Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Ücretli [XenGenTr] Forum istatistik PLUS

[XenGenTr] Forum istatistik PLUS
[XenGenTr] Forum istatistik sistemine entegre,sabit,sponsor konular alanı.

Genel bakış Telif hakkı Güncellemeler (3) Yorumlar (2) Forum konusu

Bence ücretli satılmamalı bu. Yani biz kar amacı gütmeyen bir forum yönetiyoruz şu anda. Ticari bir işlem dönmüyor forumda ama duyuru vs. paylaşımlar yapmamız gerekiyor bunu da en üste sabitlemek istiyoruz ne yazık ki yapamıyoruz. Bence bu eklenti ücretsiz olabilir. Xenforo.gen.tr'ye emekleri için teşekkür ederiz ama dediğim gibi olursa çok daha iyi olur.
Öncelikle düşüncenize saygı duyduğumu bilmelisiniz.
Aslında konuya biraz daha kapsamlı baksanız durumun hiçte öyle olmadığını anlayacaksınız. B u eklentiden önce bu eklentinin esas ana ünitesi olan istatistik eklentisine bakın,tamami ile ücretsiz,reklamsız v.s.
İyi ama bu neden ücretli,konusunda da yazdığım gibi bu eklenti tamamen ticari forumlar için düşünülmüş ve yazılmıştır. Normal bir forumun bu eklenti olamaz ise olmazı değil. Duyuru yapmak için bir kaç faklı yöntem var bunları rahatlıkla kullana bilirsiniz.Ancak istatistikle alakası yok bu uygulamaların. Yani bence normal forumların böyle bir eklentiye ihtiyacı yok,sadece ticari forumlar için bir getiri sağlaya bilir bu eklenti bence.

Son düzenleme:
Öncelikle düşüncenize saygı duyduğumu bilmelisiniz.
Aslında konuya biraz daha kapsamlı baksanız durumun hiçte öyle olmadığını anlayacaksınız. Bu eklentiden önce bu eklentinin esas ana ünitesi olan istatistik eklentisine bakın,tamami ile ücretsiz,reklamsız v.s.
İyi ama bu neden ücretli,konusunda da yazdığım gibi bu eklenti tamamen ticari forumlar için düşünülmüş ve yazılmıştır. Normal bir forumun bu eklenti olamaz ise olmazı değil. Duyuru yapmak için bir kaç faklı yöntem var bunları rahatlıkla kullana bilirsiniz.Ancan istatistikle alakası yok bu uygulamaların. Yani bence normal forumların böyle bir eklentiye ihtiyacı yok,sadece ticari forumlar için bir getiri sağlaya bilir bu ekşenti.

Teşekkürler. Biliyorum ticari forumlar için daha kullanışlı bir sistem. Misal biz bu istatistikte sabitleme olayını "Change post date or owner" eklentisi ile çözüyoruz. Açtığımız konuyu sabitleyeceksek konuyu kilitli olarak açıyoruz, daha sonra paylaşımın tarihini gelecekteki bir zamana ayarlıyoruz örneğin 1 gün sonrası. Bu sayede istatistiğin en tepesinde duruyor konular. Ama dediğim gibi böyle olunca da konuya yorum alamıyoruz ne yazık ki. Bu sistem ücretsiz olsa çok güzel olurmuş. Bir nevi istatistik sistemine ufak bir güncelleme gibi. Ya da fiyat dolar kurundan değil de Türk Lirası ile satılabilirmiş. Ne yazık ki yazmış olduğunuz miktarlar Türk geliştiriciler için çok fazla rakamlar. Çok ucuz fiyatlara satıp sürümden kazanabilme şansınız var. 10 kişi 30 liradan alsa 300 lira yapar. Ama siz 1 kişiye 490 liraya satıyorsunuz bu çok büyük bir rakam. Hem satışınız düşüyor böyle, hem de bu eklentiye ihtiyacı olan kişilerin ulaşma şansı bi hayli düşüyor. Umarım anlamışsınızdır. Yani Xenforo'nun kendi sitesinde bile en pahalı satılan add-on 50 dolara gidiyor. En premium yani o da portaldır ya da ne bileyim Wordpress'i, XF'ya bağlamadır vs. Bunun için biçilen miktar olağanüstü fazla.

