Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

TR Yama isteği Xenforo 2 Feedback Eklentisi Türkçeleştirilecek

Kullanıcı kullanmak istediği eklenti için Türkçe yama talebinde bulunmaktadır.
Konu tamami ile bir yanlış anlama,anlaşılma olarak goluşmuş gibi görünüyor, Lütfen bu şekilde iki diyaloğlara girmeyiniz.
Burdaki amaç bilgi paylaşımı yapmak bunun dışına çıkmazsanız hem siz hemde biz seviniriz.
İyi forumlar dilerim..

Arkadaşlar ceviz kabuğunu doldurmayacak şeyler için birbirinizi kırmayın. Şahsen ben sadece XML dosyasından çeviri yapılmasının doğru bir çeviri olacağını düşünmüyorum. Sebebi ise, orada geçen kelimenin veya cümlenin işleyişini görmeden sadece XML üzerinden çevrilmesi sonucunda çevrilen kelime veya cümleden onlarca farklı anlam çıkabilir. Yani bu eklentinin sadece XML dosyasıyla çeviri yapılması daha sonradan anlamsız içeriklere dönüşebilir. Eklentinin her özelliği ve geriye dönderdiği her değeri yerinde canlı olarak görerek çeviri yapılması çok daha sağlıklı olur. Eklentiyi satın alan kişi eğer güven sorunu yaşıyorsa XML dosyasını editör yardımı ile açıp içerisinde geçen İngilizce kelimeleri ve cümleleri wordpad içerisine ekleyerek bir tercümanlık bürosuna giderse o kelimelerin ve cümlelerin Türkçe karşılıklarını alabilir. Sanırım böyle bir eklentinin çevirisi içinde 3-4 bin TL talep edebilirler. Ama problem değil, önemli olan 50 euroluk bu eklentinin güvende olması.

Ben eklentinizi ücretli olarak Türkçeye çeviririm. Bu eklenti için Talep edeceğim fiyat 1000 TL tamamen %100 Türkçeye çevirim. Hemde XML dosyası ile dediğiniz şekilde teslim ederim. Teslim süresi de maximum 15 gün.

Türkçe yamalar konusunda ücretsiz de destek veriyoruz peki neden ücretsiz yapıyoruz? Sebebi xenforo'da bir çok eklenti ücretli dolayısıyla her Türkçe çeviri için eklentiyi satın almamız da olanaksız. Kişi eklentiyi tarafımıza ilettikten sonra, Türkçe yamasını xenforo.gen.tr üzerinde yayınlıyoruz bu sayede bu eklentiyi satın alan kişiler Türkçe yama konusunda sıkıntı çekmiyor. Eklentiyi bize teslim edip Türkçe yamasının ortaya çıkmasında eklentiyi satın alan kişininde bu Türkçe yamanın çıkmasında büyük katkısı oluyor. Bu sitede w*r*z içerik paylaşımı yapılması yasaktır. Lütfen birbirinize bu şekilde ithamlarda bulunmayın. Eklentiyi ister XML şekilde verirsiniz isterseniz bu şekilde vermeyi düşünmüyorum deyip işi o arkadaşa vermezsiniz. Ama direkt itham etmek her ne olursa olsun yersiz olur. Bu konunun çok daha fazla uzamamasını her iki taraf içinde rica ediyoruz.. Bu forumda bu denli tartışmalar görmek istemiyoruz!

Bende tam olarak kendi eklentisi üzerinde doğru çeviri yapmak adına eklenti ile beraber istedim. İŞTE PROFESYONEL İŞİ BİLE BİR ŞAHSIN YORUMU sayın netr0n gibi olur ama arkadaş bana terbiyesizce bir mesaj atınca bende haddini bildirdim o kadar. Kendisi hem iş bilmiyor hemde artniyetli olunca bu oldu benim suçum değil bu da. Konum ve içeriğe göre kelime değişiyor aynı sizin yukarıda dediğiniz gibi eklenti ile çeviri yapmak en doğrusudur. Ağzınıza sağlık ve yine teşekkür ediyorum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.