Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Chevereto 3.20.14 Kurulumunda Webp Sorunu Giderme

bi0sdaddy bi0sdaddy selamlar hocam. Her hangi bir şey bulamadım. Bu nedenle kullanmaktan vazgeçtim desek yeridir, eski haline geri almak için, yaptığımız işlemleri nasıl geri alabilirim?

Hata olarak tarayıcıda oluşan hata şu şekilde;

Kod:
Bu sayfa çalışmıyor
img.balikhobim.com şu anda bu isteği işleme alamıyor.
HTTP ERROR 500

Son düzenleme:
@bi0sdaddy selamlar hocam. Her hangi bir şey bulamadım. Bu nedenle kullanmaktan vazgeçtim desek yeridir, eski haline geri almak için, yaptığımız işlemleri nasıl geri alabilirim?

Hata olarak tarayıcıda oluşan hata şu şekilde;
Chevereto son çıkan versiyonunda, senin yaşadığın soruna yani hosting tarafından desteklenmeyen resim formatları otomatik olarak bypass ederek bir çözüm bulunmuş gözüküyor.

Automatic detection of available image formats

Chevereto son çıkan versiyonunda, senin yaşadığın soruna yani hosting tarafından desteklenmeyen resim formatları otomatik olarak bypass ederek bir çözüm bulunmuş gözüküyor.

Automatic detection of available image formats

Bunu yapacağını bana söylemişti chevereto yöneticisi ama bu bizim sorunumuzun çözümü değil abi. Adamın burada yaptığı güncelleme bizde şu anda olduğu gibi gd, imagemagic webp derlemesi olmadığında webp için verdiği hatayı, bu güncelleme ile webp kullanımını ortadan kaldırmak adına yaptığı bir güncelleme. Sabah bunu kurdum ben zaten ama bi0sdaddy bi0sdaddy hocam ile derleme yapmaya çalıştık fakat sanıyorum olmadı 500 hatası veriyor şimdi. Bu yüzden yapılan işlemleri geri almam gerek.

Bunu yapacağını bana söylemişti chevereto yöneticisi ama bu bizim sorunumuzun çözümü değil abi. Adamın burada yaptığı güncelleme bizde şu anda olduğu gibi gd, imagemagic webp derlemesi olmadığında webp için verdiği hatayı, bu güncelleme ile webp kullanımını ortadan kaldırmak adına yaptığı bir güncelleme. Sabah bunu kurdum ben zaten ama bi0sdaddy bi0sdaddy hocam ile derleme yapmaya çalıştık fakat sanıyorum olmadı 500 hatası veriyor şimdi. Bu yüzden yapılan işlemleri geri almam gerek.
Okey tamamdır Hasan kardeşim. Kolay gelsin.

Çok anlamsız şeyler oluyor cidden. İki gündür gelmeyen yükleme ekranı şu anda geldi ve kurulum yaptım fakat şimdi 0 dan kurmak için dosyaları silip yeniden atarsam muhtemelen yine kurulum sayfası gelmeyecek daha önce bir çok kez aynı şekilde denedim. Yine deneyeceğim :)

Evet tekrar denemelerimde v3.20.15 yeni sürümü olsun v3.20.14 bir önceki sürüm olsun webp derlemesi olmuş gibi görülüyor bi0sdaddy bi0sdaddy hocam. Anlamadığım dün işlemin yapıldığı saatten bugün 1 - 2 saat öncesine kadar neden hata alıyorduk.

ana etki alanı php versiyonunuda 7.4.16 yaptım onun bir etkisi olmuşmudur onu bilemiyorum.

Son düzenleme:
Error 500 ise basit bir hata dır. Göz atmak lazım.

Ben php 7.3 ve 7.4 içinde derledim.

Çözülmezse özelden bilgi gönderin

Error 500 ise basit bir hata dır. Göz atmak lazım.
Şu anda her hangi bir sorun yok görünüyor. Silip eski sürümü kurdum yükleme ekranı sorunsuz geldi. Yeni sürüm yayınlandı onu kurdum yine sorunsuz geldi. Dün neden çalışmadı anlamadım ama şu anda her hangi bir sorun yok gibi görünmekte.

Bİr kaç deneme daha yapıcam yine sorun olmaz ise demek ki sorun kalmadı demektir bilgi veririm hocam. Elinize sağlık tekrar, yaptığınız işlemin nasıl yapıldığına dair bir belge de yayınlarsanız çok makbule geçer.

Hocam bunla ilgili net bir şey yayınlayamam çünkü sunucuya göre değişkenlik gösteren bir durum.

Ama temel olarak yapılması gereken

Webp kütüphanesi sunucuya yükledikten sonra imagick rpm paketinin uygun sürümüyle derlemek daha sonra yüklemek.

Hala bir çok kişinin neden tek sitede cpanele ihtiyaç duyduğunu anlamıyorum :(

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.