Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

ÖNEMLİ !! Lütfen sizde destek verin

Ve bana kesilen ceza
eTiKeT™,Your account has been detected as violating the usage or copyrights of one or more resources. This can include usage of a non-licensed resource and violating the terms of a resource's license.We take the intellectual property rights of the XenForo community contributors seriously. As such, your account has been restricted from downloading resources or posting in the resources forums. This restriction will remain in place for the foreseeable future.Regards,Brogan
Serhat çok geçmiş olsun cok üzüldüm inan neler hissettiğini en iyi ben anlarım yaşananlar bir kez daha gösterdi ki bu adamların dini imanı para işe tamamen ticari yönden yaklaşıyorlar.

Sana ne yazık ki katılmıyorum arkadaşım. Politik yaratmak ve konudan uzaklaşmak istemem ama lisans fiyatların bizlere göre pahalı olması kesinlikle Null, lisansız kullanım hakkı doğurmaz. Neticede ortada bir emek var. Beğenip kullanmak istersek parasını ödemek durumundayız. (Kul hakkı gibi dini şeylere zaten girmiyorum)

Yok para vermeyelim dersek de o zaman SMF gibi açık kodlu platformları tercih edeceğiz. Ama elbette orada buradaki rahatlık yok. Mesela ben 6 sene önce girerken sırf para vermemek adına SMF tercih ettim ve karşılığında bir sürü emek sarf etmem gerekti. Burada 5 dak yapılan addon kurma işini yeri geldi 3 saat kod arayarak ancak kurabildim.

Neyse zaten konumuz da bu değil. Kusura bakmayın, alakasız oldu ama fikrimi belirtmeden de geçemedim.
Dostum sen konuyu yanlış yere getirdin ben null kullanalım demedim. Herneyse null veya lisanslı haklı haksız her türlü pretosto ediyorum..

Arkadaşlar şuan için başka şeyleri tartışmak gereksiz null yada değil ülkemizde bizleri tanıyan insanlar bilir ki eTiKeT™ eTiKeT™ , netr0n netr0n , MySimS3k® MySimS3k® , LaDezs LaDezs , ben veya adını şuan sayamadığım onlarca değerli insan bir çok kişiye yeri geldi karşılıksız yardım yeri geldi çözüm üretmiştir. Bunu yaparken null yada değil bu gözle bakmamıştır.

Tabiki gönül ister herkes lisanslı kullansın, ama bazı olası hatalar varki bunlar ne yazık ki null yazılımlar yüzünden yaşanıyor netr0n netr0n şunu diyor; hem hatasız olsun hemde güvenilir, ama sonuçta null bir scripten sorunsuz çalışmasını beklemek yanlış.

Bugün konu bunlar değil,
eTiKeT™ eTiKeT™ benim 10 yıldır tanıdığım yeri geldiğinde destek aldığım dostumdur, arkadaşımdır gün birlik olma günü, kimin hangi siteden, içeriğinin ne olduğunun bir önemi yok şuan bizlere uygulanan yanlıştır. Ahmakça nedenlerle lisansların askıya alınması bence ülkemiz adına utanç vericidir.

Bu yüzden, tepkimizin ses getirmesi gerek yazacağınız bir mesajla lisanslarınızın iptal olacağını düşüneceğinize destek olun.
Şuan bu uygulanan tepki belkide bizleri bir çatıda toplayarak büyük bir oluşumla geri dönecek o yüzden hepinizin yazacağı bir yorum olması gerektiğini düşünüyorum.

Lisanslarımız sizlerin bazı şeylere daha kolay erişmesi uğruna askıya alındı veya yorum yazmaya içerik indirmeye kapatılarak cezalandırıldı.
Saygıyla kalın.

Son düzenleme:
Lisans askıya almadılar demek ki o yönde bir olgu olmayacak. Bana verdikleri cezaya bakır ise bir nevi göz dağı veriyorlar ki istediklerini yaptıracaklar.
Ancak kimse tepkisiz kalmasın kimsenin lisansına bir şey olmaz merak etmeyin.
Sadece saygı çerçevesinde koyun tepkinizi yeter ...

Lisans askıya almadılar demek ki o yönde bir olgu olmayacak. Bana verdikleri cezaya bakır ise bir nevi göz dağı veriyorlar ki istediklerini yaptıracaklar.

Buna çok sevindim ama bunların yaptığı terbiyesizlik.

Ancak kimse tepkisiz kalmasın kimsenin lisansına bir şey olmaz merak etmeyin.
Sadece saygı çerçevesinde koyun tepkinizi yeter ...

Şuan için sürecin nereye gideceğini tahmin etmek zor ama er yada geç pes edecekler.

Ben r10 yazdım ancak çok işe yaramadı bi sorun varmış orda da.
Sizde diğer büyük forumlardan destek isteye bilirsiniz.

XF yöneticisi daha şikayet gelmeden 1 dakika içinde siteyi bile incelemeden lisansa kısıtlama getirdi. Bu şu demek; Bu konuyu fazla uzatmayın işinize bakın. XF kendi sitesinde bir başkasının yazılımından dolayı ceza veremez. Yani free lisans diyorlar free lisans'da bir yazılımın lisansı vardır ve ücretsiz olarak paylaşıma sunmuştur. Yani şimdi freeware yazılımı lisanslı olabilir ücretsizde olabilir ama 10 satır bir eklentinin lisanslı olduğunu veya son konularda avatarı göster eklentisinin lisanslı olduğunu izin alınması gerektiğini söylemek saçma olur ve bunun gibi ufak tefek eklentileri sebep gösterip kullanıcılara uyarı göndermek saçmalık ötesi. XenForo tescilli bir yazılım doğal olarak uluslararası geçerli bir lisans sertifikasına sahip. Ama bu başkasının eklentisine işlemez. Yani xenforo bunun üzerinden kullanıcıya uyarı gönderemez. Kızdığımız nokta bu. Yoksa bir kaç eklenti yazarının boş beleş konuşmasına canımız sıkılmadı. Zaten özel olarak mesaj atıp lütfen eklentimi yayınlamayın deseler bile biz hemen o eklentiyi kaldırırız. Burada Türklere karşı özellikle bir ön yargı var bu moderatörlerinde de var eklenti yazan yabancı üyelerinde de. Dolayısıyla tepkimizi bu yönde koymaya çalışıyoruz.

XF yöneticisi daha şikayet gelmeden 1 dakika içinde siteyi bile incelemeden lisansa kısıtlama getirdi. Bu şu demek; Bu konuyu fazla uzatmayın işinize bakın.
Aynen hocam.moderatör bana özelden mesaj yaz dedi, daha mesajı bile okumadan ve özellikle siteyi bile incelemek fırsatı olmadan üyeliği askıya aldı.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.