Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
XF2  URL Türkçe karakter sorun giderici - Custom URL Romanization

XF 2.0 Eklenti XF2 URL Türkçe karakter sorun giderici - Custom URL Romanization 2.0.2

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.0.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
eTiKeT™ eTiKeT™ , benim sana gönderdiğim dosya ile değiştir şu eklentiyi :) "I" harfi sorunu var demişlerdi. Onu gidermiştim. ;) XDinc ovunc eklenti arkadaşın dediği gibi localda denedim eklenti hiç bir değişiklik yapmıyor. Eski eklentinde de hatalar vardı. Onları da giderip sürümü 2.0.1 yapmıştık ama senin bu son eklediğin kodlar tamamen eklentiyi bozmuş durumda şuan. ;)

Örnek;
2017-12-16_18-43-11.png

Eklentiyi ben etiket'e özel mesaj ile gönderdim. İnşallah kısa sürede değiştirir de şu sorunu ortadan kaldırmış oluruz. :)

eTiKeT™ eTiKeT™ , benim sana gönderdiğim dosya ile değiştir şu eklentiyi :) "I" harfi sorunu var demişlerdi. Onu gidermiştim. ;) XDinc ovunc eklenti arkadaşın dediği gibi localda denedim eklenti hiç bir değişiklik yapmıyor. Eski eklentinde de hatalar vardı. Onları da giderip sürümü 2.0.1 yapmıştık ama senin bu son eklediğin kodlar tamamen eklentiyi bozmuş durumda şuan. ;)

Örnek;
Ekli dosyayı görüntüle 1894

Eklentiyi ben etiket'e özel mesaj ile gönderdim. İnşallah kısa sürede değiştirir de şu sorunu ortadan kaldırmış oluruz. :)

Dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz sorunsuz dediğiniz listener.php yi eklentiye ekler güncellersiniz sen zaten sitende yapmıştın iyi bilirsin.
Senin kadar profesyonel olamadığım için bazı hatalar mevcut olabiliyor bende.
Rica ediyorum benim adımı hiç bir mesajında hiç bir sitede anma.

Dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz sorunsuz dediğiniz listener.php yi eklentiye ekler güncellersiniz sen zaten sitende yapmıştın iyi bilirsin.
Senin kadar profesyonel olamadığım için bazı hatalar mevcut olabiliyor bende.
Rica ediyorum benim adımı hiç bir mesajında hiç bir sitede anma.
Başlama yine.. Konuyu kapattık. Uzatma. eTiKeT™ eTiKeT™ 'in de hatalarını bazen düzeltiyorum bu profesyonel olduğum anlamına gelmez. Neyse; ben artık yorum yapaktan usandım. Artık sana yorum yapmayacağım!

Hocam XF2 URL Türkçe karakter sorun giderici - Custom URL Romanization 2.0.1 kuruluydu. Bunu kaldırdım. Son sürümü kurdum. Bu sefer türkçe karakterlerin hiçbiri değişmedi. Nerede hata yatım anlamadım?

XDinc ovunc 'un geliştirdiği eklentiyi silip, aşağıdaki eklentiyi kullanır mısın? Senin için bir de ekran görüntüsü ekliyorum.

Elimden geldiğince eksiklerini / hatalarını giderdim. Eklentiyi baştan yazdım. Bu sorunsuz olanı. Başarılar diliyorum.
2017-12-16_21-27-45.png

Ekli dosyalar

• URLTurkce.zip
    2.2 KB · Görüntüleme: 22
Başlama yine.. Konuyu kapattık. Uzatma. eTiKeT™ eTiKeT™ 'in de hatalarını bazen düzeltiyorum bu profesyonel olduğum anlamına gelmez. Neyse; ben artık yorum yapaktan usandım. Artık sana yorum yapmayacağım!

XDinc ovunc 'un geliştirdiği eklentiyi silip, aşağıdaki eklentiyi kullanır mısın? Senin için bir de ekran görüntüsü ekliyorum.

Elimden geldiğince eksiklerini / hatalarını giderdim. Eklentiyi baştan yazdım. Bu sorunsuz olanı. Başarılar diliyorum.

haklısın emre bende hata vardı senin yolladığın dosyaları ekleyince düzeldi

Güncelleme yaptım forumda I sorunu çözüldü. sorun yok şuan inceliyorum hata tesbit edersem iletirim :)

Eklenti sağolsun XDinc ovunc tarafından geliştirildi ve kullanıma sunuldu. Eklentinin kodlarının xenforo 2.0'a uyarlaması vs XDinc ovunc arkadaşımıza ait. Sıfırdan aldım yaptım demek doğru bir söylem değildir. Ben eklentiyi daha öncede indirdim daha öncesinde data klasörü içerisinde xml çıktısı vardı son güncellemeler de gözden kaçmış olacak ki data klasörü içerisinde çıktının olmaması Listener.php'i okumamasına neden olmuş. Bunlarda normal şeylerdir gözden kaçabilir. Bu durumu geliştiricinin kendisine bildirmek doğru olandır. Data dosyasının çıktısını ekleyip ben baştan yazdım demek ne kadar doğru bilemiyorum. Yani aldım, eksikliklerini, hatalarını giderdim sıfırdan yazdım demek olmaz. Bu söylem geliştiriciye haksızlıktır. Data çıktısı dahil edilmemiş hepsi bu. Onun dışında eklentinin kodlarında karakter yapılandırmasında hiçbir hata yoktur. E Emre yaklaşım biçiminizi hiç hoş karşılamıyorum haberiniz olsun.

Onun uyarladığı kodlardan banane? Ben bu eklentiyi local da denedim dedim, 2 kez ben hatasını giderdim alındı. Bir kez sen düzenlemişsin. Bir de kendisi düzenlemiş. Neden insanların hatalarını düzeltince böyle durumlara maruz kalıyor? Özel mesaj ile sana gönderdiğim ovuncun düzenlediği eklentide Copyrightı mı silmişim? Sadece I harfi yoktu ve çeşitli harfler yoktu eklemiştim. Bunu da sana belirttim zaten. Baksana, bu iş özel mesajdan hakaretlere, tehditlere, "dövmelere" kadar getirdi :) Onun düzenlediği onun olsun. Benim ekte arkadaş için paylaştığım da benim uyarladığım dileyen istediğini kullansın eTiKeT™ eTiKeT™ :confused:

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.