Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

ÖNEMLİ !! Lütfen sizde destek verin

Şahsen şu konuda bence haklılar, ilk mesajda geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Eğer Xenforo free addonları başka sitelerde yayınlanmasına izin verirse, o sitelerden indirilen kodları kontrol edemez. Şayet host dağıtımı yapan kişi kötü niyetli ise içine zararlı kod ekleyebilir. Sonra da site hacklendiğinde Xenforo sitesi hacklendi olur. Bunun önüne geçmenin tek yolu, tüm addonların resmî site üzerinden yayınlanmasıdır.

Şimdi olayı kendimiz olarak değil de, körü niyetli bir site olarak düşünürsek, çok da haksız değiller gibi geliyor bana.

Belki kızanlar olacak ama şahsen ben kısmı da olsa hak veriyorum bu duruma. Olayı özel değil de genel ve ark niyetli yaklaşımların önüne geçmek adına.

Bu önleyici bir durum değil ki. Ücretli eklenti satıp indirme alanına kendi sitesinin linkini veren adamların neyini denetleyecek. Zararlı mı değil mi bunu tespit etmesi çok zor. Bu konularda xenforo esnekti fakat şikayet sürekli olunca bazı kuralları uyguluyorlar. Bir başkasının eklentisini yayınladı diye lisansı iptal etme gibi bir saçmalığın altına imza atıyorlar diye kızıyoruz. XenForo önce etrafındaki w*r*z sitelere savaş açmalı destek sitelerine değil. Milyonlarca lira alıyorlar Türkiye'den en çok forum kullanan ülkelerin başındayız ne vBulletin ne xenforo Türkçe adına tek bir şey yaptıkları yok. Neyse bizde izin alarak devam edeceğiz yapacak bir şey yok zaten ücretsiz eklentilerin bir kaçı dışında elle tutulur bir yanı da yok. Orada yazanların karşı çıkanların çoğuda bir şemsiyenin altına girme derdinde ama yapacak bir şey yok xenforo her zaman eklenti yazarları tercih eder. ;)

Şahsen şu konuda bence haklılar, ilk mesajda geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Eğer Xenforo free addonları başka sitelerde yayınlanmasına izin verirse, o sitelerden indirilen kodları kontrol edemez. Şayet host dağıtımı yapan kişi kötü niyetli ise içine zararlı kod ekleyebilir. Sonra da site hacklendiğinde Xenforo sitesi hacklendi olur. Bunun önüne geçmenin tek yolu, tüm addonların resmî site üzerinden yayınlanmasıdır.

Şimdi olayı kendimiz olarak değil de, körü niyetli bir site olarak düşünürsek, çok da haksız değiller gibi geliyor bana.

Belki kızanlar olacak ama şahsen ben kısmı da olsa hak veriyorum bu duruma. Olayı özel değil de genel ve ark niyetli yaklaşımların önüne geçmek adına.
iide vbulletin yıllarca insanlara hizmet verdi vermeye devam ediyor ve onunda bütün ülkelerde destek siteleri vardı ve onunda w*r*z ve kötü niyetli kişilerce eklenti ve yazılıma kodlar eklendi ben biliyorum birçok siteyi kapattılar sildiler zarar verdiler sonuç vbulletine ne oldu sözleşmede vbulletin ana siteden indirilmeyen hiçbir kod eklenti tema ws için sorumlu tutulamazki xenforo daki durumda aynı yani xenforo bunu engelleye bileceğinimi sanıyor bunun önüne geçemezler vbulletin ki geçememiş ki zaten böyle birşey olmadı xenforo da geçemez ve bunu yapmaya hakkı yok bizler onları ne köleleri nede köpekleriyiz insanlardan lisasn karşılığı tema ws karşılığı para alırken güzel ozaman insanlara soracaksın danışacaksın ah arkadaş ya yokki türkiyede böyle sistem yazıp şu yabancı kafir itlere boyun eğdirmeyecek yazılımcılar yok işte bizimkiler onlardan beter para hırsı bir an önce para kazanıp köşeyi döneyimin peşindeler neyse bu site sahiplerinesaygım çok onlar desinler bugün ne derseler ben varım

MySimS3k® MySimS3k® şikayet edein kimi bunu bir paylaş onuda bilelim biz ya. Ona göre tavrımı alalım o kişiye.
Ya biz neyin derindeyiz adamlar neyin derdin adam eklenti yayınlamak için izin istiyor pes ya pes...
evet zaten bence de olay belli gibi xfdestek sitesi sahibine bak yalaka gevşeğin biri ulan kafire yalakalık nedir ömrümde hayatım pahasınada olsa yalakalık yapmam kaldıki kafire yalakalık yapacağım yokyahu bunun kanı bozuk eminim bu doğuştan iptal kefere

MySimS3k® MySimS3k® şikayet edein kimi bunu bir paylaş onuda bilelim biz ya. Ona göre tavrımı alalım o kişiye.
Ya biz neyin derindeyiz adamlar neyin derdin adam eklenti yayınlamak için izin istiyor pes ya pes...
bak siz ne derseniz odur şimdi de xenforo hayatımızdan tamamen çıktı siteleri çeviriyoruz bitmiştir nederseniz o

Neyse bizde izin alarak devam edeceğiz yapacak bir şey yok zaten ücretsiz eklentilerin bir kaçı dışında elle tutulur bir yanı da yok. Orada yazanların karşı çıkanların çoğuda bir şemsiyenin altına girme derdinde ama yapacak bir şey yok xenforo her zaman eklenti yazarları tercih eder.
Aynen hocam, kesinlikle en mantıklı yol bu.

Çok saçma o zaman herşeyi ucuzlatacaklar lisans fiyatları dahil .
Sana ne yazık ki katılmıyorum arkadaşım. Politik yaratmak ve konudan uzaklaşmak istemem ama lisans fiyatların bizlere göre pahalı olması kesinlikle Null, lisansız kullanım hakkı doğurmaz. Neticede ortada bir emek var. Beğenip kullanmak istersek parasını ödemek durumundayız. (Kul hakkı gibi dini şeylere zaten girmiyorum)

Yok para vermeyelim dersek de o zaman SMF gibi açık kodlu platformları tercih edeceğiz. Ama elbette orada buradaki rahatlık yok. Mesela ben 6 sene önce girerken sırf para vermemek adına SMF tercih ettim ve karşılığında bir sürü emek sarf etmem gerekti. Burada 5 dak yapılan addon kurma işini yeri geldi 3 saat kod arayarak ancak kurabildim.

Neyse zaten konumuz da bu değil. Kusura bakmayın, alakasız oldu ama fikrimi belirtmeden de geçemedim.

Ve bana kesilen ceza
eTiKeT™,Your account has been detected as violating the usage or copyrights of one or more resources. This can include usage of a non-licensed resource and violating the terms of a resource's license.We take the intellectual property rights of the XenForo community contributors seriously. As such, your account has been restricted from downloading resources or posting in the resources forums. This restriction will remain in place for the foreseeable future.Regards,Brogan

Brogan efendi yaptı yapacağını :( :mad:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.