Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo ve eklentilerinin Telif hakkı (Copyright) yazısı hakkında

Bence bırakın kalsın. Adamlar o kadar uğraşıp bir eklenti sunmuş, script yapmış, birazcıkta reklamları oluversin :D

Eklenti sayısı artınca sıkıntı oluyor işte.
Örnek;
8wayrun eklentileri 4 eklenti kullanınca alt alta 4 telif hakkı.
dragonbyte da aynı şekil ve bunlar gibi bir kaç tane daha eklenti sahibi var.
Eklenti alıyorsun lifetime 69 dolar telif hakkı kaldırma 75 dolar.

80-90 tane eklenti kullanan adamlar var her birinde telif hakkı olsa alt alta 80-90 tane telif hakkı çıkacak. Eklentilerde telif hakkı olayı çok saçma bana göre....

Keşke o kadar basit olabilse, adam şak diye sözleşmedeki maddeyi göstermiş bknz. :)
ıslak imzan yoksa sende oda birşey yapamaz .. en kötü ihtimal ihtar çeker yazılı .. bence dediğim espiri olsada transparan mantıklı sana dedikten sonra css ile denedim iyi makyaj olduydu ?
kaldıramazsın onu bir ton iş .. sanırım link yolunuda adres üzerinden verdikleri için kaldırmaya kalktıgında hatalarda alabilirsin hiç o riske girme makyajla

Yazılımı satın alırken o sözleşmeyi onaylayarak alıyorsun, ihlal ettiğinde lisansın yanıyor.
İptal olan lisanstan yeni sürüm ve destek alamıyorsun. Eski sürüm kullanacaksın veya yeni lisans alacaksın. Şikayette bulunsan Türkiye'de hukuk işleri malum iken sen yurt dışı merkezli bir firmayı hangi mahkemeye şikayet edeceksin? Yurt dışı bazlı şikayette bulunsan zaten kaybedeceğin %100.

XenForo test sitemi başka domaine kurdum rahatsızlanınca site ile ilgilenemedim bakamadım. Test sitesinide unutunca xenforo yakalamış ve lisansı iptal etmişler. Ne kadar dil döktüysem nafile , test sitesi , içeriği bile yok vs, adamlar acımıyor.

Görüldüğü üzere, Sütten dili yanan ben yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyorum :)
sen lisanslı alıp parasını veriyorsun domaing başka diye testte olanın lisansı nasıl iptal oluyor.. iptsl ettilerse paranı geri al ne saçma birşey bu.. sen dediğimi yap css ile gizle sözleşme kaldırılamaz silinemez diyor sen silmiyorsun gizliyorsun ihlalde etmiş olmuyorsun. hem para vericem hem adamların reklamını yapıcam ? ücretsiz vir eklenti neyim olsa bedava aldım adamın emeği var kalsın derim ama para veriyorsam istediğimi yaparım

sen lisanslı alıp parasını veriyorsun domaing başka diye testte olanın lisansı nasıl iptal oluyor.. iptsl ettilerse paranı geri al ne saçma birşey bu.. sen dediğimi yap css ile gizle sözleşme kaldırılamaz silinemez diyor sen silmiyorsun gizliyorsun ihlalde etmiş olmuyorsun. hem para vericem hem adamların reklamını yapıcam ? ücretsiz vir eklenti neyim olsa bedava aldım adamın emeği var kalsın derim ama para veriyorsam istediğimi yaparım
"Hem para vericem hem adamların reklamını yapıcam" cümlesine takıldım. 25 kuruşa aldığımız market poşetlerindeki kocaman logolar ve t-shirt'lerin göğsüne nakşedilen markalar aklıma geldi

"Hem para vericem hem adamların reklamını yapıcam" cümlesine takıldım. 25 kuruşa aldığımız market poşetlerindeki kocaman logolar ve t-shirt'lerin göğsüne nakşedilen markalar aklıma geldi
Niye takıldınız eklentiyi 25 kuruşa mı alıyoruz? Linke bu kadar önem veriyorlarsa 2 sürüm yaparlar no copyright versiyonuda koyarlar o şekilde yapılır. Para verilen bir ürüne link eklemek inanılmaz saçma. Link kaldırılmalı en azından ben kendi sitemden kimseye dofollow veya nofollow farketmez link sağlamak zorunda değilim.

Niye takıldınız eklentiyi 25 kuruşa mı alıyoruz? Linke bu kadar önem veriyorlarsa 2 sürüm yaparlar no copyright versiyonuda koyarlar o şekilde yapılır. Para verilen bir ürüne link eklemek inanılmaz saçma. Link kaldırılmalı en azından ben kendi sitemden kimseye dofollow veya nofollow farketmez link sağlamak zorunda değilim.
Yanlış ifade etmiş olabilirim, takıldığım husus 25 krş değil;
Ben zaten bedeli ödenen ürünün reklamının yapılmasının tercihe bağlı olmasından yanayım. O yüzden poşet örneği verdim, ki zaten ne parayla market poşeti alıyorum, ne üzerinde kocaman marka logosu ya da ismi olan kıyafet kullanıyorum :)

Merhaba sen gece gündüz uğraş emek ver adamın etiketiniini kaldır, sen o adamın yerine koy kendini ne yaparsın. ?

Copyright linkinden memnun olamayanlar yazılıımı kullanmazlar olur biter. Adamların topuyla oynuyorsanız onların kurallarına uymak zorundasınız.

ve ayrıca burdaki sorun bence para ödeyip ödememek değil, genel olarak bizim copyright yazısına karşı bir gıcığımız var.

Haftalarca, gece gündüz uğraşıp ücretsiz dağıttığım bir eklentime sitemin reklamı olsun diye isteğe bağlı bir copyright linki ekledim ve indirenlerin sitelerine baktığımda hiçbirinde linkimi göremedim. Bu da insanı bu işlerden soğutuyor. Emeklerime üzülüyorum. Bundan sonra ne ücretsiz eklenti yaparım ne de varolan eklentileri güncellerim...

Copyright linkinden memnun olamayanlar yazılıımı kullanmazlar olur biter. Adamların topuyla oynuyorsanız onların kurallarına uymak zorundasınız.

ve ayrıca burdaki sorun bence para ödeyip ödememek değil, genel olarak bizim copyright yazısına karşı bir gıcığımız var.

Haftalarca, gece gündüz uğraşıp ücretsiz dağıttığım bir eklentime sitemin reklamı olsun diye isteğe bağlı bir copyright linki ekledim ve indirenlerin sitelerine baktığımda hiçbirinde linkimi göremedim. Bu da insanı bu işlerden soğutuyor. Emeklerime üzülüyorum. Bundan sonra ne ücretsiz eklenti yaparım ne de varolan eklentileri güncellerim...
Olay zaten ücretsiz olan eklentilerdeki copyright değil. 70 USD ödediğim bir eklentide branding removal gibi bir paket bulunmuyorsa bunun dayatılması inanılmaz saçma? Ne alıyorum sıfırdan bir script mi yoksa bir eklenti mi? 70 USD ödeyip üstüne bide eşek gibi adama link çıkışı mı vereceğim bu kapitalizmin hangi boyutu?

Ben tercih etmiyorum hatta ücretsiz dağıtılan XGT dil eklentisinin No Copyright versiyonunu aldım art niyetli olsak bence kolay bir şekilde kaldırılabilir. Olay tamamen yüksek rakamlar ödenen eklentilerdeki copyright mevzusu emeğinin karşılığını parasını ödeyerek zaten alıyoruz az olduğunu düşünüyorsa 120 USD yapsın öyle alalım :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.