Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2 Emoji Desteği

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Bildiğimiz üzere XenForo 2 ile emoji desteği gelmiş durumda. Fakat bunun için database yapısının değişmesi gerekiyor.

Bununla ilgili olarak şöyle bir döküman paylaşılmış.

Emoji support - XenForo 2 Manual

Demo ortamında bunu en kısa sürede test etmek istiyorum. Çünkü eskiden SMf ortamında tapatalk kullanan ve çok alışan kullanıcılardan bu konuda oldukça yoğun bir talep geliyor.

Sormak istediğim konu, bunu hiç deneyen oldu mu aramızda ?

Bu şekilde:

utf8.jpg

Seninki zaten Emoji desteği olan formatta imiş ki o yüzden çalışıyor zaten :) Bu arada sen nereden aklına geldi de bunu seçtin ??

Benimkisi standard format olunca kullanabilmem için tablo yapısını değişitirmem gerekiyor.

Emoji.jpg

Evet, Xenforo'yu kurarken epey araştırmıştım. UTF8_general_ci yerine UTF8mb4_general_ci yi tavsiye ediyorlardı. Ben de o şekilde kurmuştum.

Evet, Xenforo'yu kurarken epey araştırmıştım. UTF8_general_ci yerine UTF8mb4_general_ci yi tavsiye ediyorlardı. Ben de o şekilde kurmuştum.
Ben kurduktan sonra fark ettim ne yazık ki :D neyse artık bizde komutla manual söylendiği şekilde revize ederiz durumu :)

Bildiğimiz üzere XenForo 2 ile emoji desteği gelmiş durumda. Fakat bunun için database yapısının değişmesi gerekiyor.

Bununla ilgili olarak şöyle bir döküman paylaşılmış.

Emoji support - XenForo 2 Manual

Demo ortamında bunu en kısa sürede test etmek istiyorum. Çünkü eskiden SMf ortamında tapatalk kullanan ve çok alışan kullanıcılardan bu konuda oldukça yoğun bir talep geliyor.

Sormak istediğim konu, bunu hiç deneyen oldu mu aramızda ?
XF2 ye geçişten hemen sonra bunu uyglamıştım. Şuana dek hiçbir sorun yaşamadım. Tüm emojileri destekliyor.

Yukaridaki Hata demo sitesinden. Gercek sitede ise hata vermiyor ama gönderdikten sonra emojiler çıkmıyor.

Bunu nasıl yaptınız hocam ben yarım saattir uğraşıyorum çözümü bulamadım.

Sitede:

Yeni yüklemeler
Mevcut bir sürümden yükseltme yapmak yerine yepyeni bir XenForo kuruyorsanız, başlangıçtan emoji desteği ekleyebilirsiniz. src/config.phpYükleme sisteminizin sizin için config dosyanızı oluşturmasına izin verirseniz, yükleyici gerekli satırı otomatik olarak dosyanıza ekleyecektir .
Yapılandırma dosyanızı el ile oluşturmak istiyorsanız, yükleme komut dosyasını çalıştırmadan önce aşağıdaki satırı bir metin düzenleyicisi kullanarak dosyanın sonuna ekleyin:
$config['fullUnicode'] = true;

Yazıyor ama anlamadım bunu..

Bunu nasıl yaptınız hocam ben yarım saattir uğraşıyorum çözümü bulamadım.
Yedek alarak deneyen. Database tablo yapısının değişmesi gerekiyor öncelikle. Çevirmeye vaktim olmadı, Google translate kullanarak çeviri yapabilirsiniz.

Running the conversion script
Log in to your server using SSH, or open a command prompt over Remote Desktop if you are using a Windows server.
When you have a command line available, change your current working directory to your XenForo directory. You will know that you are in the correct directory, as it will contain a script called cmd.php.
You can now run the following command:

php cmd.php xf:convert-utf8mb4

The command may complete very quickly for a small database, or it may take quite some time for a database with lots of content. Be patient, and the script will complete eventually.
No damage will be done by running the script multiple times - if the script finds a database table that is already using UTF8mb4, it will not attempt to convert it again.

After running the script
Once the script has finished its work, open your src/config.php file in a text editor and add the following line to the end of the file:

$config['fullUnicode'] = true;

Your forum will now fully support emoji in user generated content.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.