Teşekkürler. Biliyorum ticari forumlar için daha kullanışlı bir sistem. Misal biz bu istatistikte sabitleme olayını "Change post date or owner" eklentisi ile çözüyoruz. Açtığımız konuyu sabitleyeceksek konuyu kilitli olarak açıyoruz, daha sonra paylaşımın tarihini gelecekteki bir zamana ayarlıyoruz örneğin 1 gün sonrası. Bu sayede istatistiğin en tepesinde duruyor konular. Ama dediğim gibi böyle olunca da konuya yorum alamıyoruz ne yazık ki. Bu sistem ücretsiz olsa çok güzel olurmuş. Bir nevi istatistik sistemine ufak bir güncelleme gibi. Ya da fiyat dolar kurundan değil de Türk Lirası ile satılabilirmiş. Ne yazık ki yazmış olduğunuz miktarlar Türk geliştiriciler için çok fazla rakamlar. Çok ucuz fiyatlara satıp sürümden kazanabilme şansınız var. 10 kişi 30 liradan alsa 300 lira yapar. Ama siz 1 kişiye 490 liraya satıyorsunuz bu çok büyük bir rakam. Hem satışınız düşüyor böyle, hem de bu eklentiye ihtiyacı olan kişilerin ulaşma şansı bi hayli düşüyor. Umarım anlamışsınızdır. Yani Xenforo'nun kendi sitesinde bile en pahalı satılan add-on 50 dolara gidiyor. En premium yani o da portaldır ya da ne bileyim Wordpress'i, XF'ya bağlamadır vs. Bunun için biçilen miktar olağanüstü fazla.

XenForo'da işe yarar ücretsiz bir eklenti bulmak zor. Global anlamda satışa çıkarılan ürünlerle bizim çıkardığımız ürünlerin karşılaştırılmasını yapmak yanlış olur. Sürümden kazanma gibi bir düşüncemiz hiç olmadı bizim ya ücretsiz veririz ya da ücretli veririz. 30 liralık bir eklenti satışından 300 liralık bir kar amacı düşünsek buradaki tüm eklentileri satışa koyardık. Yani dediğiniz gibi olsa zaten bunu ücretsiz olarak paylaşırdık.

Eklenti kıyaslaması yaparak bir diğer eklentinin fiyatı belirlenmez. Özel olarak istenilen ufak boyutlu eklentilerden binlerce dolar talep ediyor o dediğiniz kişiler ve tüm dünyaya satıyor. Bizim öyle hedeflerimiz hiç olmadı, yabancı uyruklu kaç kişi gelmiştir özel olarak tema, eklenti almak için ama satış yapmadık. Wordpress XF'ye bağlamadan bahsetmişsiniz, o eklentinin her kuruşu haramdır. Parasını çöpe atmak isteyen var ise gider alır.

Bu eklenti, ticari amaç için kullanmak isteyen kişilere daha uygundur. Bütçeniz yetmiyorsa bu duruma şu aşamada inanın yapacağımız bir şey yok. Bundan fazlası, omu, şumu, bumu gibi konulara girer ki, ticari bir konunun bu şekilde ilerlemesini istemiyoruz. Her şey açık ve net ;)

Herkese iyi forumlamalar.

Açıkcası bu ekibin yaptığı birçoğu temaya ve eklentiye ücret biçmemesi ve ücretsiz dağıtması tartışma konusu olmalı. Forumlarda gezinmeyi ve birşeyler öğrenmeyi seven biriyim. Bir çoğu sitede bu ekibin yaptığı ve ücretsiz dağıttığı eklenti ve temalar kullanılır. Normalde Xenforo'dan hiç anlamazdım ama son bir kaç ay içerisinde bu sitede takıla takıla şuan xenforo hakkında çok güzel deneyimler elde ettim. Bu ekibe teşekkürler eder ve inşAllah güzel çalışmalarınızın devamı gelir. Bütün forum üyelerine Hayırlı Ramazanlar dilerim...
Ama xenforo'yu sevemedim keşke vBulletin'de kalmaya devam etseydiniz :)

Açıkcası bu ekibin yaptığı birçoğu temaya ve eklentiye ücret biçmemesi ve ücretsiz dağıtması tartışma konusu olmalı. Forumlarda gezinmeyi ve birşeyler öğrenmeyi seven biriyim. Bir çoğu sitede bu ekibin yaptığı ve ücretsiz dağıttığı eklenti ve temalar kullanılır. Normalde Xenforo'dan hiç anlamazdım ama son bir kaç ay içerisinde bu sitede takıla takıla şuan xenforo hakkında çok güzel deneyimler elde ettim. Bu ekibe teşekkürler eder ve inşAllah güzel çalışmalarınızın devamı gelir. Bütün forum üyelerine Hayırlı Ramazanlar dilerim...
Ama xenforo'yu sevemedim keşke vBulletin'de kalmaya devam etseydiniz :)

Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. vBulletin'i biz isteyerek bırakmadık inanın. Tam tersine vBulletin kendi geliştiricilerini umursamadığı için ve yazılımının arkasında sağlam duramadığı için bu hale geldi. vBulletin inanın şu an xenforo'un gölgesine bile yaklaşamaz. Bunun bir çok sebebi var. Biz bu kararı almadan önce çok bekledik. Düzelir, düzelecek, bugün, yarın vs derken vBulletin'den saçma sapan bir yaklaşım görünce direksiyonu da kırmak zorunda kaldık. XenForo'a alıştıktan sonra vbulletinin yorucu bir sistem olduğunun fa farkına varıyor insan.

