Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Local'e kurulan 2x forum, hostinge nasıl taşınır?

fragger

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Aslında bir sorunum yok, sadece nasıl yapacağım ile ilgili bilgi almak istiyorum. Forumda nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım.

Localde ki forumu hostinge nasıl taşıyabilirim?

Merhabalar F fragger ;

Temel olarak yapmanız gereken işlemleri size maddeler halinde belirteyim

1. Öncelikle Hostinginizin xenforo 2 gereksinimlerini karşıladığından emin olun
(disable_functions aktiflik , proc,exec,gd,open gibi php modüllerinin aktif olması)

2. Sitenizin Veri tabanını yedekleyin.(phpmyadmin export veya mysqldumper gibi yardımcı programlar)
3. Sitenizin Ftp dosyalarını yedekleyin. (xenforo kurulum dosyalarınız)
4. Hostinginiz üzerinden yeni veri tabanı oluşturarak yedeklediğiniz veri tabanınızı import edin (phpmyadmin veya yardımcı programlar)
5. Hostiginize ftp dosyalarınızı yükleyin(httpdocs veya public_html hangisi mevcutsa onun içine)
6. Veri tabanı ve ftp yüklemeniz bitince config.php dosyanızı düzenleyin (hosting üzerinden oluşturduğunuz veri tabanı ismi , kullanıcısı ve şifresi)
7. siteismi.com/admin.php giriş yaparak Sİteismi url alanlarını düzenleyiniz (localhost alanlarini siteismi.com seklinde)

Bütün adımları sorunsuz ve hatasız yaptıysanız hostinginizde uyumlu ise siteniz direk aktif olarak karşiniza gelecektir.

Merhaba arkadaşlar,

Aslında bir sorunum yok, sadece nasıl yapacağım ile ilgili bilgi almak istiyorum. Forumda nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım.

Localde ki forumu hostinge nasıl taşıyabilirim?
localhost/phpmyadmin girip ilgili veritabanını seçip daha sonra dışa aktar diyorsun.
sonra htdocs içerisinde doğrudan kurulu ise ya da onun altında bir klasörde kurulu ise .zip haline getirip, filezilla ile sitenin istediğin bir dizinine yüklüyorsun. daha sonrasında veritabanını içeri aktar diyorsun. aktardığın veritabanına girdiğin adı, şifreyi, kullanıcı adı gibi bilgileri src/config.php dizininden güncelliyorsun. daha sonra admin panelinden oturum açıp, ana sayfanın urlsini localhost yerine mevcut url ile değiştiriyorsun bu kadar. şuan kurulu değil diye resim ekleyemedim. beceremezsen yaz yardımcı olurum.

Merhabalar F fragger ;

Temel olarak yapmanız gereken işlemleri size maddeler halinde belirteyim

1. Öncelikle Hostinginizin xenforo 2 gereksinimlerini karşıladığından emin olun
(disable_functions aktiflik , proc,exec,gd,open gibi php modüllerinin aktif olması)

2. Sitenizin Veri tabanını yedekleyin.(phpmyadmin export veya mysqldumper gibi yardımcı programlar)
3. Sitenizin Ftp dosyalarını yedekleyin. (xenforo kurulum dosyalarınız)
4. Hostinginiz üzerinden yeni veri tabanı oluşturarak yedeklediğiniz veri tabanınızı import edin (phpmyadmin veya yardımcı programlar)
5. Hostiginize ftp dosyalarınızı yükleyin(httpdocs veya public_html hangisi mevcutsa onun içine)
6. Veri tabanı ve ftp yüklemeniz bitince config.php dosyanızı düzenleyin (hosting üzerinden oluşturduğunuz veri tabanı ismi , kullanıcısı ve şifresi)
7. siteismi.com/admin.php giriş yaparak Sİteismi url alanlarını düzenleyiniz (localhost alanlarini siteismi.com seklinde)

Bütün adımları sorunsuz ve hatasız yaptıysanız hostinginizde uyumlu ise siteniz direk aktif olarak karşiniza gelecektir.

localhost/phpmyadmin girip ilgili veritabanını seçip daha sonra dışa aktar diyorsun.
sonra htdocs içerisinde doğrudan kurulu ise ya da onun altında bir klasörde kurulu ise .zip haline getirip, filezilla ile sitenin istediğin bir dizinine yüklüyorsun. daha sonrasında veritabanını içeri aktar diyorsun. aktardığın veritabanına girdiğin adı, şifreyi, kullanıcı adı gibi bilgileri src/config.php dizininden güncelliyorsun. daha sonra admin panelinden oturum açıp, ana sayfanın urlsini localhost yerine mevcut url ile değiştiriyorsun bu kadar. şuan kurulu değil diye resim ekleyemedim. beceremezsen yaz yardımcı olurum.

Teşekkürler. İşlemleri yaptıktan sonraki duruma göre bilgi paylaşacağım.

