Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kayıtlı Üyelerin Girişlerinde Sorgu

htsumer

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Kayıtlı üyelerimizin çalıştıkları şehirlerin sorgulanması için nasıl bir şey yapabiliriz.
Örneğin kayıtlı tüm üyeler ilk girişlerinde yada girmişlerse ilk sayfa yenilemesinde Hangi Kurumda çalışıyorsunuz diye bir sorgu çıkıp bunu yazmadan ulaşamaması yönünde bir entegre lazım.
Üye olurken Yaşadığınız şehir olayını biz Çalıştığınız Bakanlık olarak değiştirmiştik ama şindi bu türden bir şey lazım

Sen o alanın doldurulmasını şart koştuğun üyelere forumun tamamını mı kapatmak istiyorsun? Eğer öyle ise ki yanlış anlamamışım yarın pc başına geçince detaylı anlatımını yaparım. Resim önizlemesi de koyarım.

Şimdi o alanı şart koştum yeni kayıt olacaklara, ama eski üyelerin o bölümler boş onlara da şart koşmak istiyorum

Şimdi şöyle bir sorun çıktı. Ben yukardaki gibi yeni kayıtları mecbur bıraktım çalıştığı il ve ilçeyi yazmadan kayıt oluşmuyor.
Bundan sonrakilerde sorun yok ama eski kayıtları nasıl güncellettirebilirim.
Terfi ekle kısmı ile yapmaya çalıştım olmadı..
Hizmet sözleşmeleri güncellenince her güncellemede çıkıyor.
Bunu gibi bir yol bulmam lazı ama bulamadım
Bunu demek istedim

Önceki mesajlarımda kurmuş olduğum if koşulu çalışacaktı fakat o id değerinden küçük kullanıcı id sine sahip kullanıcılar o alanı doldurmuş olsalar dahi hep aynı mesajı alacaklarından dolayı kodun değiştirilmesine karar verdim ve en sağlıklı çalışacak kod ise o alanın tespit edilip boş/dolu kontrolü yaparak sağlıklı sonuç elde edileceğini düşündüm ve yokarıdaki kodları dikkate almayın. Aşağıdaki anlatımı uygulayın işinizi görecektir.
  1. AdminCp/Görünüm ve Diller/Şablonlar/ alanına girin ve sağ üst köşedeki arama kutusuna forum_list yazın ve arayın.
  2. forum_list şablonunu düzenleyin.
  3. Şablonun en başına aşağıdaki kodu ekleyin.
  4. PHP:
    <xf:if is="$xf.visitor.Profile.custom_fields.ililce == ''">
        <b>Forumu görüntülemek için kişisel detaylar bölümünden çalışmakta olduğunuz il/ilçe alanını doldurmanız gerekmektedir.</b>
    <xf:else />
  5. Dikkat etmen gereken nokta $xf.visitor.Profile.custom_fields.ililce değişkenindeki kalınlaştırılmış kısım kullanıcı özel alanının id ismidir. kendi eklediğin özel alanın id si ile aynı olması gerekir. İf koşulunun tercümesi ise "eğer kullanıcı ililce alanı eşitse boşa mesajı görüntüle değilse ..." gibi. Geçelim işlemin devamına.
  6. şablon kodlarının en altına inin ve aşağıdaki kodu ekleyin.
  7. Kod:
    </xf:if>
  8. <xf:else /> ile </xf:if> kodları arasında şablonun orjinal kodları kalması gerekmektedir. Başka hiç bir kodda değişiklik yapmayın.
Görsel açıdan bu kısmı "<b>Forumu görüntülemek için kişisel detaylar bölümünden çalışmakta olduğunuz il/ilçe alanını doldurmanız gerekmektedir.</b> " bu alana kişisel detayların linkini de yazarsan kullanıcılara kolaylık tanımış olursun, ayrıca html ve css ile daha da güzelleştirebilirsiniz. umarım problemin çözülmüştür.

Önzilemesi aşagıdaki gibidir.
ililce1.png

Hocam şimdi başlayacağım. Sadece kontrol için soruyorum başlamadan..
İD benim bu
Screenshot_2.png

Şimdi kodları buna göre revize edersek;

Kod:
<xf:if is="$xf.visitor.Profile.custom_fields.yasanilan_sehir == ''">
    <b>Forumu görüntülemek için kişisel detaylar bölümünden çalışmakta olduğunuz il/ilçe alanını doldurmanız gerekmektedir.</b>

Şeklinde uygulayacağım.. Doğrumudur?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    36.4 KB · Görüntüleme: 0
Hocam şimdi başlayacağım. Sadece kontrol için soruyorum başlamadan..
İD benim bu
Ekli dosyayı görüntüle 4558

Şimdi kodları buna göre revize edersek;

Kod:

Şeklinde uygulayacağım.. Doğrumudur?
Aynen doğrudur. Başlamadan kodların değişiklik yapılmadan önceki halini bir yere kopyala sıkıntı yaşarsan geri dönüşün kolay olur.

Hocam süpersin .. Harika oldu eline koluna sağlık..
Allah Razı olsun..
Ekra Görüntüsü eklyiorum.
Kodlar:
Kod:
    <b>Forumu görüntülemek için kişisel detaylar bölümünden çalışmakta olduğunuz il/ilçe alanını doldurmanız gerekmektedir. G&uuml;ncellemek i&ccedil;in <a href="https://www.mutemetler.com/forum/account/account-details" target="_blank">t&#305;klay&#305;n</a>.. </b>

Screenshot_3.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.