Haklısınız vBulletin bir çoğu geliştiricisini kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Bildiğim kadarı ile Xenforo ve Jelsoft arasında dava varmış. Eğer Xenforo davayı kazanırsa vB tam anlamı ile biter, eğer vB kazanırsa bir hareketlenme olur diye düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde vB lisans aldım ikinci el, vbulletin.org sitesine baktığımda Türk geliştiricileri yoğunluktaydı ve kaliteli paylaşımlardı. Şuan Xenforo içinde aynı durum var Türk geliştiriciler yoğunlukta. Bence Xenforo Türk geliştiricilerine bir parantez açıp vB ile aynı hataya düşmez ise çok daha iyi olacak. Tekrardan Paylaşım ve Bilgi destekleriniz için hepinize teşekkür eder, iyi forumlar dilerim...

Haklısınız vBulletin bir çoğu geliştiricisini kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. Bildiğim kadarı ile Xenforo ve Jelsoft arasında dava varmış. Eğer Xenforo davayı kazanırsa vB tam anlamı ile biter, eğer vB kazanırsa bir hareketlenme olur diye düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde vB lisans aldım ikinci el, vbulletin.org sitesine baktığımda Türk geliştiricileri yoğunluktaydı ve kaliteli paylaşımlardı. Şuan Xenforo içinde aynı durum var Türk geliştiriciler yoğunlukta. Bence Xenforo Türk geliştiricilerine bir parantez açıp vB ile aynı hataya düşmez ise çok daha iyi olacak. Tekrardan Paylaşım ve Bilgi destekleriniz için hepinize teşekkür eder, iyi forumlar dilerim...

XenForo o davayı kazanmıştır :)

Adminler kusura bakmasın ama!
Forum adına Xenforo Türkçe destek forumu yazmışsınız ama forumda desteğe dayalı hiç bişi yok malesef.
Ücretsiz Konu yok :)
Xenforo Türkiye Satış Magazası olsa daha isabet bir site olurdu. En azından girmeden önce nereye girdigimizi bilirdik.

Adminler kusura bakmasın ama!
Forum adına Xenforo Türkçe destek forumu yazmışsınız ama forumda desteğe dayalı hiç bişi yok malesef.
Ücretsiz Konu yok :)
Xenforo Türkiye Satış Magazası olsa daha isabet bir site olurdu. En azından girmeden önce nereye girdigimizi bilirdik.

Yaklaşık 3 yıldır bu forumda üyeyim ve kimseyi de tanımıyorum. Henüz bir ticaretim de olmadı şunu söyleyebilirim ki.

Xenforo ile uğraşan herkesin yolu gerçekten Xenforo.gen.tr den geçiyor.

Bazı şeylerin ücretli olması şart veya bazı emeklerin ücretli verilmesi aslında çok doğal.

Pahalı deseydin anlardım da seninkisi herşey bedava olsun der gibi birşey olmuş :))

Yaklaşık 3 yıldır bu forumda üyeyim ve kimseyi de tanımıyorum. Henüz bir ticaretim de olmadı şunu söyleyebilirim ki.

Xenforo ile uğraşan herkesin yolu gerçekten Xenforo.gen.tr den geçiyor.

Bazı şeylerin ücretli olması şart veya bazı emeklerin ücretli verilmesi aslında çok doğal.

Pahalı deseydin anlardım da seninkisi herşey bedava olsun der gibi birşey olmuş :))

Yok tepkim velki biraz dogrudan oldu o yüzden dedigin gibi algılanmış olabilir.
Evet xenforo ile ilgilenen illaki yolu buraya düşüyor.
Ama benim görüşüm biraz daha eklenti konusunda destek saglanması lazım.
Bu eklentiler ücretsizi gecdim heleki bu fiyatlarda olması destek degil acıkcası
Bir İstatistik eklentisi 488 TL olması malesef bu şekilde insanın dogrudan depki vermesini saglıyor kusura bakmasın kimse :)
Ve bunu yapan site adminleri olunca forumun destek forumu ile bir alakası kalmıyor.
En azından bu eklentileri destek forumu altında burada pazarlamak dogru degil.
Ayrı bir market sitesi acıp orada pazarlansa isterseler 488 TL yerine 488.000 tl ye satılsın ona kımsenın karışma haddi yok.

Ürün Bilgisi

XGT Forum istatistik V4 ioncube 12 XenForo 2.2.x
Satıcı
eTiKeT™
Yayın tarihi
Son Güncelleme
80% 4.00 yıldız 5 değerlendirme

Fiyatlandırma bilgisi

1 Yıl
2,200.00 ₺
Yenileme maliyeti
1,100.00 ₺

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.