Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Tema isteği Xenforo tema isteği

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu temayı istemektedir.
Kardeş MyBB'de kal bence xenforo sanıldığı gibi o kadar başarılı bir script değil MVC yapısına sahip evet doğrudur ancak bu yapı her ne kadar temiz olsa da hız konusunda fedakarlık yapmaktadır. Laravel gibi bir yapı düşün evet çok güzel scriptler kodlanabiliyor lakin anlık kullanıcı hiti ile sunucu öyle zorlanacaktır ki bir süre sonra daha hafif bir script arayacaksın. MyBB hem hafif hem de kullanıcı dostu bir script. Demem o ki marifet script'te değil ekip çalışmasında. Neden böyle bir forum da MyBB 'yi destekliyorsunuz diye soracak olursan iki scripti de test ettim Xenforo çok kaliteli bir sunucu olduğunda performanslı çalışacaktır lakin MyBB her durumda stabil çalışacaktır.
Dostum şaka mı yapıyorsun yoksa ciddi ciddi mi yazdın? Çünkü XenForo en stabil çalışan forum CMS yazılımlarından birisi. Lütfen bilginiz dışında insanları yanlış yönlendirmeyin.

Dostum şaka mı yapıyorsun yoksa ciddi ciddi mi yazdın? Çünkü XenForo en stabil çalışan forum CMS yazılımlarından birisi. Lütfen bilginiz dışında insanları yanlış yönlendirmeyin.

Xenforo düşük sunucularda stabil çalışmamaktadır istersen test edebilirsin. MVC yapısına sahip yazılımların ağır çalışmalarının nedeni çok fazla kütüphane bağımlılıklarına sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Kötü bir sunucuya sahipseniz ve hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahipseniz ne demek istediğimi siteniz 500 hatalarını yediğinde anlayacaksınız. Ben Xenforo'yu kötülemedim yanlış anlamayın öyle bir şey olsa bu forumda ne işim var. Ancak unutmayın makine dilinden ne kadar uzaklaşsanız hızınız yavaşlar bu yüzden MVC yapısına sahip olan Xenforo'nun MyBB den daha yavaş olduğunu anlatmak istedim. Teknik bilgilere sahip değilseniz ne demek istediğimi anlamanız zor olacaktır. Bu yüzden araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Popülizm kötü bir şey dir herkes Xenforo kullanıyor diye Xenforo'yu en stabil yazılım olarak tanıtmanız objektif olmaz.

Xenforo düşük sunucularda stabil çalışmamaktadır istersen test edebilirsin. MVC yapısına sahip yazılımların ağır çalışmalarının nedeni çok fazla kütüphane bağımlılıklarına sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Kötü bir sunucuya sahipseniz ve hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahipseniz ne demek istediğimi siteniz 500 hatalarını yediğinde anlayacaksınız. Ben Xenforo'yu kötülemedim yanlış anlamayın öyle bir şey olsa bu forumda ne işim var. Ancak unutmayın makine dilinden ne kadar uzaklaşsanız hızınız yavaşlar bu yüzden MVC yapısına sahip olan Xenforo'nun MyBB den daha yavaş olduğunu anlatmak istedim. Teknik bilgilere sahip değilseniz ne demek istediğimi anlamanız zor olacaktır. Bu yüzden araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Popülizm kötü bir şey dir herkes Xenforo kullanıyor diye Xenforo'yu en stabil yazılım olarak tanıtmanız objektif olmaz.
Bir kaç arkadaşımın forumu XenForo yazılımını kullanıyor anlık olarak 1K gördüğünü gördüm fakat herhangi bir sorunla karşılaşılmadı.

Bir kaç arkadaşımın forumu XenForo yazılımını kullanıyor anlık olarak 1K gördüğünü gördüm fakat herhangi bir sorunla karşılaşılmadı.

Ne demek istediğinizi anlıyorum zaten arkadaşa da söyledim Xenforo iyi sunucular da stabil çalışır. Google Chrome gibi düşünün RAM canavarı olarak bilinir ama çok hızlı çalışır Xenforo'da buna benzer kaynak tüketimi MVC yapısından dolayı saf PHP'ye göre daha fazladır. Python gibi yazılımlar çok popülerdir mesela ama hiç bir zaman C diline göre hızlı değildir. CMS yazılımları da bu şekilde ne kadar konfor o kadar kaynak tüketimi anlamına gelir. Xenforo gerçekten iyi kodlanmış bir script beni de cezbeden bu özelliğiydi lakin hızdan ve kaynak tüketiminden taviz verilmesi gerekmektedir. MyBB'nin 2.0 sürümü çıktığında Laravel alt yapısına sahip olacağı için dolayısıyla MVC yapısına da sahip olacaktır o zaman onun da hızında yavaşlama olacaktır ben burda MyBB'nin taraftarlığını yapmıyorum sadece olanları anlatıyorum. Ben de istiyorum ki hem hızlı olsun hemde konforlu olsun lakin yazılım anlamında ne yazık ki henüz böyle bir gelişme yok. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Kimseyi keriz yerine düşürme düşüncem yok, Google'da biraz araştırma yaparsanız günlük 400 500 hitli sitelerin lisanssız tema kullanımı sağladığını göreceksiniz. Tekrar bakındım ama göremedim sizlere özel mesaj yolu ile iletecektim.
Biraz karşıdakini de düşünmek gerekiyor. Metin2 oynayıp pvp'lere neden gidiyorlar? metin 2 yapımcısı keriz mi oluyor?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.