Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
netron ben sizin firmanizimi kotuledim ? veridyen pisman etti bin defa boyle rezillik yok sebeplerini ticket goruntulerini alip aticam

netron ben sizin firmanizimi kotuledim ? veridyen pisman etti bin defa boyle rezillik yok sebeplerini ticket goruntulerini alip aticam

Güzel kardeşim, host almak isteyenler veridyen firmasından şaşmamalı dediğiniz için bu etik değil dedim. Yani bugün x bir firmanın sitesine gidip şu firmadan şaşmayın derseniz bu yanlış olur. Sonuç itibariyle çoğu firmayı biliyorum. Forum yazılımı kullanacaksanız host firmanızı iyi seçmeniz gerekiyor.

Şöyle bir örnek vereyim size, bir firmadan hizmet alıyorsunuz forum henüz yeni hiç bir sıkıntısı yok her şey gayet stabil ilerliyor. Fakat içerik girmeye başladınız hitiniz biraz arttığında o firma ile sorun yaşamaya başladığınızda o firmanın iyi mi yoksa kötümü olduğunu anlarsınız. Bizim müşterilerimiz uzun zamandır bizimle çalışmakta hatta hizmet günü dolduktan sonra tekrar tekrar yenileyen müşterilerimiz var. Bizim müşterilerimiz ticket ile vs uğraşmaz, yedek almak ile uğraşmaz, hatta yeri geldiğinde forum içinde yaşadığı yazılımsal sorunlarına bile tarafımızca destek verildiği oluyor. Hiç bir firma bunu sağlamaz. Dolayısıyla bunu bizi övmek adına söylemiyorum sadece hizmet farkından bahsetmek istedim.

Ben de zamanında netr0n netr0n 'un sunucusunu denemek istedim fakat olumlu cevap alamadım. Bu onu ya/da firmasını kötü kılmaz ki? Ne yani bir birimize olumsuz cevaplar verdiğimizde kötü mü olalım? :confused: Bence bu tamamen ön yargı. Ülkede çoğunlukla olan bir şey. (Bu da tartışılacak başka bir konu ama yeri burası değil.)

netr0n netr0n bu arada düşünceni ayakta alkışlıyorum. Cevap yazarken bir yandan da senin yorumunu okudum ve sadece şu kısmı cevaplamak istedim.

Bizim müşterilerimiz ticket ile vs uğraşmaz, yedek almak ile uğraşmaz, hatta yeri geldiğinde forum içinde yaşadığı yazılımsal sorunlarına bile tarafımızca destek verildiği oluyor. Hiç bir firma bunu sağlamaz. Dolayısıyla bunu bizi övmek adına söylemiyorum sadece hizmet farkından bahsetmek istedim.

Bunu sağlayan firmalar biliyorum. Şuan yazılımsal desteği Natro 'dan aldım. Belki de bu benim için torpil(di) ve/ya değildi bilmiyorum, fakat artık o düşüncen eski hosting firmalarında kaldı. Hem yazılımsal, hem de her hangi bir destek talebinde 2004 'den bu yana bir kez mahcup etmedi natro beni. Bunu eTiKeT™ eTiKeT™ 'e özel mesaj gönderdiğim zaman da kendisi bana "Hosting şirketi yada yazılımdan vazgeçeceksin" diye cevap vermişti. Güvenlik nedeni ile kapalı tuttuktalarını da yıllardır biliyorum.

Sanırım anlatabildim derdimi ya :) Umarım yine "Acı biber.." sözünü kullanıp kırmazsın beni ;)

Arkadaşlar emin olun benim kadar hosttan ağzı yanan içinizde olmamıştır. Ben bu işler il 2000 yılından beri uğraşıyorum neler gördüm neler anlatsam roman olur :D
Şu iyi kötü diyemem şu an veya eleştiremem artık hepsi geçti gitti benim için. Şimdi önemli olan kensi yolumuza bakmaktır.

Ancak şunu üzerine basa basa vurgulayarak belirteyim bizi hosting firmaları ile karıştırmayın ve kıyaslamayın kesinlike!
Bunun nedenleri ise; Biz bir hostin firması değiliz! ve Biz bu işten para kazanıp ailemizi geçindirmiyoruz.

Hosting işine girmemizin nedenleri ise
1. Kendi ihtiyaçlarımıza karşılamamız.
2. Sürekli yanımızda olan bizi tanıyan kişileri bir nebze olsun rahatlatmaktır.

Kısacası bizim sunucumuz da barınan kişilere bakıldığında ya hep yanımızda olan kullanıcılarımız,arkadaşlarımız yada yakın eş,dosttur.
Biz bilmiyormuyuz girip r10 bizde varız demeyi,orda reklam verip iş koşturmayı fark etti iseni bir kaç sitede bizi görebilirziniz vbulletin.web. xenforo.gen.tr brde kişisel sitelerimizde bunun da dışına bir pazarlama çabamız hiç olmadı zaten.

Ha biz bu işi yapıyoruz diye de her siteyi sunucumuza aldığımızı zannetmeyin bu konuda da seçiciyiz açıkcası genellikle site değil kişi seçiyoruz diyebiliriz :) kimse üstüne alınmasın genel bir söyle bu ;) .

Almak isteyen kişi gelir hesabını kullanır memnun kalmaz ise parasını geri alır istediği firmaya gider bu konuda da bir sıkıntımız yok inanın.
Bizi bilen bilir zaten kimsenin tek çöpünde gözümüz yok biz amacımı sadece bu işten zevk almak,bilgi edinmek,eğlenmektir, Bu neden ile yıllardır bu işeri rahatlıkla yapıp başımız dik bir şekilde sanal alemde tanınıyoruz.
Kimlere neler öğrettik öğrendik bu forumlarda biz şükür kimseden de daha ya siz şöyle,böyle adamsınız diye bir sözde duymadım inşallah duymayazağız da ...

Selamatle kalın :) ...

E Emre ben natro ile 2-3 yıl çalıştım sistem vbulletin idi ve vasat bir işleyişi vardı. İlk etapta güzel giden forum hit almaya başlayınca hatalar baş göstermeye başlamıştı. İsimtescil ve natro firmalarını domain için tercih ediyorum hosting ihtiyaçlarımı bu firmalardan almıyorum. Vds alınabilir ama hosting tercih etmiyorum. Hele hele isimtescil firmasının çalışma yaptığım bir kaç sitede cache dosyasını sildiğine yani müşterisinin direkt paneline müdahale ettiğine şahit oldum. Dolayısıyla bu gibi firmalarda sitenizin düştüğü makina tamamen şansa bağlı. Çünkü bazı yazılımların izinleriyle bizim kullanmış olduğumuz forum yazılımlarının izinleri-ayarları birbiri ile ters düşebiliyor. Makinanın içerisindeki diğer yazılımlar daha ağırlıklı olduğu için çözümü o yazılımlardan yana kullanıyorlar. Bizde ister istemez sorun yaşıyoruz. İşte bu gibi sorunla karşılaşmamak için hosting seçimi çok önemli. Yani yüzlerce foruma birebir destek verdik ve sunucu tarafında sorun olan firmaların başında natro ile isimtescil geliyor diyebilirim. :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.