Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kayıtlı Üyelerin Girişlerinde Sorgu

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Kayıtlı üyelerimizin çalıştıkları şehirlerin sorgulanması için nasıl bir şey yapabiliriz.
Örneğin kayıtlı tüm üyeler ilk girişlerinde yada girmişlerse ilk sayfa yenilemesinde Hangi Kurumda çalışıyorsunuz diye bir sorgu çıkıp bunu yazmadan ulaşamaması yönünde bir entegre lazım.
Üye olurken Yaşadığınız şehir olayını biz Çalıştığınız Bakanlık olarak değiştirmiştik ama şindi bu türden bir şey lazım

Kod:
<xf:if is="!$xf.visitor.user_id OR $xf.visitor.Profile.custom_fields.yasanilan_sehir  != ''">

Yukarıdaki kodda yer alan !$xf.visitor.user_id değişkeninin başındaki ünlem yok ise anlamına geliyor, yani gelen ziyaretçi user_id sahibi değil ise, devamında $xf.visitor.Profile.custom_fields.yasanilan_sehir != '' bu değişkende de gelen kullanıcının yasanilan_sehir özel alanı eşit değilse boşa içeriği göster. Yani gelen kullanıcı giriş yapmamışsa içeriği göster, giriş yapmışsa ve şehir kısmı doldurulmuşsa içeriği göster. bu koşulların dışındaki sonuçlarda içeriği gizlemiş olduk. Arama motorları siteye kayıt olmayacaklarından forumu görüntüleyebileceklerdir. Siz bence sorunu başka yerde arayın.

iyi de bir mantıksızlık yok mu bu işte. Ben sorguyu sadece kayıtlı olan kullanıcılar için oluşturdum. Ziyaretçiler için forum ve konular listeleniyor. Başka bir yerde hata yapılmış olabilir mi? Arama motorları siteye kayıt olmuyorlardır ya :))
Mantıksızlık şu; Verdiğiniz koda göre şablon kodlarını sadece yasanilan_sehir kısmını doldurmuş üyeler görebilir. Geriye kalanlar yani ziyaretçiler ve profildeki belirtilen alanı doldurmayanlar xf else deki kısmı görür.

Emin değilim ama bunun için birden fazla xf if koşulu eklemek gerekir diye düşünüyorum.

HTML:
<xf:if sadece uyeler gorsun>
  <xf:if sadece profili dolduran gorsun>
       Şablon kodları
   <xf:else />
       Forumu görüntülemek için.....
  </xf:if>

<xf:if sadece ziyaretciler gorsun>
    Şablon kodları

Bu şekilde çalışır mı bilmiyorum denemek lazım.

Mantıksızlık şu; Verdiğiniz koda göre şablon kodlarını sadece yasanilan_sehir kısmını doldurmuş üyeler görebilir. Geriye kalanlar yani ziyaretçiler ve profildeki belirtilen alanı doldurmayanlar xf else deki kısmı görür......
Yanlışın var kardeşim orada çift sorgu var OR öncesinde ziyaretçi ise şablonu göster diyor sonrasında alanı doldurmuşsa göster diyor. Kodu kendi forumumda deneyerek yazdım. Kodun son halinde çalışma şekli bu anlattığım gibi.

Ayrıca vermiş olduğun örnek kodda da çalışır fakat sorgu sayısı artar. Tek seferde işi bitirmek daha mantıklı geldi bana o yüzden bu şekilde yaptım.

Yanlışın var kardeşim orada çift sorgu var OR öncesinde ziyaretçi ise şablonu göster diyor sonrasında alanı doldurmuşsa göster diyor. Kodu kendi forumumda deneyerek yazdım. Kodun son halinde çalışma şekli bu anlattığım gibi.
Evet pardon kodun başındaki ünlem işaretini atlamışım.

Peki şöyle yapabilirmiyiz?
Sağ alt köşede çıkan uyarı (kullanıcı uyarısı) sistemine bunu uyarlasak? Forum gene gezinsin. List etkilenmesin

Yada winget ile php içine yazılsa?

Html tipi widget ekleyerek bunu yapabilirsin konumlandırmayı da sidebar seçersin o uyarı orda görünür. Forum_list şablonunu da varsayılana çevirirsin. uyarı orda çıkar.

Mesajları inceledim çok güzel bilgi paylaşımı olmuş.Son bahsedilen şey bu şekilde yapılabilir;
Screenshot_20181031-213156_Samsung Internet Beta.jpg

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.