Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Kayıt Olurken Cevap Alma

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

luzishock

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Selamlar xenforo.gen ailesi. Sizlerden bir isteğim/sorum var. Girişi uzatmadan sorumu sorayım.

Foruma kayıt olurken reCaptcha doğrulamasına ek bir soru sorup cevaplarını almak istiyorum. Bunun için bir eklenti vs. var mıdır? Kayıt olurken alt tarafında yazı kutusu olacak. İçerisine girilen bilgi bir şekilde panelden görülebilir olacak. Yardımlarınızı bekliyorum.
xF2.0

L luzishock, bunun için bir eklentiye ihtiyacınız yok Admin kontrol paneli/ kurulumlar /xf seçenekleri/
Yeni kullanıcı kayıt seçenekleri bölümünden ayarlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11.5 KB · Görüntüleme: 20
  • 2.PNG
    2.PNG
    3.1 KB · Görüntüleme: 19
  • 3.PNG
    3.PNG
    13.8 KB · Görüntüleme: 16
Admin panele girin.

Kullanıcılar --> Özel Kullanıcı Alanlarına Girin

Sağ üst köşeden Alan Ekle deyin.

Alan kimliği-ID: register_question
Başlık: Lütfen soruya cevap verin! luzishock kimdir?
(BU ÖRNEK SORU KENDİNİZE GÖRE DEĞİŞTİRİN, SORUYA www.sitesinin.com admini cevabı girilecek örneğin)
Açıklama: Lütfen kutucuğa yukarıda sorulan sorunun doğru cevabını veriniz, aksi halde kayıt işleminiz tamamlanmayacaktır.
Gösterim alanı: İletişim Detayları
Görüntüleme sırası:1000
Alan türü: Tek satırlık metin kutusu

ŞİMDİ ALT SEÇENEĞİ AÇIYORUZ
Metin alanları için seçenekler sekmesini
Değer eşleştirme gereksinimleri: Düzenli ifade AÇILAN KUTUYA İSE YAZILMASI GEREKEN cevabı giriyoruz yukarıdaki örnek mesela www.sitesinin.com admini
En fazla uzunluk: Karakter sayısı bolukları sayıp değeri girin, örnekteki karakter sayısı 24 yani 24 giriyoruz.

Ben resimlerdeki örneklerde Atatürk olarak yazdım ve 7 karakter değerini girdim ne yazacağınız ne soracağınız size kalmış.

ŞİMDİ GENEL SEÇENEKLER SEKMESİNE GEÇİYORUZ
Alan Gereklidir
Kullanıcı düzenleyebilir
Sadece bir kez düzenlenebilir

ve
Kayıt Sırasında Göster
seçeneklerinin kutularını işaretliyoruz diğer kutulardaki işaretler kalkacak.

Hepsi bu kadar.

Yanlış yada eksik giriş sonucu uyarı, doğru giriş sonucu ise kayıt başarılı olacaktır.

5640

5641

5642

5644

Başka arkadaşlar farklı fikirler sunabilir benim aklıma bu geldi sanırım işinizi görür.

Mete_ Mete_, @wrzbb, ben o kutucuğa yazılan yazının sadece 1 cevap olmasını istemiyorum. Yani soru aynı herkesin cevabı farklı olacak. Örneğin forume ne eklemek istersiniz? (opsiyonel) gibisinden. Mete_ Mete_ senin dediğini yaptım fakat sadece 1 cevap benim tarafımdan belirleniyor. Öyle olmasını istemiyordum.

Bide o kutucuğa yazılan cevabı panelden vs. görmek istiyorum.

Mete_ Mete_, @wrzbb, ben o kutucuğa yazılan yazının sadece 1 cevap olmasını istemiyorum. Yani soru aynı herkesin cevabı farklı olacak. Örneğin forume ne eklemek istersiniz? (opsiyonel) gibisinden. Mete_ Mete_ senin dediğini yaptım fakat sadece 1 cevap benim tarafımdan belirleniyor. Öyle olmasını istemiyordum.

Bide o kutucuğa yazılan cevabı panelden vs. görmek istiyorum.
admin.php?custom-user-fields/ buraya baktınız mı

Çözüm hakkında bilgi verebilir misiniz? Bende bu konuda cevap arıyordum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.