Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2 Emoji Desteği

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Bildiğimiz üzere XenForo 2 ile emoji desteği gelmiş durumda. Fakat bunun için database yapısının değişmesi gerekiyor.

Bununla ilgili olarak şöyle bir döküman paylaşılmış.

Emoji support - XenForo 2 Manual

Demo ortamında bunu en kısa sürede test etmek istiyorum. Çünkü eskiden SMf ortamında tapatalk kullanan ve çok alışan kullanıcılardan bu konuda oldukça yoğun bir talep geliyor.

Sormak istediğim konu, bunu hiç deneyen oldu mu aramızda ?

Utf8 olan verıtabanımı SSH baglanıp su kodu kullanarak

php /forumyolu/cmd.php xf:convert-utf8mb4

utf8mb4 cevırdım herhangıbır hata vss vermedı sadece one cıkanlar eklentısı utf8 olarak kaldı onu panelde reınstall yapınca utf8mb4 oldu

mesajlara bırakılan emojıler mobıl cıhazlarda ve fırefox gozukurken

5331

Chrome ve Explorer bu sekılde gozukuyor Nedenını bılen var mı

5332

Ekleme: Baska masaustu cıhazda kontrol edıldı emojıler gozukmekte
sorun ıs ıcın kullandıgım bılgısayarda.

Son düzenleme:
Emoji farklı cihazlarda ve Web browser farklı gözükebiliyor. Bildiğim kadarıyla bu durum normal ve yapacak da başka ilave bir şey yok.

Hocam benim site UTF zaten ama nasıl yapacağımı anlamadım filezilla dan hangi klasöre ulaşıyoruz? İngilizce metni çevirdim ama bişey anlamadım :(

Sunucunuzun SSH erısımınız var mı

varsa asagıdakı kodu ssh yazıp entere basmanız yeterlı

forum yolu yazan kısıma forumunuzun dızın yolunu yazmanız gerekıyor

php /forumyolu/cmd.php xf:convert-utf8mb4

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.