Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo ve eklentilerinin Telif hakkı (Copyright) yazısı hakkında

MFA

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
XenForo ve eklentilerinin Telif hakkı (Copyright) yazısını kaldırmak için belirli bir ücret ödememiz gerekiyor. Peki bunların font boyutunu 1px yapsak sıkıntı yaratır mı?
Lisans tehlikeye düşer mi?

Copyright yazısını kaldırmak için herhangi bir ücret ödemek bana göre saçma zaten ödemesini yapıp aldığım bir eklentinin vs copyrigt yazısını ilgili şablonlardan kaldırabilirsiniz. Bu tamamen sizin kişisel tercihinize kalmış bir durum.

Copyright yazısını kaldırmak için herhangi bir ücret ödemek bana göre saçma zaten ödemesini yapıp aldığım bir eklentinin vs copyrigt yazısını ilgili şablonlardan kaldırabilirsiniz. Bu tamamen sizin kişisel tercihinize kalmış bir durum.
yazısını transparan yap geç .. soran olursa renk görüyüm ben transparan görüyorum dersin ?

Keşke o kadar basit olabilse, adam şak diye sözleşmedeki maddeyi göstermiş bknz. :)
Section 2, paragraph 2, License agreement
"all copyright notices embedded in the Software, which must remain unaltered from the original and visible at all times". (emphasis added by me)

sözleşmeyi kimle yapmış adam sende ona onu sorarsın, ıslak imza olmayan sanal sözleşmelerin hiç bir hükmü yoktur.

bu e ticaret yazılımı satan bir firma ile aynı muhabbeti yaşadım 2 yıl önce ne kadar kendilerini yırtsalar da yok sözleşme war deseler de çatır çatır paramı geri aldım :D

Yazılımı satın alırken o sözleşmeyi onaylayarak alıyorsun, ihlal ettiğinde lisansın yanıyor.
İptal olan lisanstan yeni sürüm ve destek alamıyorsun. Eski sürüm kullanacaksın veya yeni lisans alacaksın. Şikayette bulunsan Türkiye'de hukuk işleri malum iken sen yurt dışı merkezli bir firmayı hangi mahkemeye şikayet edeceksin? Yurt dışı bazlı şikayette bulunsan zaten kaybedeceğin %100.

XenForo test sitemi başka domaine kurdum rahatsızlanınca site ile ilgilenemedim bakamadım. Test sitesinide unutunca xenforo yakalamış ve lisansı iptal etmişler. Ne kadar dil döktüysem nafile , test sitesi , içeriği bile yok vs, adamlar acımıyor.

Görüldüğü üzere, Sütten dili yanan ben yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyorum :)

Yazılımı satın alırken o sözleşmeyi onaylayarak alıyorsun, ihlal ettiğinde lisansın yanıyor.
İptal olan lisanstan yeni sürüm ve destek alamıyorsun. Eski sürüm kullanacaksın veya yeni lisans alacaksın. Şikayette bulunsan Türkiye'de hukuk işleri malum iken sen yurt dışı merkezli bir firmayı hangi mahkemeye şikayet edeceksin? Yurt dışı bazlı şikayette bulunsan zaten kaybedeceğin %100.

XenForo test sitemi başka domaine kurdum rahatsızlanınca site ile ilgilenemedim bakamadım. Test sitesinide unutunca xenforo yakalamış ve lisansı iptal etmişler. Ne kadar dil döktüysem nafile , test sitesi , içeriği bile yok vs, adamlar acımıyor.

Görüldüğü üzere, Sütten dili yanan ben yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyorum :)
Önemli olan için ayrı konu benim için bir önemi yok

Bence bırakın kalsın. Adamlar o kadar uğraşıp bir eklenti sunmuş, script yapmış, birazcıkta reklamları oluversin :D

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.