Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kayıtlı Üyelerin Girişlerinde Sorgu

htsumer

xFanatik
XGT 2 kullanıcı
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
861
Web sitesi
www.mutemetler.com
Kayıtlı üyelerimizin çalıştıkları şehirlerin sorgulanması için nasıl bir şey yapabiliriz.
Örneğin kayıtlı tüm üyeler ilk girişlerinde yada girmişlerse ilk sayfa yenilemesinde Hangi Kurumda çalışıyorsunuz diye bir sorgu çıkıp bunu yazmadan ulaşamaması yönünde bir entegre lazım.
Üye olurken Yaşadığınız şehir olayını biz Çalıştığınız Bakanlık olarak değiştirmiştik ama şindi bu türden bir şey lazım
 

htsumer

xFanatik
XGT 2 kullanıcı
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
861
Web sitesi
www.mutemetler.com
Şimdi şöyle bir sorun çıktı. Ben yukardaki gibi yeni kayıtları mecbur bıraktım çalıştığı il ve ilçeyi yazmadan kayıt oluşmuyor.
Bundan sonrakilerde sorun yok ama eski kayıtları nasıl güncellettirebilirim.
Terfi ekle kısmı ile yapmaya çalıştım olmadı..
Hizmet sözleşmeleri güncellenince her güncellemede çıkıyor.
Bunu gibi bir yol bulmam lazı ama bulamadım
 

netr0n

XenGenTr
Yönetici
XGT Admin
Katılım
6 Ara 2016
Mesajlar
3,331
Konum
istanbul
Web sitesi
netron.web.tr
Mevcut üyelere de bu alanları zorunu yapmak istiyorsunuz ama bu alan kayıt sırasında istendiği için mevcut kayıtları eski kullanıcılara nasıl güncelleme yaptırırsınız pek bir fikrim yok açıkçası ama mevcut sistemle bunu yapmanız zor. Şu an benimde aklıma bişey gelmiyor ama bir fikir edinirsem sizinle seve seve paylaşırım.
 

htsumer

xFanatik
XGT 2 kullanıcı
Katılım
2 May 2018
Mesajlar
861
Web sitesi
www.mutemetler.com
Teşekkür ederim, aslında ufak bir if sorgusu bunu halledebilir ama bu xf mayıstan beri çözdükçe bitmiyor, adamlar yapmış. herşeye cevap veriyor ama bizde çok oluyoz ya..
Mesela e-mail onaylı kayıt sistemine gele sahte mail atıyor tabi onaylayamayacağı için vın gidiyor.Pisliği bie kalıyor. mal gibi geçersiz üye kalıyor forumda tabi bu sahte maillerin bide geri dönüşü var "Teslim edilmez mail"
Bunu bizim ekip terfi ekle yöntemiyle halletti ama orda tek sıkıntı 1 gün sonra onaylamaması halinde gibi zamanlama koyulmaması nedeniyle, onay bekleyen e-maili gördümü kısıtlıya atıyor sistem ama adam o esnada gidip onaylıyor bu seferde düşmüyor..
Velhasıl çok konu var
 

denizci-1

xFanatik
XGT 2 kullanıcı
Katılım
8 Eki 2018
Mesajlar
144
Kullanıcı özel alnı koyduğunuz zamandan sonra kaydolan üye id leri bellidir. Önceden kaydolan üyelerin id değerleri sonrakilerden küçük olacağı için, şu şekilde bir if koşulu işinizi görecektir diye düşünüyorum.
PHP:
<xf:if is="$xf.visitor.user_id < x">
   x id değerinden küçüklere gösterilecek içerik.
<xf:else />
x id değerinden büyüklere gösterilecek içerik.
</xf:if>
Şablonlarda gerekli yerlerde düzenlemeyi yaparsan muhtemelen istediğin sonucu alırsın. Denemedim mobilim şuan. Yoksa kodu deneyip öyle yazardım. Sen her ihtimale karşı değişiklik yapmadan önce ilgili kodların yedeklemesini yap. Kolay gelsin.