Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Ödeme alma hk. (Paytr)

myro

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar,

Paytr ile nasıl ödeme alabilirim? Bununla ilgili eklenti veya bu hizmeti veren var mı arkadaşlar?

Shopier'de şu kod var bu eklenti için bir referans olabilir mi bilmiyorum.. Ne işe yarar onuda anlamam
1621093363967.png
Kod:
<?php
$username='a873ca22a39a6a1cae37x';
$key='6231ad7559x';

//Gelmesi gereken veriler kontrol edilir.

if (!( (isset($_POST['res'])) && (isset($_POST['hash'])))) {
    echo "missing parameter";
    die();
}

//Özet kontrolü yapılır.

$hash=hash_hmac('sha256',$_POST['res'].$username,$key,false);
if (strcmp($hash,$_POST['hash'])!=0) {
    die();
}

//Veriler alınır.

$json_result=base64_decode($_POST['res']);
$array_result=json_decode($json_result,true);

//Verilerle ilgili yapmanız gereken işlemleri yapınız.
//Bildirim çeşitli ağ sorunları nedeni ile birden fazla kez gelebilir.
//İlk olarak orderid parametresini kullanıp siparişin işlenme durumunu kontrol ediniz.

$email=$array_result['email'];
$orderid=$array_result['orderid'];
$currency=$array_result['currency']; // 0..TL, 1..USD, 2...EUR
$price=$array_result['price'];
$buyername=$array_result['buyername'];
$buyersurname=$array_result['buyersurname'];
$productcount=$array_result['productcount'];
$productid=$array_result['productid'];
$customernote=$array_result['customernote']; //Müşterinizin siparişte doldurduğu not alanı
$istest=$array_result['istest']; //0..canlı, 1..test

//İşlem başarılı olduğunda success yazılarak OSB’nin başarılı geldiği doğrulanmış olunur.
echo "success";

?>

Bende de şu şekilde kendi yaptığım manuel onaylı shopier entegreli popup şeklinde bir sayfa var.

Hocam premium için hangi eklentiyi kullanıyorsunuz çok hoş duruyor

Merhabalar konuyu görünce yazmak istedim, Shopier üzerinden kullanıcının satın aldığı mail adresiyle veritabanından kontrolü yapıp, ilgili tabloya eklemesini yapıyorum. Bu sayede kullanıcının grubu otomatik olarak VIP üye grubuna taşınıyor. Çok fazla VIP üye satın alan olmadığı için dikkatimi çekmemişti ancak yaptığım kontrollerde sistemin artık çalışmadığını farkettim. İlk kodladığım zamanlarda sorunsuz çalışıyordu, işin dahada ilginç olanı ilgili kayıtlar veritabanına yazılıyor ancak kullanıcının grubu değiştirilmiyor. Manuel olarak değiştirdiğimde yapılan işlem aynısı... Sizce neyi gözden kaçırıyor olabilirim ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.