Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Local'e kurulan 2x forum, hostinge nasıl taşınır?

fragger

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Aslında bir sorunum yok, sadece nasıl yapacağım ile ilgili bilgi almak istiyorum. Forumda nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım.

Localde ki forumu hostinge nasıl taşıyabilirim?

rica ederim. zaten olasılık dahilinde olabileceğini söylemiştim. ileride en azından bu sorunu yaşarsanız, çözümü şimdiden biliyorsunuz : )

Evdeki pc'de localden admin paneline giriş yapılıyor, oradaki dosyalarla birlikte şirketteki pc'ye sıfırdan appserv kurduktan sonra locale aynı dosyaları aktardım, veritabanına sql'i aktardım. ama şuanda şirketteki pc'ye kurduğum localden de admin paneline giremiyorum. Kafam o kadar karıştı ki. Sanırım evdeki localden db'yi dışarı aktarırken bir sorun oluştu. Bunu da ancak akşam anlayabileceğim sanırım.

Etiket hocamın da dediği gibi bazı özellikler kapalı oluyor genelde bu en başta bahsettiğiniz hata bu yüzden gerçekleşmekte. Ekteki dosyayı anadizine yükleyip siteismi.com/xenforo_requirements.php ekranını bizimle paylaşır mısın?

Ekli dosyalar

• xenforo_requirements.rar
    4.4 KB · Görüntüleme: 1
Etiket hocamın da dediği gibi bazı özellikler kapalı oluyor genelde bu en başta bahsettiğiniz hata bu yüzden gerçekleşmekte. Ekteki dosyayı anadizine yükleyip siteismi.com/xenforo_requirements.php ekranını bizimle paylaşır mısın?

Selam 1. resim live;

1539988089908.png

Bu 2. resim ise localde normalde çalışıyordu db'yi phpmyadmin'den dışarı aktardıktan sonra şuanda localde de admin panele girerken aynı hatayı veriyor. Buda local;

1539988141590.png

Selam 1. resim live;

Ekli dosyayı görüntüle 4384

Bu 2. resim ise localde normalde çalışıyordu db'yi phpmyadmin'den dışarı aktardıktan sonra şuanda localde de admin panele girerken aynı hatayı veriyor. Buda local;

Ekli dosyayı görüntüle 4385
gereksinimleri karşılamıyor hosting, buna rağmen çalışması lazım. 5 fonksiyon kapalı olduğu halde az hata alarak çalışıyordu bende. farklı bir hosting de test etme şansınız varsa deneyin bir ya da exec ve popen için yapılandırma isteyin.

Ama localde de giremiyorum ki şuanda?
sorunu çözmek için çok fazla seçenek mevcut aslında. bilgisayarda olduğu için geçmişinden yedeğini alabilirsiniz, ilk kurulum yaptığınız lisanslı dosyalar içerisinden installı tekrar dizine atıp kontrol edebilirsiniz.

edit: lisanslıysa xenforodan destek almayı denemediniz mi?

Hatada belirdiği gibi popen ve exec özelliklerini hosting firmanizdan açmalarını rica ediniz. Eğer açarlarsa sorun kendiliğinden ortadan kalkacak. Muhtemelen güvenlik nedeniyle açmazlar ama denemekte fayda var. Ben reseller kullandığım için rica ettim açtılar ve sorun ortadan kalktı. İsterseniz @LaDezs ile iletişime geçip özelliklere uygun profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Veya reseller sunucumda barınabilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.