Neler yeni

Xenforo hosting paketleri

netr0n

XenGenTr
Yönetici
xF Admin
Web sitesi
netron.web.tr
Öne çıkan konu #31
@Emre ben natro ile 2-3 yıl çalıştım sistem vbulletin idi ve vasat bir işleyişi vardı. İlk etapta güzel giden forum hit almaya başlayınca hatalar baş göstermeye başlamıştı. İsimtescil ve natro firmalarını domain için tercih ediyorum hosting ihtiyaçlarımı bu firmalardan almıyorum. Vds alınabilir ama hosting tercih etmiyorum. Hele hele isimtescil firmasının çalışma yaptığım bir kaç sitede cache dosyasını sildiğine yani müşterisinin direkt paneline müdahale ettiğine şahit oldum. Dolayısıyla bu gibi firmalarda sitenizin düştüğü makina tamamen şansa bağlı. Çünkü bazı yazılımların izinleriyle bizim kullanmış olduğumuz forum yazılımlarının izinleri-ayarları birbiri ile ters düşebiliyor. Makinanın içerisindeki diğer yazılımlar daha ağırlıklı olduğu için çözümü o yazılımlardan yana kullanıyorlar. Bizde ister istemez sorun yaşıyoruz. İşte bu gibi sorunla karşılaşmamak için hosting seçimi çok önemli. Yani yüzlerce foruma birebir destek verdik ve sunucu tarafında sorun olan firmaların başında natro ile isimtescil geliyor diyebilirim. :)
 

Emre

xFanatik
Yasaklı Kullanıcı
#32
Hosting işine girmemizin nedenleri ise
1. Kendi ihtiyaçlarımıza karşılamamız.
2. Sürekli yanımızda olan bizi tanıyan kişileri bir nebze olsun rahatlatmaktır.
Ben niye mahçup kaldım o zaman bu konuda @eTiKeT™ :) ya yanınızda değilim, ya/da düşmanınız mıyım?:confused: Hosting firması ile kıyaslamak istememiştim. Sadece @netr0n 'un yazdığı hosting sorunun artık ortadan kaltığını anlatmak istemiştim. Kıyaslamak mı? Aklımdan bile geçmedi. Kendimi / ifademi yanlış anlattım sanırım. :(

Doğrudur @netr0n ne diyebilirim ki? Keşke senin sunucuyu test etme gibi bir ihtimalim olsaydı. :) Daha önce sana bunu özelden de yazmıştım olumsuz cevap alınca öyle kaldı. Bir daha da açmadım bu konuyu :confused:
 

LaDezs

Hosting Uzmanı
Yönetici
xF Admin
Web sitesi
www.ladezs.com
#33
Evet Arkadaşlar Konu baya dağılmış tartişma ve sorunlar konusuna dönüş yapilmiş farkli firmalarin isimleri anilmiş burada bazi konuya değinmek istiyorum Konuyu toparlamak için!.

Sitemizde Bu Bölümü açma nedenimiz Kendimizin kullanmış olduğu sunuculardan sorun yaşan arkadaşlara yardımcı olmaktı.

Konuda A 'firmasi kötü B Firmasi Kötü C Firmasi Kötü şeklinde yorumlar gördüm bunlar yanlış düşünceler isimleri anılan firmalarin hepsi büyük firmalar bir çok kişi bu firmalardan ekmek yiyor . Firmaların branşları vardır misal A firmasi wordpress üzerine B firmasi eticaret üzerine C firması windows üzerine gibi uzar gider liste her firmanin uzmanlık alanı ve teknik ekibi farklıdır. ve yorumlarda geçen her firma gerçekten iyi firmalar ama bizim burada farklılık dediğimiz olay şu:

Biz bir firma değiliz biz bireysel olarak kişisel sunucudan ihtiyacı olan arkadaşlara belirli piyasa ücretleri karşiliğinda yardımcı olup hem dost hemde ticaret arkadaşı kazanmak burada amacımız budur.

