Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Xpress Eklentisi Nasıl Kurulur?

ByFataLTR

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba. Az önce Xpress eklentisi satın aldım fakat kurmayı beceremedim bir türlü. İngilizce'm yetersiz. Google translate ile bir yere kadar oluyor. İngilizce'si iyi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Şurada nasıl yapıldığını anlatmış ama anlayamadım.
Installing XPress – XPress documentation

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. :)

1. Öncelikle sitenize wordpressi kurun; wordpress dosyasını ftpde forumun olduğu ana dizine atın ve wordpress dosya ismini istediğiniz şekilde değiştirin. Örneğin blog. Yani wordpress sitenizde şu şekilde çalışacak: www.alfaloji.net/blog

2. İndirdiğiniz dosyadaki WordPress/wp-xpress-plugin.zip/wp-xpress-plugin klasörünü FTP de blog/wp-content/plugins içine atın.

3. İndirdiğiniz dosyadaki WordPress/wp-xpress-theme.zip/wp-xpress-theme klasörünü FTP de blog/wp-content/themes içine atın.

4. wordpress admin panelinde xpress eklentisini ve temasını kurun.
-------
5. İndirdiğiniz dosyadaki Xenforo/ThemeHouse-XPress-1.0.0 Patch Level 5.zip/upload klasöründeki src ve xpressJsProxy.php yi FTP ana dizine atın.

6. Xenforo admin panelde eklentilerden Xpress eklentisini kurun.

7. Kurulumdan sonra admin panelde sol üst tarafta olan Xpress tıklayın ve settingse girin.

API key: ThemeHouse — XenForo & Wordpress themes and add-ons – ThemeHouse buradan alacağınız api keysi girin.

Path to WordPress : /home/......./public_html/blog (... olan yere kendi forum yolunuzdaki o kısmı yazın)

WordPress Base URL : www.alfaloji.net/blog

8. Wordpress admin panelinde ayarlar> Xpress

Path to XenForo : /home/......../public_html

XenForo Base URL : www.alfaloji.net

Buraya kadar geldiyseniz kurulum başarı ile yapılmış demektir. Geriye ufak tefek ayarlar kalıyor...

kardeşim eklentiyi kurduğumda

/public_html/blog/wp-content/themes/wp-xpress-theme/index.php on line 18

Fatal error: Class 'XF' not found in /home/sinedosy/public_html/blog/wp-content/plugins/wp-xpress-plugin/src/XPress.php on line 883

hatası alıyorum neyden kaynaklı olabilir acaba

https://www.sinedosya.com/blog/

Son düzenleme:
Xlink'i kurmak gerekiyor mu? Kurulum yönergelerinde dikkat önce xlink i kurun yazıyor. Ama tanıtım bölümde xlink, xpress e dahil edilmiştir diyor. Kafam karıştı

Xenforo ayarları:

Görünüm ve diller > Tema özellikleri > [TH] XPress

Article List Layout style: Grid
Article thumbnail size (for list style only): Small
Featured Article style: Grid
Featured posts: 4

Xenforo'da XPress teması kurmamız şart mı? Kendi temamızı kullansak olmuyor mu? Bu bahsettiğiniz ayarlar sadece Xpress temasında var sanırım.

Xenforo'da XPress teması kurmamız şart mı? Kendi temamızı kullansak olmuyor mu? Bu bahsettiğiniz ayarlar sadece Xpress temasında var sanırım.
Kendi temanızı kullanmak için xpress temasını kurmalısınız zaten yoksa blogta wordpress teması kullanmak zorunda kalacaksınız.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.