Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Tema isteği Xenforo tema isteği

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu temayı istemektedir.

oraslanusr

Kullanıcı
Kullanıcı
Selamlar,
Kolay gelsin herkese hayırlı hafta sonları, Ben bir süredir MyBB forum kurmaya çalışıyorum bir oyunumuz var kaliteli içerikler oluşturduk oyun içerisinde ve site kısmıda öyle olmasını istiyoruz, kendi emeklerimizle geldik buraya kadar, sunucu'yu birikimler ile alıp ilerledik.
Xenforo bu konuda gerçekten çok başarılı, lisans alabilecek kadar bütçemiz yok ve dolar kuru'na bakılarak neredeyse imkansız. Forumda birisi hosting alana sorunsuz dosyaları kuruyormuş bu n*ll*d oluyorsa kusuruma bakmayın. Sadece oyundan bir gelir elde edene kadar bu şekilde ilerlemek istiyorum, hemde bu süre içerisinde xenforo yazılıma hakim hale gelmiş olurum. Maestropanel kullanıyoruz oyunumuzun sitesi asp kodlama en yakın alternatif bu geldi, bir kaç xenforo kurulumu yaptım ama güvenemedim sildim.

Bizlere bu konuda destek olabilecek var mı acaba? elimden çok fazla bir şey gelmez ama emeğinin karşılığı olarak forumun en altında ki reklamı kaldırmama sözü verebilirim sadece.

Kardeş MyBB'de kal bence xenforo sanıldığı gibi o kadar başarılı bir script değil MVC yapısına sahip evet doğrudur ancak bu yapı her ne kadar temiz olsa da hız konusunda fedakarlık yapmaktadır. Laravel gibi bir yapı düşün evet çok güzel scriptler kodlanabiliyor lakin anlık kullanıcı hiti ile sunucu öyle zorlanacaktır ki bir süre sonra daha hafif bir script arayacaksın. MyBB hem hafif hem de kullanıcı dostu bir script. Demem o ki marifet script'te değil ekip çalışmasında. Neden böyle bir forum da MyBB 'yi destekliyorsunuz diye soracak olursan iki scripti de test ettim Xenforo çok kaliteli bir sunucu olduğunda performanslı çalışacaktır lakin MyBB her durumda stabil çalışacaktır.

Kardeş MyBB'de kal bence xenforo sanıldığı gibi o kadar başarılı bir script değil MVC yapısına sahip evet doğrudur ancak bu yapı her ne kadar temiz olsa da hız konusunda fedakarlık yapmaktadır. Laravel gibi bir yapı düşün evet çok güzel scriptler kodlanabiliyor lakin anlık kullanıcı hiti ile sunucu öyle zorlanacaktır ki bir süre sonra daha hafif bir script arayacaksın. MyBB hem hafif hem de kullanıcı dostu bir script. Demem o ki marifet script'te değil ekip çalışmasında. Neden böyle bir forum da MyBB 'yi destekliyorsunuz diye soracak olursan iki scripti de test ettim Xenforo çok kaliteli bir sunucu olduğunda performanslı çalışacaktır lakin MyBB her durumda stabil çalışacaktır.
Sunucumuz 64 gb ram var sadece site kısmına 16 gb ram verdik, site windows üzerinde kurulu site'yi çıkarttığımızda cpu ve ram %5-10 civarı kullanıyor. Yani sunucu taraflı bir problem yaşayacağımızı sanmıyorum, MyBB çok eski bir yazılım yani bir şey bulmak gerçekten çok zor oluyor eklentileri, temaları felen gerçekten çok eski, MyBB başlamak için ya kod bilmek gerekiyor yada paran olması gerekiyor.

Sunucumuz 64 gb ram var sadece site kısmına 16 gb ram verdik, site windows üzerinde kurulu site'yi çıkarttığımızda cpu ve ram %5-10 civarı kullanıyor. Yani sunucu taraflı bir problem yaşayacağımızı sanmıyorum, MyBB çok eski bir yazılım yani bir şey bulmak gerçekten çok zor oluyor eklentileri, temaları felen gerçekten çok eski, MyBB başlamak için ya kod bilmek gerekiyor yada paran olması gerekiyor.

Böyle bir sunucuya para verebiliyorsanız o zaman biraz para biriktirip xenforo almanızı tavsiye ederim. MyBB eski bir yazılım değildir halen güncellenmekte olup 2.0 sürümü ile tam anlamıyla MVC yapısına geçecektir. Eklenti ve tema konusunda ise profesyonel kişilere yaptırdığınız takdirde Xenforo tadında daha hızlı bir script elde edebileceksiniz. Kolay gelsin.