Selamlar,

Öncelikle hostun php sürümünü php7'ye güncelledim. Daha sonra localden hosta dosyaları aktardım. DB bilgilerini config.php'den düzeltttim ve forum başarılı bir şekilde görüntüleniyor. Admin paneline giriş yaparak localhost kısımlarını değiştireceğim fakat admin paneline girmeye çalıştığımda ekranda şu hata yer alıyor " Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık.Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir. " Tarayıcı consele'sinde ise gelen hata aşağıdaki gibidir. DB tablolarını onardım fakat sorun devam ediyor. Bu arada forumda üye girişi yapılabiliyor, admin paneline giriş yaparken bu sorun oluyor. Install dosyasını silmiştim, bir sorun olmasın diye şuanda farklı bir bilgisayardan girdiğim için install dosyası bu pcde yok :( o yüzden upgrade şeklinde çalıştıramıyorum. LaDezs LaDezs Çilekli Soda Çilekli Soda

Kod:
core-compiled.js?_v=b7891dc6:43 PHP:
An exception occurred: [XF\Db\Exception] MySQL statement prepare error [1146]: Table 'u647439019_ab.xf_session_admin' doesn't exist in src/XF/Db/AbstractStatement.php on line 212
#0 src/XF/Db/Mysqli/Statement.php(196): XF\Db\AbstractStatement->getException('MySQL statement...', 1146, '42S02')
#1 src/XF/Db/Mysqli/Statement.php(39): XF\Db\Mysqli\Statement->getException('MySQL statement...', 1146, '42S02')
#2 src/XF/Db/Mysqli/Statement.php(54): XF\Db\Mysqli\Statement->prepare()
#3 src/XF/Db/AbstractAdapter.php(79): XF\Db\Mysqli\Statement->execute()
#4 src/XF/Session/DbStorage.php(57): XF\Db\AbstractAdapter->query('\n\t\t\t-- XFDB=noF...', Array)
#5 src/XF/Session/Session.php(215): XF\Session\DbStorage->writeSession('DPkewFKDBNvQby1...', Array, 14400, false)
#6 src/XF/Admin/App.php(84): XF\Session\Session->save()
#7 src/XF/App.php(1934): XF\Admin\App->complete(Object(XF\Http\Response))
#8 src/XF.php(328): XF\App->run()
#9 admin.php(13): XF::runApp('XF\\Admin\\App')
#10 {main}

Son düzenleme:
Bir oyuna ait özel proje bu nedenle linkini paylaşamıyorum kusura bakmayınız lütfen. Kendi hostumda test ettikten sonra oyunun hostuna aktaracağım. :( Farklı bir şekilde yardımcı olma imkanınız var mı?
siteye girip girmediğini test edecektim. .htacces de yönlendirme var mı ona bakacaktım. 2.0.4 için install dosyaları ana dizine atıp bir daha bir bakın.

Ekli dosyalar

• install.zip
    30.2 KB · Görüntüleme: 1
siteye girip girmediğini test edecektim. .htacces de yönlendirme var mı ona bakacaktım. 2.0.4 için install dosyaları ana dizine atıp bir daha bir bakın.

Xenforo sürümü hatırladığım kadarıyla 2.0.7 bu nedenle install dosyası çalışmadı. Siteye giriyor, .htaccess dosyasının içerisindeki kodlar şu şekildedir;
Kod:
#    Mod_security can interfere with uploading of content such as attachments. If you
#    cannot attach files, remove the "#" from the lines below.
#<IfModule mod_security.c>
#    SecFilterEngine Off
#    SecFilterScanPOST Off
#</IfModule>

ErrorDocument 401 default
ErrorDocument 403 default
ErrorDocument 404 default
ErrorDocument 405 default
ErrorDocument 406 default
ErrorDocument 500 default
ErrorDocument 501 default
ErrorDocument 503 default

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On

#    If you are having problems with the rewrite rules, remove the "#" from the
    #    line that begins "RewriteBase" below. You will also have to change the path
    #    of the rewrite to reflect the path to your XenForo installation.
    #RewriteBase /xenforo

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
    RewriteRule ^(data/|js/|styles/|install/|favicon\.ico|crossdomain\.xml|robots\.txt) - [NC,L]
    RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]
</IfModule>

Son düzenleme:
Xenforo sürümü hatırladığım kadarıyla 2.0.7 bu nedenle install dosyası çalışmadı. Siteye giriyor, .htacces dosyasının içerisindeki kodlar şu şekildedir;
Kod:
#    Mod_security can interfere with uploading of content such as attachments. If you
#    cannot attach files, remove the "#" from the lines below.
#<IfModule mod_security.c>
#    SecFilterEngine Off
#    SecFilterScanPOST Off
#</IfModule>

ErrorDocument 401 default
ErrorDocument 403 default
ErrorDocument 404 default
ErrorDocument 405 default
ErrorDocument 406 default
ErrorDocument 500 default
ErrorDocument 501 default
ErrorDocument 503 default

<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On

#    If you are having problems with the rewrite rules, remove the "#" from the
    #    line that begins "RewriteBase" below. You will also have to change the path
    #    of the rewrite to reflect the path to your XenForo installation.
    #RewriteBase /xenforo

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
    RewriteRule ^(data/|js/|styles/|install/|favicon\.ico|crossdomain\.xml|robots\.txt) - [NC,L]
    RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]
</IfModule>
bir sorun yok. LaDezs LaDezs den destek alman gerekecek. yukarıda hatalar yazıyor ama, henüz ezberden bunların neyden kaynaklanabileceğini bulabilecek kadar xenforo tecrübem yok. kurcalasam düzelteceğime eminim, sizde kurcalarsanız yaparsınız gibime geliyor.

olasılı bir problem geliyor aklıma. veritabanı aktarım limitleri yeterli gelmediği için, aktarım zaman aşımına uğradığında durmuş olabilir. ona da bi bakın isterseniz. eğer eksik yüklenmişse,

max_execution_time
max_input_time
post_max_size
upload_max_filesize

Özelliklerini M cinsinden arttırın ve tekrar veritabanını aktarın.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.