Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? yandex mail nasıl kurulur

soylemez11

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Fool yapmanız bir şeyi değiştirmez,üyeliğinizi kısıtlanması dışında.
yandex mail nasıl kurabilirim
hesabımı açtım smtp.yandex.com.tr 587 ve kullanıcı adı şifremi girdim tls yaptım ama onay kodu göndermiyor yandex profil ayarları fln mı yapılması gerekiyor nasıl yapabilirim

yandex mail nasıl kurabilirim
hesabımı açtım smtp.yandex.com.tr 587 ve kullanıcı adı şifremi girdim tls yaptım ama onay kodu göndermiyor yandex profil ayarları fln mı yapılması gerekiyor nasıl yapabilirim
çözümü halen bulamadım

@netr0n yardım edermisiniz bir türlü yapamadım :(

Nasıl yapılır ? yandex mail nasıl kurulur

Merhaba arkadaşlar,

2 gündür Yandex smtp sunucusundan maileri göndermek için uğraşıyorum ve sonunda çözümünü buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

1. Yandex hesabınızı oluşturun
1644356454731.png

2. Giriş yaptıktan sonra sağ yukarıdaki çarka tıklayıp oradan "Other" ayarlar kısmında gidin
1644356717777.png

3. Sol Menüden "Email clients" ayarlarını seçin
1644356808385.png

4. Buradan farkı sistemlerden erişim sağlayabilmemiz için ekran görüntündeki seçenekleri tikleyin (sonuncusu şart değil)
BURADA ÖNEMLİ OLAN: "App passwords" de tıklayarak, sonraki aşamalarda erişim için gereken şifreyi oluşturmamız gerekiyor.
1644356926590.png

5. Öncelikle Yandex Desek sayfasına yönlendiriliyoruz, burada zaten Şifre ile ilgili detaylı bir açıklama bulacaksınız...
Merhaba arkadaşlar,

2 gündür Yandex smtp sunucusundan maileri göndermek için uğraşıyorum ve sonunda çözümünü buldum ve sizlerle paylaşmak istedim.

1644356454731.png

2. Giriş yaptıktan sonra sağ yukarıdaki çarka tıklayıp oradan "Other" ayarlar kısmında gidin
1644356717777.png

1644356808385.png

4. Buradan farkı sistemlerden erişim sağlayabilmemiz için ekran görüntündeki seçenekleri tikleyin (sonuncusu şart değil)
BURADA ÖNEMLİ OLAN: "App passwords" de tıklayarak, sonraki aşamalarda erişim için gereken şifreyi oluşturmamız gerekiyor.
1644356926590.png

5. Öncelikle Yandex Desek sayfasına yönlendiriliyoruz, burada zaten Şifre ile ilgili detaylı bir açıklama bulacaksınız
Buradan "Hesap yönetimi" linkine tıklayarak "Yandex ID" sayfasına yönlendirileceksiniz.
1644357427274.png

6. Buradan "Şifreler ve hesaba giriş" kısmından, "Uygulama şifreleri" ne giriyorsunuz
1644357643559.png

7. Burada sarı "Yeni Şifre oluştur" butonunu tıkladıktan sonra, IMAP, POP3, SMTP seçeneğini seçip, şifre için herhangi bir ad yazıp oluştur diyoruz.
1644357829832.png 1644358124796.png

8. Şifremizi oluşturduktan sonra, unutmayacak ve kayıp edemeyecek şekilde not alıyoruz (Şifreyi daha sonra tekrar açıp göremiyoruz)
1644358383378.png

Yandex Mail Sunucusu Bilgileri:
Incoming mail (Gelen Mail)

mail server address — imap.yandex.com
connection security — SSL
port — 993

Outgoing mail (Giden Mail)
mail server address — smtp.yandex.com
port — 465

Örneğin CloudFlare DNS ayarları yamak isteyenler için gereken MX Record: mx.yandex.net
1644358770434.png

XenForo Admin Panelinde yapılması gereken Ayaralar

XenForo Mail ayar kısmı (https://www.senindomainin.com/admin.php?options/groups/emailOptions/)
Default email address: [email protected] (Burada Yandex Mail girilmesi gerekiyor mu bilmiyorum, ben giridim)
Contact email address: [email protected] (Burada Yandex Mail girilmesi gerekiyor mu bilmiyorum, ben giridim)

