Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo2 üye isminin üstünde açılan bölümü forumda komple nasıl iptal ederim?

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Bu durum forum içi üyeler için problem olmasa da misafir üyeler için başlı başına sıkıntı olmakta. Misafir üye kişinin üzerine maus ile beklediğinde kişinin üyeliği bilgileri vs kabak gibi ortaya çıkıyor :)

Aşağıdaki görsel örnektir; Üye üstünde açılan bu bölümü forumda komple nasıl iptal edebilirim ?

1582390001376.png

member_tooltip şablonundaki tüm kodları siliyoruz kaydediyoruz olay bu kadar arkadaşlar koda vs gerek yok...

• Beğen
Tepkiler: Sis
Peki misafir grubuna Üye profillerini görme iznini kapatmanız daha sağlıklı olmaz mı? böylece misafirler üyelerin hesaplarına giremez, çünkü şablondan sildiğiniz kodlar ileride bir güncelleme sonucu ya geri gelir yada aklınıza bile getiremeyeceğiniz sorunla karşılaşabilirsiniz, hangi şablonda ne yaptığınızı dahi unutursunuz, yinede siz bilirsiniz ama en sağlıklısı seçeneklerden izinleri kapatmak.

Peki misafir grubuna Üye profillerini görme iznini kapatmanız daha sağlıklı olmaz mı? böylece misafirler üyelerin hesaplarına giremez, çünkü şablondan sildiğiniz kodlar ileride bir güncelleme sonucu ya geri gelir yada aklınıza bile getiremeyeceğiniz sorunla karşılaşabilirsiniz, hangi şablonda ne yaptığınızı dahi unutursunuz, yinede siz bilirsiniz ama en sağlıklısı seçeneklerden izinleri kapatmak.

Arkadaşın söylediği sistem de bazı üyelerin profiline gitmediği için eski haline tekrar aldım. Yani işin aslı bu konu tekrar güncel.

Deve de hendek değildir umarım illa ki bir yöntemi vardir koskoca xenforo sonuç olarak dandik bir sistem değil :)

Bu popup olayını başka nasıl kapatabilirim ? :) netr0n netr0n - eTiKeT™ eTiKeT™ hocalarim yukardaki arkadaşların yöntemleri pek fayda etmedi açıkcası.

kardeşim çünkü adımları doğru izlemiyorsun, şimdi uğur hocamın verdiği kodu gir extra.less şablonuna, daha sonra benim dediğim gibi izinlerden misafirlerin üye profillerini görme iznini kapat, sorun 2 adımda halloldu, bunun başka hangi yöntemini arıyorsun ki anlamadım? Uğurn verdiği kod pop-up u kapatacak, benim dediğim ypntem de 2 değil 5 kere bile tıklasa üye profilini göremeyecek, kolay gelsin sana.

kardeşim çünkü adımları doğru izlemiyorsun, şimdi uğur hocamın verdiği kodu gir extra.less şablonuna, daha sonra benim dediğim gibi izinlerden misafirlerin üye profillerini görme iznini kapat, sorun 2 adımda halloldu, bunun başka hangi yöntemini arıyorsun ki anlamadım? Uğurn verdiği kod pop-up u kapatacak, benim dediğim ypntem de 2 değil 5 kere bile tıklasa üye profilini göremeyecek, kolay gelsin sana.

Ugur Ugur hocanın verdiği kod çok iyi ama, maalesef üyelerin profiline girmek için 2 defa tıklamak gerekiyor. O yüzden işimi görmüyor. Daha stabil çalışan kodlar olursa sorunsuz kullanabiliriz hocam.

yani siz diyorsunuz ki üyeler kullanıcıların profillerine girsinler, o vakit dediğim gibi misafir grubuna üyeleri görme seçeneğini kapat dene, popup açılacaktır fakat içeriği göremeyecektir, ayarları incele detaylıca.

yani siz diyorsunuz ki üyeler kullanıcıların profillerine girsinler, o vakit dediğim gibi misafir grubuna üyeleri görme seçeneğini kapat dene, popup açılacaktır fakat içeriği göremeyecektir, ayarları incele detaylıca.

Üyeler tabiki başka bir üyenin profillerine girecekler. Ama burada benim söylemek istediğim olay, Forum içerisinde tamamen üyelik üzerindeki açılan popup penceresini iptal etmek. Ugur Ugur hocanın verdiği kodlar bu işlemi yapıyor ama nedense 2 defa tıklattırıyor bir üyenin profiline girmek istediğinde. İşin ilginç tarafı bu kısım :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.