Sadece Forum yazılımları test edilerek oluşturulmuş alt yapiyla hazırlanmış Linux Cihazlar'dan bahsediyorum size sadece forum sitelerinin stabil çalişmasi için oluşturulan cihazlar firmalardan bu yönle ayrılıyoruz firmalar hosting kelimesinin kapsadiği her script'i çalıştırabilecek şekilde hizmet veriyor bizde durum sadece belirli scriptlerde geçerli ilk önceliğimiz forum yazilimlari . Durum böyle olunca klasik düşünceler ve yorumlar meydana geliyor. Sitem ilk başlarda çok güzel çalışıyordu (1-2-3 sene) daha sonra site hiti arttı tamam arttı sitenin ihtiyacıda artti paketi yükselt devam et paket yetmedi cihaz kirala cihaz yetmedi sunucu al derken bu liste sitelerinizin ihtiyacına göre döngüye girer uzar gider. Kısaca olayın özü şu insanlarımız bilinçsiz sitelerinin ihtiyacına göre değilde ceplerinin imkanlarına göre paket ve rakam seçimi yapiyorlar. LİMİTSİZ - UN LİMİTED <<< bu kelimeler bizim toplumun ihtiyacını karşilayan kelimeler ne yazıkki ...

LADEZS'in NOTU:
Hosting - VPS - VDS - Dediacted Server.. Bunlar, tamamen sitenizin-sitelerinizin ihtiyacına göre belirlenmiş şekilde tercih edilmelidir!!!


1. Siteniz yeni sıfır veya hitiniz çok düşük sadece proje aşamasındasınız ( php sürümlerine bakılarak WEb hosting işiniz görür)
2. Sİteniz ilerlemeye uygun yarım k larda hiti günlük belirli ziyaretçi ve içerik giriş cikiş döngüsü var ve kullandiğiniz yazilim eklentileri var
(VPS-VDS sitenizin kaynak tüketim oranlarına bakılarak belirlenerek işinizi görür)
3. Siteler ve domainleriniz var hepsini çok rahat şekilde yönetmek ve geniş çaplı sitelerinizin kontrolünü elinizde tutmak istiyorsanız
Dediacted dediğimiz sunucular ile işinizini görebilir sitelerinizin yayın hayatına devam edebilirsiniz.


Bu konudada belirlemiş olduğumuz paketleri size sunduk ama herkes sorunlar öneriler şikayetlerle konuyu devam ettirdi :)

@Emre sana kim hizmet sunamayız dedi o ifadeyi pek anlamadım ücretsiz özel deneme yerimiz yok belki ona istinaden olabilir. Ama kullananlara bakarak görebilirsin :) illede test etmek istiyorsan bana skype üzerinen ulaş yardımcı olayım seve seve.

Sadece Site üyelerimiz için değil herkese bu hizmet açık kafasına takılan soru sormak isteyen kim varsa skypeden bana ulaşın yardımcı
olurum Destek Yapımızda var : ):
 

netr0n

XenGenTr
Yönetici
xF Admin
Web sitesi
netron.web.tr
#34
Ben niye mahçup kaldım o zaman bu konuda @eTiKeT™ :) ya yanınızda değilim, ya/da düşmanınız mıyım?:confused: Hosting firması ile kıyaslamak istememiştim. Sadece @netr0n 'un yazdığı hosting sorunun artık ortadan kaltığını anlatmak istemiştim. Kıyaslamak mı? Aklımdan bile geçmedi. Kendimi / ifademi yanlış anlattım sanırım. :(

Doğrudur @netr0n ne diyebilirim ki? Keşke senin sunucuyu test etme gibi bir ihtimalim olsaydı. :) Daha önce sana bunu özelden de yazmıştım olumsuz cevap alınca öyle kaldı. Bir daha da açmadım bu konuyu :confused:
@Emre inan hatırlamıyorum nedeni ne idi. :)
 

