Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Yavaşlık sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

kuzubey

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Sevgili hocalarım benimle aynı hosta kayıtlı diğer arkadaşlarımın forumlarındaki hızla benim sitemdeki hız aynı değil bunun sorunu ne olabilir. Host sahibiyle de konuştum kendisi de herhangi bir aksaklık olmadığını belirtti. Eklentileri tek tek kapattım fakat hızım yine diğer arkadaşlarımın forumlarına göre yavaş bunun bir sebebi var mı ?

Çözüldü Yavaşlık sorunu

hocam kullandığım Cpanel litespeed diye bir özellik var acaba kastınız o mu ?
cpanel var ise

CPanel'e giriş yaptıktan sonra "Yazılım" bölümünde bulunan "Web Sitesini Optimize Edin" seçeneğine tıklıyoruz.Açılan ekranda "Tüm İçeriği Sıkıştır" seçeneğini işaretleyip "Ayarları Güncelle" butonuna basarak yaptığımız değişikliği kaydediyoruz

Alıntıdır.
İlk olarak gzipi etkinleştirmelisiniz.
2. olarak js dosyalarını harici konumdan veriniz microsoft vs.

3. olarak sayfa ilk açılış hızı gayet normal görünüyor. Karşılaştırdığınız sitede daha az sorguya sebep olabilecek içerik olabilir.
Hocam şu sağ üstteki bildirim açma yeri varya mesela oraya bastığım zaman arkadaşın formunda 1, 2 saniye daha erken açarken benim forumda daha geç açıyor

Hocam şu sağ üstteki bildirim açma yeri varya mesela oraya bastığım zaman arkadaşın formunda 1, 2 saniye daha erken açarken benim forumda daha geç açıyor

Javaları microsofttan vermeyi deneyin sistem performans seçenekleri altında. cloudflare ayarlaması yaptınız mı herhangi birşey?

Ek olarak oturum açmış kullanıcı ile misafirin önbelleklemesi farklı oluyor. oturum açmış kullanıcıda daha yavaş olacaktır.

Javaları microsofttan vermeyi deneyin sistem performans seçenekleri altında. cloudflare ayarlaması yaptınız mı herhangi birşey?

Ek olarak oturum açmış kullanıcı ile misafirin önbelleklemesi farklı oluyor. oturum açmış kullanıcıda daha yavaş olacaktır.
Hocam Javaları Microsoft'tan verdim fakat şu gzip olayını çözemedim. Cloudflare üzerinden sıkıştırma özelliğini açtım bu Javascript vs onlara tik attım Auto Minfy mi ne vardı onu da aktif ettim

Sayfa süresi 2.3 saniyeden 1.45 saniyeye düşmüş bence gayet yeterli http içerikleri de kaldırırsanız sorun kalmaz.

Hocam http içerikleri nasıl kaldıracağım onu anlayamadım birde şu gzip mevzusunu anlayamadım

http://www.mybbiran.com/upload/uploads/1323835401.gif şu içeriği düzeltin. css inizde app.less te gözüküyor. gzip ise kullandığınız panele göre google de arama yapınız.
Cloudflare zaten içerikleri gzip veya brotli ile sıkıştırıp sunuyor ama sizin sunucunuzdan çekerken açıp sunabiliyor veya sıkıştırabiliyor siz yinede iletişim için sıkıştırmayı kullanın.

http://www.mybbiran.com/upload/uploads/1323835401.gif şu içeriği düzeltin. css inizde mi nerede bilmiyorum ama yükleniyor. gzip ise kullandığınız panele göre google de arama yapınız.
Cloudflare zaten içerikleri gzip veya brotli ile sıkıştırıp sunuyor ama sizin sunucunuzdan çekerken açıp sunabiliyor veya sıkıştırabiliyor siz yinede iletişim için sıkıştırmayı kullanın.

cpanel var ise

CPanel'e giriş yaptıktan sonra "Yazılım" bölümünde bulunan "Web Sitesini Optimize Edin" seçeneğine tıklıyoruz.Açılan ekranda "Tüm İçeriği Sıkıştır" seçeneğini işaretleyip "Ayarları Güncelle" butonuna basarak yaptığımız değişikliği kaydediyoruz

Alıntıdır.

Çözüm
cpanel var ise

Alıntıdır.
Bunu da yaptım hocam çook teşekkür ederim var olun :)

Son olarak sunucu altyapınıza güveniyorsanız js yi kendinizde yayınlayabilirsiniz. Hızınızı pozitif etkileyecektir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.