Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2 Emoji Desteği

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Bildiğimiz üzere XenForo 2 ile emoji desteği gelmiş durumda. Fakat bunun için database yapısının değişmesi gerekiyor.

Bununla ilgili olarak şöyle bir döküman paylaşılmış.

Emoji support - XenForo 2 Manual

Demo ortamında bunu en kısa sürede test etmek istiyorum. Çünkü eskiden SMf ortamında tapatalk kullanan ve çok alışan kullanıcılardan bu konuda oldukça yoğun bir talep geliyor.

Sormak istediğim konu, bunu hiç deneyen oldu mu aramızda ?

Allah Alllah. Gercekten sende calisiyor ama ben ne zaman emoji eklesem mesajı gönderirken suna benzer hata alıyorum.

Ekli dosyalar

• 94B8AACA-2C68-431E-BE29-4DEB7487C264.png
    94B8AACA-2C68-431E-BE29-4DEB7487C264.png
    376 KB · Görüntüleme: 35
Yukaridaki Hata demo sitesinden. Gercek sitede ise hata vermiyor ama gönderdikten sonra emojiler çıkmıyor.

Ekli dosyalar

• 7D66F8AA-64E2-4BA3-A833-5D80C6AAE1E2.png
    7D66F8AA-64E2-4BA3-A833-5D80C6AAE1E2.png
    650.9 KB · Görüntüleme: 65
  • 7B24FE7A-548E-4ECA-979E-20943A3C9595.png
    7B24FE7A-548E-4ECA-979E-20943A3C9595.png
    541 KB · Görüntüleme: 63
xenforo gectıgım berı kendı emojılerımı yukleyıp kullanmaya devam edıyorum

Ekran Alıntısı.PNG

Sizin için farketmeyebilir ama smiley ve emoji farklı şeyler.
Aynen Uğurun dediği gibi arada epey bir fark var.

Smiley dediğimiz bizim foruma yüklediğimiz şeyler. Emoji ise cep telefonları klavyelerinde hazır yüklü olanlar.

Neden kullanıcılar Emoji tercih ediyor derseniz. Cepten Xenforo Smiley kullanmak bazen ciddi bir eziyet olabiliyor. Bazen smiley mesaja ilave etmek için aynı ikona 1-2 defa basmak gerekebiliyor.

Neticede ikisi de farklı ve kullanım özelliklerinde ince detay ayrılıklar var.

Bunun için özel bir işlem yapmadım ama emojiler bende çalışıyor.
Uğur rica etsem veritabanını kontrol edebilir misin. Manual ifade şu :

your database tables need to use a particular collation called UTF8mb4. If your database tables are not in this format, they will need to be converted before your forum will support emoji.

Senin tabloların collation değeri nedir ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.