Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Dnz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Mybb'den importer ile taşıma yaptım localhostta.
TurkishFriendlyLink-2.0.2 eklentisini kurdum yalnız
Taşıma sonrası böyle bir problem bunu nasıl düzeltebilirim?
Ekran Alıntısı.JPG

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

sorunu @bi0sdaddy hocam sayesinde çözdüm
sorun tamamen benim wampserver kullanmamdan kaynaklı çıktı, meğer xampp kurunca sorunu hallettik
kendisine çok teşekkür ediyorum.
sunucu üzerinde derken? ben localde ayarlamalarımı falan her şeyi yapıp ondan sonra siteme taşımak istiyordum
tam olarak neresi utf8mb4, utf8mb4 ile kurulum yaparken sadece utf8 yazsam fark eder mi? illa uzun uzun utf8mb4 yazmam mı gerekiyor?
Screenshot_10.png

İşte onu anlatmaya çalışıyorum db o görünüyor ama karakter setinizi öyle kaydetmemiş

Örnek:

düşüyor. Tabi oyununun yeni sürümü çıkmamışsa

Bu şekilde kaydediyor. latin1_swedish_ci olarak kayıt tutuyor. Yani baktığınız zaman göreceksiniz. Utf8 olarak içeri alamazsınız direkt latin1_swedish_ci yazıp devam edin.

sunucu üzerinde derken? ben localde ayarlamalarımı falan her şeyi yapıp ondan sonra siteme taşımak istiyordum
tam olarak neresi utf8mb4, utf8mb4 ile kurulum yaparken sadece utf8 yazsam fark eder mi? illa uzun uzun utf8mb4 yazmam mı gerekiyor?
kardes degistirmek istiyyosan ordan degisdir full yedek al ama

İşte onu anlatmaya çalışıyorum db o görünüyor ama karakter setinizi öyle kaydetmemiş

Örnek:

düşüyor. Tabi oyununun yeni sürümü çıkmamışsa

Bu şekilde kaydediyor. latin1_swedish_ci olarak kayıt tutuyor. Yani baktığınız zaman göreceksiniz. Utf8 olarak içeri alamazsınız direkt latin1_swedish_ci yazıp devam edin.
ikisini de latin1_swedish_ci yazdım ve import ettim yine aynı sorun oldu malesef
kardes degistirmek istiyyosan ordan degisdir full yedek al ama
hocam oradan da değiştirdim denedim yine olmadı

ikisini de latin1_swedish_ci yazdım ve import ettim yine aynı sorun oldu malesef

hocam oradan da değiştirdim denedim yine olmadı

Veri alınacak forumun db karakteri: latin1_swedish_ci
çevireceğiniz karakter ise utf8mb4_general_ci olacak utf8 de yazılabilir.

Veri alınacak forumun db karakteri: latin1_swedish_ci
çevireceğiniz karakter ise utf8mb4_general_ci olacak utf8 de yazılabilir.
netron kardes bu kardes bence veritabanini deyisdikden sonra admincpdan forumlari duzenlemel cunki veritabanina karakter oyle kaydedilmis oto degisemez o oyle

netron kardes bu kardes bence veritabanini deyisdikden sonra admincpdan forumlari duzenlemel cunki veritabanina karakter oyle kaydedilmis oto degisemez o oyle

Güzel kardeşim, abim benim öyle değişmez diye bir şey yok. Convert bunun için var zaten. Bildiğimiz konularda konuşsak daha doğru olacak. Konuyu daha fazla farklı konulara çekmeyin.

Güzel kardeşim, abim benim öyle değişmez diye bir şey yok. Convert bunun için var zaten. Bildiğimiz konularda konuşsak daha doğru olacak. Konuyu daha fazla farklı konulara çekmeyin.
Force character set: utf-8
Default language character set: latin1_swedish_ci

bu şekilde yazıyorum hocam doğru mudur?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.