Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Xenforo yorum botu

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

hercai

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba, Xenforo forumumda üyelerin yeni açtığı konulara yorum atabileceğim bir bot arıyorum. Üyeleri motive etmek amacıyla böyle işe kalkışıyorum. Bottan beklentim ise şu şekilde;
- Bota ben 20-25 adet veya daha fazla hesap girişi yapacağım
- Yorum attırmak istediğim konunun linkini programa yazacağım
- Bota eklemiş olduğum 30-40 adet hazır yorum metnini random olarak linkini belirttiğim konuya random üyelikler ile yorum atacak.

Bu tarz veya benzer bir yorum botu var mı? Veya özel olarak yazdırmak istediğimde ne kadar bir bütçe gerekir?

Üyeler bota soru sorarsa ne yapacağız? :D

Teşekkür, motivayon amaçlı olsa bile verilecek cevap en fazla sağolun falan olacaktır diğer türlü cevap beklentisi olan bir soru sorulmasına karşın etiketlenen veya alıntı alınarak cevaplanan postların bildirimi getirtilebilir.

Üyeler bota soru sorarsa ne yapacağız? :D
Eveeet açığı buldunuz :) Sıkıntı yok ya o hesaba gizli sekmeden girip normal cevap veririm :) Zaten hocam maksadım bu sistemi sadece 1 ay kullanıp yeni üye olan ziyaretçileri motive etmek istiyorum. Maksat emeğine saygı duyan 5-6 kişiyi görsünler. 1 Ay sonunda zaten bu sistemi kullanmam ve o zamana kadarda işler rayına oturmuş organik ziyaretçiler kendi aralarında etkileşime devam ederler :)

Teşekkür, motivayon amaçlı olsa bile verilecek cevap en fazla sağolun falan olacaktır diğer türlü cevap beklentisi olan bir soru sorulmasına karşın etiketlenen veya alıntı alınarak cevaplanan postların bildirimi getirtilebilir.

Hazır yorum metinleri çeşit çeşit +20 üzeri olacağı için birde sadece benim belirlediğim konulara yorum attıracağım için bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Zaten hazır yorumlar açılan konuya uygun değil ise o konuya yorum attırmayacağım. :)

xenforoda böyle bir botun olduğunu görmedim

Instagram yorum botu ararken ben.
İroni bir yana, böyle bir bot ancak bir Türk'ün aklına gelirdi.

?

xenforoda böyle bir botun olduğunu görmedim

XF'de eklenti geliştirmek hakkında Türkçe güzel, anlaşılır ve parçalı dökümantasyonlar paylaşılsa çok güzel olur. Mantık oturduğu zaman ve yeterli vaktim olduğu zaman ben yazabilirim. Eminim yazabilecek başkaları da vardır.

Maksat emeğine saygı duyan 5-6 kişiyi görsünler.
Amaç bu ise, ki bana hala pek doğru gelmiyor :), o zaman sahte 5-6 üye kayıt edin. Onların adına siz mesaj yazın. Bunu yaparken her seferinde farklı kullanıcıların adı ile logon olmak yerine şu eklentiyi kullanarak mesaj yazan kişinin adını değiştirin.

Eklentiyi yapmaya becerim yeter mi ama aşamaları şu şekilde olacak sanırım;

Cron süresi olacak o süre içerisinde konu tespiti yapılacak,
Belirlenmiş kategori içerisinde açılacak mesela yeni gelen üyelerin paylaştığı konuların altına,
İçerik ayarlanır,

Gibi gibi..

Eklentiyi yapmaya becerim yeter mi ama aşamaları şu şekilde olacak sanırım;

Cron süresi olacak o süre içerisinde konu tespiti yapılacak,
Belirlenmiş kategori içerisinde açılacak mesela yeni gelen üyelerin paylaştığı konuların altına,
İçerik ayarlanır,

Gibi gibi..
Instagram veya Facebook yorum botları tarzında olacak lakin, bir de bunu üyeliği var. Ya kendisi üye açıp bota koyacak ya da bot otomatik üye açabilecek işte orası da sıkıntılı malum, koruma vs var 'insan doğrulaması' vs vs bu konu uzar gider.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.