Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Yavaşlık sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

kuzubey

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Sevgili hocalarım benimle aynı hosta kayıtlı diğer arkadaşlarımın forumlarındaki hızla benim sitemdeki hız aynı değil bunun sorunu ne olabilir. Host sahibiyle de konuştum kendisi de herhangi bir aksaklık olmadığını belirtti. Eklentileri tek tek kapattım fakat hızım yine diğer arkadaşlarımın forumlarına göre yavaş bunun bir sebebi var mı ?

Çözüldü Yavaşlık sorunu

hocam kullandığım Cpanel litespeed diye bir özellik var acaba kastınız o mu ?
cpanel var ise

CPanel'e giriş yaptıktan sonra "Yazılım" bölümünde bulunan "Web Sitesini Optimize Edin" seçeneğine tıklıyoruz.Açılan ekranda "Tüm İçeriği Sıkıştır" seçeneğini işaretleyip "Ayarları Güncelle" butonuna basarak yaptığımız değişikliği kaydediyoruz

Alıntıdır.
Test etmeden net bir şey demek zor. Tahmini tavsiye vermekte pek yararlı olmayacaktır.

Profil bilgilerinize eklerseniz. Benim dışımda da yardımcı olan çıkacaktır.
Önbellek vs gibi ayar olabilir tema farkı olabilir yüklenmeyi etkileyen grafik olabilir. açıkçası kıyaslamak lazım.

Sanırım saldırı alıyorsunuz sayfa 1 dakikaya yakın sürede açılmıyor. Cloudflare ekranında kaldı :)

İlk olarak gzipi etkinleştirmelisiniz.
2. olarak js dosyalarını harici konumdan veriniz microsoft vs.

3. olarak sayfa ilk açılış hızı gayet normal görünüyor. Karşılaştırdığınız sitede daha az sorguya sebep olabilecek içerik olabilir.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.