Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? XF2 Gündüz modu ikonunu bu şekilde nasıl yapabilirim ?

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
fontawesome ikonların da aşağıdaki gibi ikon mevcut değil sanırım. Hiç denk gelmedim :)

Görseldeki gündüz modu ikonunu bulunduğum tema da nasıl yapabilirim ?

1605461461001.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nasıl yapılır ? XF2 Gündüz modu ikonunu bu şekilde nasıl yapabilirim ?

Şu kod çalışıyor görünüyor;

Kod:
.gece-modu .xenf-GeceGunduz::before
{
    background: url('https://xenforo.gen.tr/styles/XenGenTr/XGT-Tema-V5/xgt_logo-min.png');
    width: 20px;
    height: 20px;
    display: inline-block;
    content: "";
    z-index: 9999;
    position: relative;
    background-position: center;
    background-size: contain;
}
Aynen ne yazık ki mevcut değil, r10 sanırın kendi font ikon sistemini kullanıyor. Peki siz ne yapa bilirsiniz ? ya r10 font ikonlarını kendi sitenize kleyeceksiniz. Ancak bşr ikon için o kadar class girmeye gerek yok. Sonrak işlem ise grafik kullanmak şu an aklıma gelen...

• Beğen
Tepkiler: Sis
Aynen ne yazık ki mevcut değil, r10 sanırın kendi font ikon sistemini kullanıyor. Peki siz ne yapa bilirsiniz ? ya r10 font ikonlarını kendi sitenize kleyeceksiniz. Ancak bşr ikon için o kadar class girmeye gerek yok. Sonrak işlem ise grafik kullanmak şu an aklıma gelen...

yani tam olarak ne yapmam lazım hocam o ikonu eklemem için :)

Neden 2 icon için o kadar dosya yüklüyorsunuz ki. png olarak ekleyin. Aşağıya png olarak 24px olarak siyah ve beyaz olarak ekledim zip dosyasını indirip kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• sunIcon.zip
    3 KB · Görüntüleme: 4
Neden 2 icon için o kadar dosya yüklüyorsunuz ki. png olarak ekleyin. Aşağıya png olarak 24px olarak siyah ve beyaz olarak ekledim zip dosyasını indirip kullanabilirsiniz.
Peki hocam imzamdaki siteye bu gündüz ikonunu nasıl ayarlayacağım :) kafama takılan kısım o :)

Anmaladım şimdi sende gece gündüz modu yok mu hiç ? ben sadece ikonu istiyorsun diye anladım.

• Beğen
Tamam doğru anlamışım. İşte bunu çözmek için kodlarını görmem lazım DM olarak atın bakayım kodlarınıza.

• Beğen

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.