Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Kaynak ikonu

XF 2.0 Eklenti [XenGenTr] Ultimate Postbit Beta 1.0.4

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.0.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
Gerek konuda yazılı olarak gerekse videolu anlatım olarak tüm detayları anlatılmıştır.
netr0n netr0n hocam izledim zaten gayette iyi okudum ancak dediğimi anlamadınız sanırım,ben yeni renk ve fa alanı eklemek istiyorum derken kastım, nasıl royalblue,olive gibi seçenekler varsa mesela onlar gibi morun bir tonunda rank eklemek istiyorum ama ismi farklı olacak yani örnek olarak yeşili kullanıyorum ve başka renkte kullanacağım hazır ayarlı rank yok ancak kendim oluşturabilirim ama bunu nasıl yaparım? Kodu vs. var mı?

netr0n netr0n hocam izledim zaten gayette iyi okudum ancak dediğimi anlamadınız sanırım,ben yeni renk ve fa alanı eklemek istiyorum derken kastım, nasıl royalblue,olive gibi seçenekler varsa mesela onlar gibi morun bir tonunda rank eklemek istiyorum ama ismi farklı olacak yani örnek olarak yeşili kullanıyorum ve başka renkte kullanacağım hazır ayarlı rank yok ancak kendim oluşturabilirim ama bunu nasıl yaparım? Kodu vs. var mı?

Dediğinizi daha öncede anladım ama benim demek istediğim her şey orada anlatıldı onun dışında rank eklemesi yapamazsınız bu eklentiye bu eklenti xenforo'un kendi ranklarını kullanır oradaki rank sayısı size yetmiyorsa özel rank oluşturup özel olarak css kodu girmeniz lazım videolar bölümünde nasıl rank ekleneceği ile alakalı videomuz da var.

netr0n netr0n anladım,peki sağolun. Birde ufak bir sorum olacak,ben bir tema değişikliği yaptım ancak ultimate postbit eklentisinde bozulmalar oldu. Rankın sağında ki gölgemsi şey kaydı,yazı yıldızın içine girdi,avatar alanı küçüldü ama arkada ki gri bölge kayma yaptı. Tema değişikliği ile alakası var mı? Önceki kullandığım temada yaşamamıştım bunları.

ronsua ronsua eğer kullanmış olduğunuz tema özel bir değişikliğe uğradıysa ki muhtemelen özel bir tema kullanıyorsunuz eklentinin o temaya göre uyarlanması lazım. Eklenti xenforo tema yapısında değişiklikler varsa sağlıklı çalışmaz.

netr0n netr0n tüh,oysa çok memnun ve mutlu bir şekilde kullanmaktaydım eklentiyi.Cidden çok işime yarıyordu..Postbit dursa ama rank kısmını kaldırsam olur mu? Yada öyle bir seçeneğim var mı? Bu arada sizin anlatmış olduğunuz css rank videosunu izledim,ama yapınca bomboş gözüktü o bölüm.Daha öncedende css rank denemesi yapmıştım ama onda sorun olmamıştı.Kullandığım temayıda seviyorum lakin ne çok dert açtı başıma anlatamam..

ronsua ronsua rank sistemini kullanmak istemiyorsanız kullanıcı gruplarında boş olan rank'ı kullanabilirsiniz deneyip test etmeniz lazım. Ya da rank alanını css tarafında gizlemeniz lazım. Tema xenforo default temasını dikkate alarak tasarlanmadı ise şablon değişikliği içeren eklentilerde temanız ile alakalı sorunla oluşabilir. Genel anlamda eklenti kodlayan kişiler xenforo default temasını baz alarak çalışırlar. Özel tema kullananlar bu gibi işlemleri manuel olarak yapmak durumunda kalırlar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.