Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Dnz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Mybb'den importer ile taşıma yaptım localhostta.
TurkishFriendlyLink-2.0.2 eklentisini kurdum yalnız
Taşıma sonrası böyle bir problem bunu nasıl düzeltebilirim?
Ekran Alıntısı.JPG

Çözüldü Mybb'den taşıma sonrası Türkçe karakter sorunu

sorunu @bi0sdaddy hocam sayesinde çözdüm
sorun tamamen benim wampserver kullanmamdan kaynaklı çıktı, meğer xampp kurunca sorunu hallettik
kendisine çok teşekkür ediyorum.
@et
versiyon hatasi ola bilir sen hata sunucu gunlugunu atsana bi siten olsa cokdan hall edilmisdi
versiyondan değil bu hata karakter dil setinden kaynaklı utf 8 olması gerekiyor ama bir yerde taşırken bir hata yapıyorum onu çözemiyorum

@et

versiyondan değil bu hata karakter dil setinden kaynaklı utf 8 olması gerekiyor ama bir yerde taşırken bir hata yapıyorum onu çözemiyorum
xenforo admincpsinden varya sunucu hatasi yokmu? eger xenforoda nese eksik bi wey olsa orda gostermesi lazim genelde

versiyon hatasi ola bilir sen hata sunucu gunlugunu atsana bi siten olsa cokdan hall edilmisdi

Dostum insanların zamanını almayalım bence. Tamam yardım etmeye çalışıyorsun ama bahsetmiş olduğunuz şeylerin geçiş ile alakası yok.

Soruna gelecek olursak database, tablo ve sütunların karakter kodlamasın da bir farklılık var mı bir inceleyin karakter setlerini yazın buraya bakalım.

Dostum insanların zamanını almayalım bence. Tamam yardım etmeye çalışıyorsun ama bahsetmiş olduğunuz şeylerin geçiş ile alakası yok.

Soruna gelecek olursak database, tablo ve sütunların karakter kodlamasın da bir farklılık var mı bir inceleyin karakter setlerini yazın buraya bakalım.
kardesim kendisi yukarda yazmiski eklentiyi kurdum ve convert yaparken hata aldim boyle boyle oldu benzer sey benimde basima gelmisdi .sen diyosunki yok ama bazen eklentilerden kaynakli ola biliyo

size veritabanını özelden gönderdim hocam kontrol eder misiniz?

kardesim kendisi yukarda yazmiski eklentiyi kurdum ve convert yaparken hata aldim boyle boyle oldu benzer sey benimde basima gelmisdi .sen diyosunki yok ama bazen eklentilerden kaynakli ola biliyo

Eklenti ile alakalı bir durum değil bu.

• Beğen
Tepkiler: Dnz
utf8mb4 görünüyor. Bunu en iyi sunucu üzerinde çözebiliriz. LaDezs LaDezs 'den bu konuda destek alabilirsiniz.

utf8mb4 görünüyor. Bunu en iyi sunucu üzerinde çözebiliriz. LaDezs LaDezs 'den bu konuda destek alabilirsiniz.
sunucu üzerinde derken? ben localde ayarlamalarımı falan her şeyi yapıp ondan sonra siteme taşımak istiyordum
tam olarak neresi utf8mb4, utf8mb4 ile kurulum yaparken sadece utf8 yazsam fark eder mi? illa uzun uzun utf8mb4 yazmam mı gerekiyor?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.