Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Local'e kurulan 2x forum, hostinge nasıl taşınır?

fragger

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Aslında bir sorunum yok, sadece nasıl yapacağım ile ilgili bilgi almak istiyorum. Forumda nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım.

Localde ki forumu hostinge nasıl taşıyabilirim?

Hatada belirdiği gibi popen ve exec özelliklerini hosting firmanizdan açmalarını rica ediniz. Eğer açarlarsa sorun kendiliğinden ortadan kalkacak. Muhtemelen güvenlik nedeniyle açmazlar ama denemekte fayda var. Ben reseller kullandığım için rica ettim açtılar ve sorun ortadan kalktı. İsterseniz @LaDezs ile iletişime geçip özelliklere uygun profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Veya reseller sunucumda barınabilirsiniz.

Sanırım ben durumu anlatamadım, hostla bir alakası olsa localde neden aynı sorun olsun?

Sanırım ben durumu anlatamadım, hostla bir alakası olsa localde neden aynı sorun olsun?
Galiba tam anlatamadım kullandığınız hosting firması güvenlik nedenleriyle popen ve exec özelliklerini kapatmış. Localhost da böyle bir sorun olmaz çünkü genel bir girişi yoktur yani kendi localhostunuzda sadece kendi dosyalarınızı görürsünüz. Program da bu özelliklere izin veriyor. Yani localhostta sınırsızsınız ama sunucunuzdaki ozelliklere göre hostinginiz değişiklik gösterir. Localhost hakkında fazla bilgim yok ama bu özellikler açık olmadan hatayı çözemezsiniz.

sayın webtasarımcı arkadaşlar, iletişim problemi yaşıyorsunuz. konuyu açan arkadaşın sorunu host ile alakalı değil, bazı dosyaları silmiş çözümü geri yüklemek ama nedense geride yüklemiyor. gereksiz yere uzadı gitti konu. tartışmaya müsait bir ortam oluşacak gibi hisettim, araya girmek istedim : )
1539992203825.png
localde en son çalıştığı zamana geri yükle ve çalıştığından eminsen internete yükle. önceki sürümlerde bir şey çıkmıyorsa, program ile dene.

sayın webtasarımcı arkadaşlar, iletişim problemi yaşıyorsunuz. konuyu açan arkadaşın sorunu host ile alakalı değil, bazı dosyaları silmiş çözümü geri yüklemek ama nedense geride yüklemiyor. gereksiz yere uzadı gitti konu. tartışmaya müsait bir ortam oluşacak gibi hisettim, araya girmek istedim : )
Ekli dosyayı görüntüle 4387
localde en son çalıştığı zamana geri yükle ve çalıştığından eminsen internete yükle. önceki sürümlerde bir şey çıkmıyorsa, program ile dene.
Ekte görülen özellikler bana çok zahmet verdi zamanında. Bu hatayı adım gibi biliyorum dediklerimi uyguladığı halde hata ortadan kalkar. Gösterdiği hata da zaten sunucuyla ilgili

Host kaynaklı bir problem hata iletisini hostunuza söyleyeceksiniz kapalı olan özellikleri açacaklar. Açarlar yada açmazlar orası başka bir konu ama host aldığınız firmada Xenforo destekleyip desteklemediğini sormanız her zaman faydanıza olur.

protteydrosse Faruk Kızıldağ @solmaz

Arkadaşlar, durumu tekrar belirtmek istiyorum. LOCALDE'de aynı sorun yaşanıyor. Bunu belirtmeme rağmen hala hostta sorun olduğunu nasıl belirttiğinizi anlayamıyorum. Sadece hostta değil, localde'de aynı sorun yaşanıyor.

protteydrosse Faruk Kızıldağ @solmaz

Arkadaşlar, durumu tekrar belirtmek istiyorum. LOCALDE'de aynı sorun yaşanıyor. Bunu belirtmeme rağmen hala hostta sorun olduğunu nasıl belirttiğinizi anlayamıyorum. Sadece hostta değil, localde'de aynı sorun yaşanıyor.
Locale kurduktan sonra forumu yedekleyip tekrar yüklediniz mi? Hatada belirtilen sorun sunucu özelliklerinden kaynaklı bana özelden veritabanı sqlı ve ftp dosyalarını iletirseniz eve geçince birde ben denerim.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.