Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Chevereto 3.20.14 Kurulumunda Webp Sorunu Giderme

hasannakyuz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Chevereto lisanslı aldım ve kurulumda şöyle bir hata vermekte. Bu hatayı aşıp lisanslı sürüm kurulumunu henüz yapamadım.

Screenshot_1.png

Bu sorun ile ilgili şöyle bir talimat oluşturulmuş ;

Screenshot_2.png

bu talimatların ikisini de denedim ama yine sonuç alamadım. GD ve İmageMagic sunucuda aktif. Lisanslı sürüm kullanan ve daha önce bu sorunu yaşayan var mı acaba?

Sunucuda multiphp varsa kütüphanelerin olduğu php sürümünde çalışıp çalışmadığına göz atın isterseniz.

Basit bir phpinfo dosyası ile kontrol edebilirsiniz chevo nun klasörüne atıp çalıştırmanız yeterli. Ords kütüphane aktif ise sorun başka birşeydir.

Panellerde direk yükleniyor mu bütün sürümlere bilmiyorum ama biz manuel sistem lerde hepsini kendimiz kuruyoruz

.WEBP formatı eksik gibi gözüküyor.

Şurayı böyle yaptınız mı;

$settings['image_formats_available'] = ['PNG', 'GIF', 'JPG', 'BMP', 'WEBP'];

.WEBP formatı eksik gibi gözüküyor.

Şurayı böyle yaptınız mı;

$settings['image_formats_available'] = ['PNG', 'GIF', 'JPG', 'BMP', 'WEBP']
onların hepsi denendi derleme yapılması gerekiyor gd ve imagemagic webp için. Kurcalıyorum bakayım.

Chevereto dosyaların içinde app / lib / integrity-check.php dosyasını bul

101 satırdaki şu ifadeyi

$mustHaveFormats = ['PNG', 'GIF', 'JPG', 'BMP', 'WEBP'];

düzenle

$mustHaveFormats = ['PNG', 'GIF', 'JPG', 'BMP'];

kaydet çık.

Chevereto dosyaların içinde app / lib / integrity-check.php dosyasını bul

101 satırdaki şu ifadeyi

$mustHaveFormats = ['PNG', 'GIF', 'JPG', 'BMP', 'WEBP'];

düzenle

$mustHaveFormats = ['PNG', 'GIF', 'JPG', 'BMP'];

kaydet çık.
Hiç biri işe yaramıyor onların hepsi denendi. Chevereto yöneticisi derleme yapılması lazım dedi bende araştırdım baya evet öyle görünüyor. Webp iptal etmek istemiyorum ben webp de dahil olarak kurulum yapmaya çalışıyorum bunun için de derleme gerekiyor.

Özelden bilgilerinizi gönderiniz göz atayım.

Çok uğraştım ama imagick için webp derleyemedim. Umarım yapabilirsin, şuan gd üzerinden webp kullanıyorum.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.