Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Foruma yüklenen resimlerin üzerine auto yazı

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.
İlk olarak şunu belirteyim,eğer herkesin ekli resimleri görmesiniz isteyecek olur ise bunu arama motorları da görecektir ve her sorguda sitenizin trafiğiniz kullanacaktır.Tüm resimlerin index aldığını düşünürseniz pekte iyi olmayabilir.
Diğer olay ise ekli resimleri direk gören bir ziyaretçi foruma üye olma olasılığı daha az olacak ve yeni üye alımlarınız düşecektir.

Ancak yinede yapmak isterseniz
adminpc >> Kullanıcılar >> Kullanıcı grup yöneticisi >> Ziyaretçi >> Düzenle >> Mesajlardaki dosyaları görebilir
>> Evet olarak ayarlayın ve tekrar deneyin...

eTiKeT™ eTiKeT™ e ek olarak

https://xenforo.com/robots.txt
Buradaki gibi bir robots dosyasıyla eklentilerin index almasını engelleyebilirsiniz ki her şekilde engellenmesi tavsiye edilir

Sitenizin resim yükleme sitesi gibi kullanılması ihtimali mevcut, sonuçta misafirler görebilecek demek başka sitelerde/forumlar img tagı içinde gösterilebilecek demektir. Bu da trafiğinizi olumsuz etkileyecektir. Bu konuda da tavsiyem hotlinking kullanımıdır. Hotlink resim olarak imageshack gibi bir siteden png ataması yapın. Ortaklığınız bulunan siteleri whitelist ekleyin. Geri kalanına hotlink döngüsü ekleyin. Hem bw kaybınızı azaltırsınız. Hem de hotlink olarak eklediğiniz görselin muhteviyatına bağlı olarak sitenize ziyaretçi bile çekebilirsiniz

T taner.andirin
"akli olan img tag ina alip gitmez" demeyin hic. Tecrubeye dayali olarak konusuyorum :)
vBulletin-Turko 'da ayarlarimiz herkese acikti. Bir ara can sikintisinden bw kullanim detaylarina girdim dosya bazli olarak. R10 da en asagi 20 tane konuda ortalama konu basi 15 farkli resim cekildigini gordum bizim siteden.
Tabii ben gorunce ne oldu, hepsi 15 dk sonra hotlink yedi ve bizden izinsiz habersiz bir sekilde bw mizi somuren, iyi niyetimizi suistimal eden o kadar kisinin konusu rezil oldu. Img taginin icindeki resim yoluna cogu kisi bakmaz. Img tagina parent url tag ekleyip de baska bir linke yonlendirdiginde ise olay cok buyuk oranda ortpas edilmis olur ve resimlinkine backlink gibi bir donus de olmaz. Bu sebeple hotlink olayini bir koseye not edin, kullanmak isteyebilirsiniz :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.