SMTP sunucu ayarları bu şekilde olmalı
1644359404303.png

IMAP kullanmak isteyenler için
1644359542665.png

- Automated bounced email handler
- Automated unsubscribe email handler

kullanmak isteyenler kırmızı karede belirtilen seçeneği seçmemeliler, aksi takdirde

Expected response code 250 but got code “553”, with message “553 5.7.1 Sender address rejected: not owned by auth user. “
hatsı alırsınız
1644359612962.png

Umarım XenForo ile Yandex üzerinden Mail göndermek isteyen bütün arkadaşların bir gün işine yarar.
Paylaşmak güzeldir.

Çözüm
Merhaba arkadaşlar,

Ekli dosyayı görüntüle 19066

Ekli dosyayı görüntüle 19068

Ekli dosyayı görüntüle 19069

Ekli dosyayı görüntüle 19070

5. Öncelikle Yandex Desek sayfasına yönlendiriliyoruz, burada zaten Şifre ile ilgili detaylı bir açıklama bulacaksınız
Buradan "Hesap yönetimi" linkine tıklayarak "Yandex ID" sayfasına yönlendirileceksiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 19071

6. Buradan "Şifreler ve hesaba giriş" kısmından, "Uygulama şifreleri" ne giriyorsunuz
Ekli dosyayı görüntüle 19072

7. Burada sarı "Yeni Şifre oluştur" butonunu tıkladıktan sonra, IMAP, POP3, SMTP seçeneğini seçip, şifre için herhangi bir ad yazıp oluştur diyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 19073 Ekli dosyayı görüntüle 19075

8. Şifremizi oluşturduktan sonra, unutmayacak ve kayıp edemeyecek şekilde not alıyoruz (Şifreyi daha sonra tekrar açıp göremiyoruz)
Ekli dosyayı görüntüle 19076

Yandex Mail Sunucusu Bilgileri:
Incoming mail (Gelen Mail)

mail server address — imap.yandex.com
port — 993

Outgoing mail (Giden Mail)
mail server address — smtp.yandex.com
port — 465

Örneğin CloudFlare DNS ayarları yamak isteyenler için gereken MX Record: mx.yandex.net
Ekli dosyayı görüntüle 19077

XenForo Admin Panelinde yapılması gereken Ayaralar

XenForo Mail ayar kısmı (https://www.senindomainin.com/admin.php?options/groups/emailOptions/)
Default email address: [email protected] (Burada Yandex Mail girilmesi gerekiyor mu bilmiyorum, ben giridim)
Contact email address: [email protected] (Burada Yandex Mail girilmesi gerekiyor mu bilmiyorum, ben giridim)

SMTP sunucu ayarları bu şekilde olmalı
Ekli dosyayı görüntüle 19078

IMAP kullanmak isteyenler için
Ekli dosyayı görüntüle 19079

- Automated bounced email handler
- Automated unsubscribe email handler

kullanmak isteyenler kırmızı karede belirtilen seçeneği seçmemeliler, aksi takdirde

Expected response code 250 but got code “553”, with message “553 5.7.1 Sender address rejected: not owned by auth user. “
hatsı alırsınız
Ekli dosyayı görüntüle 19080

Umarım XenForo ile Yandex üzerinden Mail göndermek isteyen bütün arkadaşların bir gün işine yarar.
Paylaşmak güzeldir.
Eline emeğine sağlık ??

Merhaba arkadaşlar,

Bunu makaleye burada yazık etmişsiniz, makale kategorimizde bunu değerlendirmeniz daha çok kullanıcıya erişecektir :)

Bunu makaleye burada yazık etmişsiniz, makale kategorimizde bunu değerlendirmeniz daha çok kullanıcıya erişecektir :)

Evet doğrudur hocam. Benim o bölüme makale ekleme yetkim yok sanırım. Siz isterseniz makale kategorisine kaydırabilirsiniz.

Arkadaşlar 2-3 gün Öncesine kadar sorunsuz kullandığım ayarlar birden çalışmaz oldu artık yandex mail atmıyor kullanıcılara onay maili gitmiyor loglara bakıyorum Bağlantı zaman aşımı diyor Plesk panelde de sorun gözükmüyor ama neden anlayamadım bu konuda fikri olan var mı ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.