Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği vBulletin 4 ve 3'den Xenforo 2'ye nasıl geçiş yapılır ?

eTiKeT™ Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

vBulletin 4 ve 3'den Xenforo 2'ye nasıl geçiş yapılır ? - vBulletin 4 ve 3'den Xenforo 2'ye nasıl geçiş yapılır detaylı,resimli anlatımı.

vBulletin 4 ve 3'den Xenforo 2'ye nasıl geçiş yapılır ?
Xenforo 2 import sistemi henüz beta durumda,geçiş işleminiz yapıyor ancak her olasılığa karşı xenforo 1 geçiş yapıp sonra xenforo 2 upgrade yapmanızı tavsiye ediyorum.​
Tabi xenforo 2 import sistemi hataları giderilene kadar.​
Ben vBulletin 4'den geçişi yaptım vBulletin 3 içinde aynı adımları izlemelisiniz.​
Benim geçiş işleminde...​

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

vbulletin4den-xenforo-2-gecis-adim1-png.2469

Son düzenleme:
ustam tamam da bende vB4 karakter sesi utf8_turkish_ci bende convert yaparken zaten seti utf8_turkish_ci yaptım ama durum aynı, siteyi kaldırdım komple kurdum yeniden convert yaptım vB4 ten xenForo ya ama durum aynı işte yeni bir resim Screenshot
vb4 database karakter seti önemli değil. Xenforo database oluştururken karakter setini mutlaka utf8mb4_general_ci yapın.

Şu yolu deneyin birde.
vBulletin karakter setine dokunmayın,import sırasında ise bir karakter seti belirtmeyin. Xenforo ise vbulletin ile aynı karakter setinde kurup sonra import edin bakalım sonuç ne olacak.
ustam xenforo kurmazdan önce database oluşturdum, kurulumdan önce utf8_turkish_ci yaptım xenforo kurduktan sonra otomatik değişmiş ve utf8mb4_general_ci olmuş, vB4 bende utf8_turkish_ci ama sonra utf8_general_ci yaptım yinede olmadı, en son çare tek tek değişmekte gördüm bul değişle onda da aynı harf bazı mesajlarda değişmiş bazılarında değil, şimdide sql dosyasını txteditörle açıp bul tümünü değiş yapıyorum, yok mu bunun daha kolay bir yolu, deliricem resmen

ustam xenforo kurmazdan önce database oluşturdum, kurulumdan önce utf8_turkish_ci yaptım xenforo kurduktan sonra otomatik değişmiş ve utf8mb4_general_ci olmuş, vB4 bende utf8_turkish_ci ama sonra utf8_general_ci yaptım yinede olmadı, en son çare tek tek değişmekte gördüm bul değişle onda da aynı harf bazı mesajlarda değişmiş bazılarında değil, şimdide sql dosyasını txteditörle açıp bul tümünü değiş yapıyorum, yok mu bunun daha kolay bir yolu, deliricem resmen
Açıkcası xenforo karakter setini otomatik değiştirdiğini ben görmedim duymadın. Ve öyle bir mantıkta bence saçma olmuş çünkü o karakter setini kullanmak zorunda değişim ülkeler arası karakter detleri değişikli gösterebilir.
Yani oto değişim konusunda bir yanlışınız var çünkü en son daha sabah kurdum ve ne yazık ki değişmedi sırf bunu unuttuğum için silip yeniden kurdum xenforo ben.
Daha kolay yolu ise yani en kolayı import ile bunu çözmek,txt olarak bunu çevirseniz bile hatasız yapma olasılığını beniz gözüdem çok düşük.

Açıkcası xenforo karakter setini otomatik değiştirdiğini ben görmedim duymadın. Ve öyle bir mantıkta bence saçma olmuş çünkü o karakter setini kullanmak zorunda değişim ülkeler arası karakter detleri değişikli gösterebilir.
Yani oto değişim konusunda bir yanlışınız var çünkü en son daha sabah kurdum ve ne yazık ki değişmedi sırf bunu unuttuğum için silip yeniden kurdum xenforo ben.
Daha kolay yolu ise yani en kolayı import ile bunu çözmek,txt olarak bunu çevirseniz bile hatasız yapma olasılığını beniz gözüdem çok düşük.
txt çevirmedim notepad++ ta açtıp sql dosyasını hepsini çevirdim şimdi import ediyorum bakalım nolucak, ama ne yazık ki şu otomatik değişme dediğim şey olmuş, bir yolunu bulamazsam site mahvolur ustam

bu sefer oldu ama başka hangi şeylere zarar verdim bilmiyorum notepad++ la açtım sql dosyasını karakterleri ilgili karakterlerle değiştim ve tekrar import ettim durum bu Screenshot

Merhaba ücreti mukabilinde vbullettinden xenforoya geçiş işlemi yaptırmak istiyorum. Bu iş ile ilgilenen var mı acaba?

burda tek kafa karıştıran olay.. veritabanı... hani şimdi başka dizine xenforo kuruyorsun veritabanı ayrı olarak sonuçta.. aktarma sırasındada vbulletin veri tabanı şifresi kullanıcı adı girilsin deniliyor.. yani nasıl oluyor o ben onu kafamda birleştiremedim...
xenforoyu ayrı dizine kurdum veritabanımın bilgisi kullanıcı adı ve şifresi charismax mesela... ama vbulletinimin veritabanı şifresi kullanıcı adı farklı... vbulletinin kullanıcı adı şifresini girdiğimde xenforonun veri tabanınımı coverliyor anlamadım :D bence xenforonunda veritabanı kullanıcı adı ve şifresi vbulletininkiyle aynı olması daha sağlıklı olur diye not düşülmesi gerek :D

burda tek kafa karıştıran olay.. veritabanı... hani şimdi başka dizine xenforo kuruyorsun veritabanı ayrı olarak sonuçta.. aktarma sırasındada vbulletin veri tabanı şifresi kullanıcı adı girilsin deniliyor.. yani nasıl oluyor o ben onu kafamda birleştiremedim...
xenforoyu ayrı dizine kurdum veritabanımın bilgisi kullanıcı adı ve şifresi charismax mesela... ama vbulletinimin veritabanı şifresi kullanıcı adı farklı... vbulletinin kullanıcı adı şifresini girdiğimde xenforonun veri tabanınımı coverliyor anlamadım :D bence xenforonunda veritabanı kullanıcı adı ve şifresi vbulletininkiyle aynı olması daha sağlıklı olur diye not düşülmesi gerek :D
xenforo zaten kendi veritabanıyla ilişkilendirilmiş durumda olduğundan tekrar bağlanması için bi ayar gerekmez hocam

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.