Böyle bir sunucuya para verebiliyorsanız o zaman biraz para biriktirip xenforo almanızı tavsiye ederim. MyBB eski bir yazılım değildir halen güncellenmekte olup 2.0 sürümü ile tam anlamıyla MVC yapısına geçecektir. Eklenti ve tema konusunda ise profesyonel kişilere yaptırdığınız takdirde Xenforo tadında daha hızlı bir script elde edebileceksiniz. Kolay gelsin.
Sunucumuz sponsor tarafından ödenmektedir. Alabilecek şekilde olsak zaten bir yardım beklemeyiz.

Sunucumuz sponsor tarafından ödenmektedir. Alabilecek şekilde olsak zaten bir yardım beklemeyiz.

Tmm kızmayın :D Xenforo 2.el ucuz bulabilirseniz ki bu biraz zor ve riskli bunu yapın derim yok hiç alamıyorum derseniz w*r*z kullanmayı sakın düşünmeyin tüm emekleriniz heba olur.

O oraslanusr, ne tur yardım ıstıyorsunuz acaba sız
2017'de Türkiye'de kapatılan bir oyunu yapımcı firmanın çinde dosyaları paylaşması sonrası türkiye'de hayata geçirme planı yaptık, sunucumuz için bir sponsor bulduk ve başladık Türkçeleştirmeye.

Şuan Türkçeleştirme %90 bitti, %10 kısmı ise artık ilerleyen süreçlerde gördükçe yapılacaktır, sitemiz kurulu, kayıt ol, indir, giriş yap , oyuncu sıralaması vs.
Bir forum arayışındayız, aslında mybb kurulumu yapıp ilerlemeye çalıştık ama yayınlanan eklentileri ve temaları çok eski, yeni sürümde çalışması bile ihtimal, xenforo forum yazılımını kurdum, beya güzel ve gerçekten tat veriyor görünümü olsun işleyişi olsun ve xenforo.gen.tr ücretsiz bir çok eklenti sunmakta yeni sürümler için.

Forum'da bir yönetici hosting paketi satışı yaparken lisansı olmayan kişilere test edilmiş lisanssız dosyalar kurulacaktır notu düşmüş tekrar bulamadığım için ulaşamadım kişiye.

n*ll*d doğru değil biliyorum doğru olmamasının tek amacı emek, 160 dolardan fazla bir ücret verip forum yazılımı satın alabilecek bütçemiz'de yok.
Oyunu kaliteli şekilde düzelttik ve ayarlarını yaptık. Gidip MyBB kurup eklenti ve tema ararken eziyet çekmek istemiyorum.

Şuan n*ll*d bir sürümünü kurdum xenforo'nun herşeyiyle mükemmel. Yani forum işi zor iş, içerik girişi vs, insanı ek olarak yormaması ve sağlıklı ilerlemek için xenforo forum yazılımını tercih ettik açııkcası böyle. Her yerden indirilen dosyalar kullanılmıyor insan bi güvensiz hissediyor kendisini. Forum yöneticisi, hosting paketi alan kişilere lisanssız dosyalar kurulacaktır diyorsa demek ki benim düşüncem ise o dosyaların sorunsuz olması ve güvenilir bir şekilde kullanabilmek, ilerleyen süreçlerde ise bir gelir elde edildiğinde ilk iş forum yazılımı satın alınıp orjinal hale getirilecek düşüncem var.

Akıllara şu soru geliyor neden ücretsiz kullanma hakkını kendinde buluyorsun? Xenforo firması neden seni görmezden gelsin? Ücret ödeyip her eklentiye eşşek yüküyle para ödeyenler afedersiniz keriz mi? Eğer forum scriptine para vermeyi düşünmüyorsanız önünüz de iki seçenek var ya w*r*z kullanıp siteniz kapatılana kadar rahat durmayacaksınız yada ücretsiz bir forum scripti kullanıp içinizi rahat edeceksiniz. Karar sizin ama w.a.r.e.z kullanmayı asla önermem. Eğer ki yok ben kullanacak diyorsanız hosting firmalarından uyarı almayı göze alacaksınız. Emin olun ki forum içinden biri çıkıp sitenizi reportlayacaktır w*r*z diye eninde sonunda emekler boşa gidecektir.

Tema vs işleriniz de yardımcı olabiliriz. Eğer görüşmek isterseniz Özel Mesaj ve Discord'dan mesaj atabilirsiniz. Discord:IExlusive#4486

Alanlar keriz mi ? Diyorsun elbette keriz değiller o zamanın dolar kuruna ve şartlarına bağlı olarak ucuzdu almışlardır. Çoğu'nun Orjinal Eklentiler kullandığının varlığını bilemeyiz belki kullanıyordur belki kullanmıyordur.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.