Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Chevereto 3.20.14 Kurulumunda Webp Sorunu Giderme

Çok kurcalamak istemiyorum ama bir yandan da biraz uğraşsam yaparım fakat terminal sunucu yapılandırma bilgim yok denecek kadar az daha yeni yeni kurcalıyorum. Chevereto php 7.4 ile çalıştığından alt domainde 7.4 yaptım bir ara kurulumu tamamladım ama nasıl yaptım anlamadım dur bir daha deneyeyim diye sildim yeniden kurayım dedim bu sefer webp hatasını aşamadım ?. Gd ve imagemagic webp derlemesi yapılması gerekiyor ise nasıl oldu da 3.20.14 sürümünü kurabildim sabah anlamışta değilim.

Sorun tamamiyle cpanelin imagick kütüphanesinden kaynaklı.
centos 7 de durum sıkıntılı.

Çözümü bahsettiğimiz üzere derleme mi hocam?

Chevereto yöneticisi de öyle demişti. Ubuntu olsa hemen hallederim demişti :)

Çözümü derleme de derlenmede sorun yaratıyor. Bahsetmek istediğim bu cpanel için düzgün bir rpm i yok. Henüz bulamadım.

Çözümü derleme de derlenmede sorun yaratıyor. Bahsetmek istediğim bu cpanel için düzgün bir rpm i yok. Henüz bulamadım.
Bunun ile ilgili github’ da yanılmıyor isem rpm bulmuştum da yine araştırmam lazım. Bi bakınayım biraz daha.

bi0sdaddy bi0sdaddy burayı gördünüz mü hocam

https://support.cpanel.net/hc/en-us/articles/4403506784919-How-to-enable-the-webp-image-format-for-use-with-ImageMagick-on-cPanel

Bura da ilgili deponun olmadığında vs önemli uyarılarda bulunmuşlar ve adımları anlatmışlar ama tabi bu konuda bilgili olan daha iyi anlar

Bunların tümünü gördüm fakat bazıları uyumlu değil bazıları ise çalışmıyor. Aktif yöntemler dışında birşey yapmak lazım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.