Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Local'e kurulan 2x forum, hostinge nasıl taşınır?

fragger

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Aslında bir sorunum yok, sadece nasıl yapacağım ile ilgili bilgi almak istiyorum. Forumda nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım.

Localde ki forumu hostinge nasıl taşıyabilirim?

bir sorun yok. LaDezs LaDezs den destek alman gerekecek. yukarıda hatalar yazıyor ama, henüz ezberden bunların neyden kaynaklanabileceğini bulabilecek kadar xenforo tecrübem yok. kurcalasam düzelteceğime eminim, sizde kurcalarsanız yaparsınız gibime geliyor.

olasılı bir problem geliyor aklıma. veritabanı aktarım limitleri yeterli gelmediği için, aktarım zaman aşımına uğradığında durmuş olabilir. ona da bi bakın isterseniz. eğer eksik yüklenmişse,

max_execution_time
max_input_time
post_max_size
upload_max_filesize

Özelliklerini M cinsinden arttırın ve tekrar veritabanını aktarın.

Evdeki pc'ye bağlanarak install dosyasını alarak upgrade yaptım, fakat admin panele girişte aynı sorun devam ediyor. Hosting bilgilerine baktığımda şu değerler yer alıyor.

max_input_time : 60
max_execution_time : 60
MAX_FILE_UPLOADS: 20
MAX_INPUT_VARS : 1000

Bu olması gereken değerler mi? Değilse eğer kaç olması gerekiyor acaba?

Evdeki pc'ye bağlanarak install dosyasını alarak upgrade yaptım, fakat admin panele girişte aynı sorun devam ediyor. Hosting bilgilerine baktığımda şu değerler yer alıyor.

max_input_time : 60
max_execution_time : 60
MAX_FILE_UPLOADS: 20
MAX_INPUT_VARS : 1000

Bu olması gereken değerler mi? Değilse eğer kaç olması gerekiyor acaba?
veritabanı boyutu ne kadar?

veritabanı boyutu ne kadar?

SELECT
`table_schema` 'data_base_name',
round(sum(`data_length`+`index_length`)/1024/1024, 2) 'Data Base Size in MB',
round(sum(`data_free`)/1024/1024, 2) 'Free Space in MB'
FROM
`information_schema`.`TABLES`
GROUP BY `table_schema`;

arattığımda

Data Base Size in MB : 53.76
Free Space in MB: 14.00

olarak görünüyor doğru mu baktım bilemiyorum.

SELECT
`table_schema` 'data_base_name',
round(sum(`data_length`+`index_length`)/1024/1024, 2) 'Data Base Size in MB',
round(sum(`data_free`)/1024/1024, 2) 'Free Space in MB'
FROM
`information_schema`.`TABLES`
GROUP BY `table_schema`;

arattığımda

Data Base Size in MB : 53.76
Free Space in MB: 14.00

olarak görünüyor doğru mu baktım bilemiyorum.
yüklediğiniz dosya.sql uzantılı dosyayı soruyorum eğer 54 mb ise 60 saniyede yüklenmesi mümkün değil. eksik yüklenmiş olmalı. değerleri arttırıp ya da veritabanını bölerek tekrar bir yükleyin sıfırdan.

yüklediğiniz dosya.sql uzantılı dosyayı soruyorum eğer 54 mb ise 60 saniyede yüklenmesi mümkün değil. eksik yüklenmiş olmalı. değerleri arttırıp ya da veritabanını bölerek tekrar bir yükleyin sıfırdan.

Pardon yanlış anladım :) 33.2 MB. Kaç saniyede yüklenir? Ona göre süresini düzeltip db'yi yeniden yükleyeyim.

post_max_size yükseltmelisin önce zamanıda
max_execution_time=
max_input_time=
sıfır yapınca sınırsız olur
max_execution_time= 0
max_input_time= 0

Bu ikisini düzelttim fakat

post_max_size 64M görünüyor ve değiştirmeme izin verilmiyor. İletişime geçtim, buna düzenleme izni olmadığını belirttiler :(

max_execution_time= 0
max_input_time= 0

Bu ikisini düzelttim fakat

post_max_size 64M görünüyor ve değiştirmeme izin verilmiyor. İletişime geçtim, buna düzenleme izni olmadığını belirttiler :(
64 ise yeterli zaten standart olarak 2m gelebiliyor, 2m değilmiş. muhtemelen tablolar da tam yüklenmiştir. aksiyona gerek yok, localdeki ile karşılaştırın en kısa yoldan. bende de bu kadar sanırım. kusra bakma uğraştırdım ama sonuç alamadın.

64 ise yeterli zaten standart olarak 2m gelebiliyor, 2m değilmiş. muhtemelen tablolar da tam yüklenmiştir. aksiyona gerek yok, localdeki ile karşılaştırın en kısa yoldan. bende de bu kadar sanırım. kusra bakma uğraştırdım ama sonuç alamadın.

Bu ayarları yaparak db'yi tekrar yükledim. " İçe aktarma başarılı olarak tamamlandı, 1232 sorgu çalıştırıldı. " uyarısını da aldım ama sorun ne yazık ki yine devam ediyor :D Sorun yok, en azından yardımcı olmaya çalıştınız teşekkür ederim.

Bu ayarları yaparak db'yi tekrar yükledim. " İçe aktarma başarılı olarak tamamlandı, 1232 sorgu çalıştırıldı. " uyarısını da aldım ama sorun ne yazık ki yine devam ediyor :D Sorun yok, en azından yardımcı olmaya çalıştınız teşekkür ederim.
rica ederim. zaten olasılık dahilinde olabileceğini söylemiştim. ileride en azından bu sorunu yaşarsanız, çözümü şimdiden biliyorsunuz : )

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.