Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Ödeme alma hk. (Paytr)

myro

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar,

Paytr ile nasıl ödeme alabilirim? Bununla ilgili eklenti veya bu hizmeti veren var mı arkadaşlar?

MFA MFA Teiekkür ederim. Benim izlediğim yola benziyor. Script kurup entegre olayı kupon ekle kod ekle vs. Biraz uzun iş. Üyeler konu açmasını bile beceremiyorlar. Bankaya düşünce manuel hesap yükseltmeleri yapıyorum şimdilik.

• Gül
Tepkiler: MFA
DragonByte User Upgrade Coupons eklentisini kur.
Piyasada hesap satış scriptleri var shopier sistemli alt domain aç odeme.siteadicom gibi oraya da bu scripti kur.

Hesap scriptinde ürün oluştur. Örnek: VIP yükseltme 30TL
Kurulan scripte kredi kartı ile shopier den para yükleyebiliyorsun otomatik bakiye geçiyor.
Geçen bakiye ile müşteri oradaki ürünü satın alıyor ve ürün bilgisi olarak kod veriyorsun.
Bu kodu DragonByte User Coupons eklentisinde oluşturuyorsun.
Kullanıcı yükselt kısmından üye bunu girerek sen işlem yapmadan üyelik yükseltiyor.
Aynı şeyi DragonByte e-commerce ile de olur.
Bunu burada yazık etmişsin açıkcası :( bir makale haline getirmen demek aramalarda çözüm odaklı içerik demektir ;)

8 ay önce filan pc çöktü herşeyim gitti. Çeviriler, yedekler ıvır zıvır :)
Dün çeviri yapmaya başladım bazı eklentilere senle konuştuktan sonra gece saat bilmem kaç :)
Bugün de çeviri yaparken bir yandan düşünüyorum bunu nasıl yapsak diye aklıma geliverdi teori de tamamdı ama dedim bir deneyeyim.
Bir yandan script kuruyorum bir yandan eklenti indirdim dedim türkçe olsun lazım olan yerleri çevirdim dragonbyte user coupon filan :)
Herneyse dedim uzatmayım fazla hemencecik paylaşayım. Bir iki yeri düzenleyecektim mesajı attıktan sonra düzenleme yetkisi yok :)
Dedim neyse müsait bir zamanda konu olarak açarım :)

eTiKeT™ eTiKeT™

Gerçekten bu iş sıkıntılı. XenForo sitesi bu yönde bir çalışma yapmayacağını tahmin ediyorum. Tam otomatik bir eklenti olursa hiç düşünmem alırım. Yani kişi kredi kartı ile ödeyecek Aboneliği ücretli aboneliklerde açılacak. Manuel zor oluyor bir gece saat 3 de uyandım bi mesaj geldi havale edilmiş. Hemen manuel açtım. Yani dyeceğim uyuyor olsaydım adam sabaha kadar bekleyecekti.
XenForo gibi bir yazılım bunu hak ediyor değer yani.

Eklenti yazabilen ve bu eklentiyi yazabilecek seviyede çok kişi var ama yapan tek yer gördüm.
Piyasadaki payment sistemlerine baktım genellikle ruslar yazmış. Biraz inceledim kod bilgim olsa entegre etcem shopieri ama yok işte :)

Bir örnek daha :)
Shopier api bilgilerini buna geçircen callback vs ayarlıcan tamamdır bence :) sen bu işi yaparsında eTiKeT™ eTiKeT™ niye yapmıyosun anlamadım :)

1618432565133.png 1618432587806.png 1618432619325.png

Hangi birini yapacaksın ki :) zaman olsa neler yapılacak da işte olmuyor.

Hangi birini yapacaksın ki :) zaman olsa neler yapılacak da işte olmuyor.
Haklısın zaman yok ama en önemli eklentilerden biri bence. Adamlar para kazanmadan sana nasıl para kazandırsın :)

Yabancılar da hazır sistem gelen bir sistem paypal ile çok dandik forumlarda üyelik satıyorlar. Bizde milyon üyesi olan adamlar paypal yok diye hiç birşey yapamıyor :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.