Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Konu hazırleken otomatik güvenlik kaydı alma özelliği ?

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

optimalsporting

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Konu hazırleken otomatik güvenlik kaydı alma özelliği ? nasıl aktif ediliyor acaba? yoksa buda bir eklenti mi gerektiriyor ? Az önce 1 saat uğraştığım detaylı bi konu vardı bitti ve açmak istedim güvenlik uyarısı verip sayfayı yenilememi isteyince bende yeniledim ve bütün yazdıklarım gitti... Ben otomatik kaydetmiştir silinmemiştir diyerekten kopyalamamıştım...

Admincp >> Seçenekler >> Mesajlar ve düzenleme seçenekle >> Mesajlar oluşturulurken taslak olarak kaydet

İlk olarak eklentinin mantığı örneğin bir mesaj yazıyorsunuz mesajınız yöneticilerin izin verildiği zaman aralıklarında sisteme kayıt ediliyor ve izin verilen süre boyunca bellekte tutuluyor.
Ancak bu tutulan,kayıt edilmiş mesaj,konu,makaleye tekrar erişme olanağınız yok. Bu yazıyı daha önce nerede yazdı iseniz oradan erişebilirsiniz.
Erişmek için isi bir yöntem yok eğer bellekten silinmedi ise mesaj otomatik olarak editörde belirecektir. Eğer bellekten silindi ise artı o yazıyı unutun :).

Bu mantığa göre şartlar,
1. Hangi konuya yanıt veriyorsanız o konuya gitmelisiniz ki mesaj tekrar görünsün.
2. Hangi kategori,forumda konu açıyorsanız o kategoride tekrar konu aç seçeneği ile konu açarsanız son kayıt edilen yazı çıkacaktır.

Test edelim,
Herhangi bir konuya cevap yazın yada bir kategoride konu oluşturmaya çalışın ve Taslağı kayıt et butonunu kullanın.
Metini göndermeden önce çıkın o alandan ve bir kaç sayfa gezip tekra gelin bakalım kaldığınız yerden devam ediyormu.

Etmiyor mu?
1. Tüm eklentilerinizi kapatın,tamamen!
2. Daha önce hiç değiştirilmemiş default temanızda test edin.
Bakalım ne olacak :) ...

eklentileri durdurdum şuan sayfayı ileri geri yaptım yazdıklarım aynne duruyor işte bu özellik aktif olmalı da bu özelliği bozan bir eklenti mi var? öleyse kaldıralım o eklentiyi ? bazen yanlışlıkla elin çarpıyor sayfa geri gidiyor vs. o yüzden güvenlik amaçlı bu özellik şart çünkü bazen öyle oluyor ki konuyu düzenlemek için 20 dakka veya fazlası zaman sürüyor özen bözen yanlışlıkla bi sayfa geri gidiyor gitti konuyu açamadan.. geçenlerde yaşadığım durumda buydu..

Hangi eklentiyi bulmak için eklentilerin tümünü açarak tek tek kapatım test ederek bulabilirsiniz...

Peki Taslak- Draft konu diye bir şey var mı Xenforoda ?
Yani bir bölümde Yeni bir konu açacağım fakat açmadan önce üzerinde çalışıp sonra yayınlamak istiyorum. SMF 'de böyle bir moda çok alışınca insan arıyor doğal olarak ;)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.