Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XF2 Sayfa Başlığın da Kodların Görünmesini Engelleme

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Cümle ve Kelimeler kısmından forum içerisindeki bir yazıyı html olarak renklendirdim. Ama ekran sayfa başlığında kodlar görünüyor :) Bunu nasıl engellerim ?

Aynı şekilde bu ekrandaki diğer renklendirdiğim yazıda da html kodlar tepede görünüyor '' mavi ok ile işaretledim. ''

Görüntü:

1629399900997.png

Nasıl yapılır ? XF2 Sayfa Başlığın da Kodların Görünmesini Engelleme

Cümle ve kelimelerde neden yapıyorsun :)

Kullandığın temanın account_wrapper şablonunda işlem yapabilirsin.

Mesela bir tane linke işlem yapalım.

HTML:
<a class="blockLink {{ $pageSelected == 'ignored' ? 'is-selected' : '' }}" style="color: #111111;" href="{{ link('account/ignored') }}">
    {{ phrase('ignoring') }}
</a>
Merhabalar, Html olarak değil de css ile renklendirmeyi deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Sis
Css seçicileri dışında satır içi css kod yazmak istiyorsanız şöyle kullanabilirsiniz Örnek: <a class="blockLink" style="color: #11111;" href="#">..... </a>

Css seçicileri dışında satır içi css kod yazmak istiyorsanız şöyle kullanabilirsiniz Örnek: <a class="blockLink" style="color: #11111;" href="#">..... </a>

Yanlız bu işlemi aşağıdaki gibi Cümleler ve Kelimeler kısmında yapıyorum hocam. Ama verdiğin kodda da aynı şekilde yukarı kısımda görünüyor kodlar.

1629402946730.png

1629402876261.png

HTML:
<a class="blockLink {{ $pageSelected == 'ignored' ? 'is-selected' : '' }}" style="color: #111111;" href="{{ link('account/ignored') }}">
    {{ phrase('ignoring') }}
</a>

Çözüm

HTML:
    {{ phrase('ignoring') }}
</a>

Bilmiyordum ki hocam :) Sayende bunu da öğrenmiş olduk. Çok teşekkürler hocam ? ?

HTML:
    {{ phrase('ignoring') }}
</a>

Selim hocanın TC eklentisiyle ayarlıyamadım yeni ekleyim dedim yemedi :) Sanırım Eklentinin hangi ana kodu kullandığını çözemedim.

Şöyle birşey denedim ama olmadı hocam :)

CSS:
<a class="blockLink {{ $pageSelected == 'atc_confirmation' ? 'is-selected' : '' }}" style="color: #EE5A24;" href="{{ link('account/tc-confirmation') }}">
                    {{ phrase('atc_confirmation') }}
                </a>

Aşağıdaki kodu kullandığınız temanın extra.less şablonuna ekleyip dener misiniz?

CSS:
a[href="account/tc-confirmation"] {
    color: #111111;
}

• Beğen
Tepkiler: Sis

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.