Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Ödeme alma hk. (Paytr)

myro

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar,

Paytr ile nasıl ödeme alabilirim? Bununla ilgili eklenti veya bu hizmeti veren var mı arkadaşlar?

Merhabalar biz ek buton yaparak shopier'a yönlendirdik bu sayede sıkıntı yaşamadan kullanıcılar ödemelerini yapıyorlar. Siz de böyle yaparsanız daha iyi olur.

Merhabalar biz ek buton yaparak shopier'a yönlendirdik bu sayede sıkıntı yaşamadan kullanıcılar ödemelerini yapıyorlar. Siz de böyle yaparsanız daha iyi olur.
Selamlar,

Peki kullanıcı ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak işlem sağlıyor mu yoksa ödeme sonrası manuel işlem sağlayarak mı hizmeti aktif ediyorsunuz?

Selamlar,

Peki kullanıcı ödeme yaptıktan sonra otomatik olarak işlem sağlıyor mu yoksa ödeme sonrası manuel işlem sağlayarak mı hizmeti aktif ediyorsunuz?
Kullanıcının hangi üyeliğe ödeme yaptığını sistem üzerinden görüyoruz. Üye ödeme yaptıktan sonra bize bildirim düşüyor bizde aldığı üyeliği veriyoruz. Bir ara shopier'ı entegre etmek için eklenti yazmaya başlamıştım ama yarım kaldı derslerim yüzünden derslerim biter bitmez onu bitirip test aşamalarına geçicem eğer başarılı olursa burada da yayınlarım.

Kullanıcının hangi üyeliğe ödeme yaptığını sistem üzerinden görüyoruz. Üye ödeme yaptıktan sonra bize bildirim düşüyor bizde aldığı üyeliği veriyoruz. Bir ara shopier'ı entegre etmek için eklenti yazmaya başlamıştım ama yarım kaldı derslerim yüzünden derslerim biter bitmez onu bitirip test aşamalarına geçicem eğer başarılı olursa burada da yayınlarım.
Eklenti çok iyi olur. Bekliyoruz inşallah. Benim asıl derdim shopieri xenforo link olsa bile embed kodu gibi eklemek tıklayınca shopier sayfasına gitmesi

Shopier kaydoldum onaylandı. Ürün ekledim orda link veriyor onu aldım siteye butonla ekledim olduda gitti.
1618327431947.png

• Beğen
Tepkiler: Sis
Az önce cpanelden OpenCart yükledim. Shoier 'de
OpenCart2.3.0.2
Modülü olduğu için bu versiyonu kurdum. Gerekli yapılandırmalaı yapıp
Modülü indirdim ve OpenCart üzerine ykledim
1618345238692.png

E- Ticaret sistemine ürün yükledim satın al dedim Shopier sistemine direk getirdi ve harika çalıştı.
Ama Shopier sistemi zaten buna yakın bir özellik veriyor. Bu yüzden e-ticaret sistemini kaldırdım.
Maalesef manuel oluyor. XF'nin bu konuda eklenti yapması lazım yada e-ticaret gibi ayrı script kullanılmalı. Ama ben bunu kullanıyorum

DragonByte User Upgrade Coupons eklentisini kur.
Piyasada hesap satış scriptleri var shopier sistemli alt domain aç odeme.siteadicom gibi oraya da bu scripti kur.

Hesap scriptinde ürün oluştur. Örnek: VIP yükseltme 30TL
Kurulan scripte kredi kartı ile shopier den para yükleyebiliyorsun otomatik bakiye geçiyor.
Geçen bakiye ile müşteri oradaki ürünü satın alıyor ve ürün bilgisi olarak kod veriyorsun.
Bu kodu DragonByte User Coupons eklentisinde oluşturuyorsun.
Kullanıcı yükselt kısmından üye bunu girerek sen işlem yapmadan üyelik yükseltiyor.
Aynı şeyi DragonByte e-commerce ile de olur.

RESİMLER BUYRUN

SCRİPT HESABIMIZA PARA YATIRALIM VE BIZE VERECEĞI INDIRIM KUPONUNU SATIN ALALIM
SCRPT_1.png SCRPT_2.png SCRPT_2_1.png SCRPT_3.png SCRPT_4.png SCRPT_5.png SCRPT_6.png

USER UPGRADE COUPON EKLENTISİ İLE KUPON OLUŞTURUP OLUŞTURULAN KUPONLA ÜCRETSİZ HESAP YÜKSELTELIM

AUC_1.png AUC_2.png AUC_3.png AUC_4.png AUC_5.png

E-COMMERCE EKLENTİSİ İLE KUPON OLUŞTURUP KUPONLA ÜRÜNÜ ÜCRETSİZ ALALIM
URUN_1.png URUN_2.png URUN_3.png URUN_4.png URUN_5.png URUN_6.png URUN_7.png

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.