Manley

Kullanıcı
xF 1 kullanıcı
#35
yanlis anlasildim sanirim ben genel anlamda host kasdettim. ancak tabi ki xenforo icin optime bir host su an piyasada pek yok gibi sizin host haric. Veridyenden agzi yanmis biri olarak arkadaslara tavsiyem veridyenin yakinindan gecmeyin
 

muratkurt

Aktif kullanıcı
xF 2 kullanıcı
Web sitesi
jailbreaktr.com
#37
Konuya dahil olmak zorunda kaldım çünkü ters giden bişey var :)

@Manley arkadaşımız daha önce host almak isteyen veridyen'den şaşmasın demişti. şimdi ise veridyene yaklaşmayın diye yorumu değiştirmiş.

İyi ya da kötü. Ben aldım ve çok pişman oldum. Kimse almak veya almamak zorunda değil. Ben memnun kalmadım. Şahsi görüşüm bu. Mesela wordpress kullanıyorsan bence çok memnun kalırsın. Çünkü wordpresse oldukça hakimler seni hiç yarı yolda bırakmazlar. Ama Xenforo kullanıyorsan Destekte sorun yaşayabilirsin. O yüzden ben xenforo'ya hakim bir host firmasına taşımaya karar verdim kısa süre içerisinde taşıyacağım.

Her firmanın artısı eksisi illaki olur. Mesela domaini isimtescilden alırım. 10 seneden fazladır oradan alıyorum. ama hostlarını kullanmam.

Doğru olan sen sana uygun firmayı bulacaksın mantık bu. Yoksa hatasız sorunsuz hizmeti bulamazsın insan oğlundan alıyosun hizmeti.
 

akaynar

Aktif kullanıcı
xF 2 kullanıcı
Web sitesi
www.prefabrik.info
#38

Xenforo Forum Yazılımı için Optimize Edilmiş Web Hosting Paketleri "Xenforo.Gen.TR" Farkıyla Sizlerle!!

*** Xen'e Merhaba Paketi ***


1 GB Disk Alanı

50 GB Aylık Trafik

2 Adet Veri Tabanı

Plesk Onyx 17 Kontrol Panel

Limitsiz Alt Özellik


120 TL / Senelik


*** Xen'Ci Paketi ***


3 GB Disk Alanı

100+ GB Aylık Trafik

5 Adet Veri Tabanı

Plesk Onyx 17 Kontrol Panel

Limitsiz Alt Özellik


180 TL / Senelik


*** Xen'le Yaşıyoruz Paketi ***


5+ GB Disk Alanı

250+ GB Aylık Trafik

10 Adet Veri Tabanı

Plesk Onyx 17 Kontrol Panel

Limitsiz Alt Özellik


240 TL / Senelik**** Xen Bizim İşimiz Paketi ****​


Limitsiz Disk Alanı

Limitsiz Trafik

Limitsiz Veri tabani

Plesk Onyx 17 Kontrol Panel

Limitsiz Alt Özellik


320 TL / Senelik*****************​

-Bu Paketlerimizde CPU Limiti Yoktur !!!​

-Haftalik Yedekleme Ücretsiz.​

- İhyaca Göre Özel Paket Belirleme​

- FRANSA Lokasyon Sunucu Barındırma

- Adult-Spam-Bot Script Hariç Tüm İçeriklere​

Uygun Barındırma​

*****************​


Önemli Not: Hosting Paketi Alan Bütün Müşterilerimize Xenforo Kurulum'u Ücretsiz!!!

(Lisansı Olan Kullanıcılarımıza Lisansları dahilinde, Lisansı olmayan Kullanıcılara Özel Test Edilmiş Güvenilir Dosyalar ile..)

s.a Toprak nasılsın ben vbulletin.web.tr Asidarbe nedicem prefabrik.info 120 TL Hosting paketine kur xenforo yarın paran hesabında bil olurmu