Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Dnz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Mybb'den importer ile taşıma yaptım localhostta.
TurkishFriendlyLink-2.0.2 eklentisini kurdum yalnız
Taşıma sonrası böyle bir problem bunu nasıl düzeltebilirim?
Ekran Alıntısı.JPG

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

sorunu @bi0sdaddy hocam sayesinde çözdüm
sorun tamamen benim wampserver kullanmamdan kaynaklı çıktı, meğer xampp kurunca sorunu hallettik
kendisine çok teşekkür ediyorum.
Bunu düzeltemezsiniz. Geçiş sırasında veri çekeceğiniz veritabanının dil karakter seti ne ise onu belirtmelisiniz. En baştan geçiş yapmanız lazım. Bunun bir çözümü yok.

Bunu düzeltemezsiniz. Geçiş sırasında veri çekeceğiniz veritabanının dil karakter seti ne ise onu belirtmelisiniz. En baştan geçiş yapmanız lazım. Bunun bir çözümü yok.
tekrar geçiş yaparım bunu en baştan nasıl çözeceğim?

Geçiş sırasında dil karakterini yazacaksınız. Veri alınacak forumun database bilgilerini girdiğiniz alandan gireceksiniz.
localhosttaki phpmyadmin de utf8_general_ci yazıyor
gerçek sitenin phpmyadmine gidince latin1_swedish_ci yazıyor ama yapılar hep utf8_general_ci
ne yapmam lazım?

mantık olarak xenforo paneline ne vermeniz gerekiyor? Sizden istediği ben neyi utf8'e convert edeceğim demesidir. o halde latin1_swedish_ci yapacaksınız. Ben bir çok mybb sitesi geçirdim. Bu gibi sorunları ya mybb üzerinde veritabanını convert ederek çözdüm ya da xenforo üzerinde.

mantık olarak xenforo paneline ne vermeniz gerekiyor? Sizden istediği ben neyi utf8'e convert edeceğim demesidir. o halde latin1_swedish_ci yapacaksınız. Ben bir çok mybb sitesi geçirdim. Bu gibi sorunları ya mybb üzerinde veritabanını convert ederek çözdüm ya da xenforo üzerinde.
default karakter seti latin1_swedish_ci yaptım
force karakter seti utf8 olarak ayarlı bıraktım
sıfırdan tekrar deniyorum

Yok hocam düzelmedi yine aynı bunun bir çözümü yok mu nasıl düzelecek bu?
katogeride foruma ad belirlerken duz yazmissinmi kardes
anlamadım hocam

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.