Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel xenforo 2 eklenti kurulum hatası devamı

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

fatihcray

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
merhaba arkadaşlar yeni bir hosting aldım ve 2. forumu kurmak istedim 2.0.10 versiyon dosyalarını komple attım içine kurulum ekranında şöyle bir hata aldım

Your server has disabled a core PHP function proc_open via the disable_functions directive in php.ini. This may cause unexpected problems in XenForo.
Your server has disabled a core PHP function popen via the disable_functions directive in php.ini. This may cause unexpected problems in XenForo.

bu durumu sunucuya ilettim ama cevap gelmedi bende kuruluma devam ettim kurdum daha sonrasında sorunlar ile karşılaşmaya başladım bu arada siteyi couldflare yönlendirme yaptım onuda belirteyim.

1. sorun eklenti kurulum sırasında kl editör kurulumun yarısında kesilip couldflare 521 hatası verdi sunucuya ulaşılamıyor hatası

2. forum izinlerini ayarlamak istedim ayarlayıp kayıt butonuna basınca hatayla karşılaştık bu hata tarayıcı kaynaklı olabilir gibisine yazdı
ve bunlara benzer hatalar devam etti

sunucuya canlı destek üzerinden ulaştım durumu izah ettim gerekli izinlerin oldugunu belirtti ama sonrasında bir kaç ayar yapmak istedi gene olmadı farklı veriyonlarını indirdim hosta attım gene aynı hatalar vardı bir kaç ayar daha yaptı

Your server has disabled a core PHP function proc_open via the disable_functions directive in php.ini. This may cause unexpected problems in XenForo.
Your server has disabled a core PHP function popen via the disable_functions directive in php.ini. This may cause unexpected problems in XenForo.

burdaki hataların birisi gitti ama bitanesi durmaya devam etti kurulum ekranında hangisinin gittini şuan hatırlamıyorum

sizden istedigim şudur sunucay tam olarak ne yapmasını gerektigini söyleyip olayı çözmesini istiyorum yani bu durumdan hangi dosyalara nasıl izin vermesi gerekiyor ne yaparsa durum çözülecek bu konuda yardım istiyorum

PHP versiyonu 7.0.32
MySQL versiyonu 5.5.5
Sunucu yazılımı Yok
PHP post_max_size 50M
PHP upload_max_filesize 50M
PHP max_input_vars 1000
PHP max_execution_time 200
cURL versiyonu 7.61.1
SSL versiyonu OpenSSL/1.0.2p
Suhosin etkin Hayır
UTC saat dilimi Evet
Imagick support Hayır
EXIF support Evet
GZip support Evet
mbstring support Evet

Son düzenleme:
O yüzden diyorum bende size fatih bey birinde ayarlar farklı diğerinde farklı. Dosyalar sorunsuz o konuda sorun yok dosyalarda problem olduğu konusunda bir yorumum yok. Hostunuzun ayarlar açık dediği konuda sorun var. Anlamanın yoluda kolay.

bir boş dosya açın ve içine
Kod:
<? phpinfo(); ?>
yazarak php.php yazıp kaydedin ana dizine atın. Sonra siteadresiniz.com diyerek adres satırından çağırın. İçeriğini kontrol edin bakın.

burdaki hataların birisi gitti ama bitanesi durmaya devam etti kurulum ekranında hangisinin gittini şuan hatırlamıyorum
Şu dosyayı ftp ile kopyalayıp, link yazdıktan sonra ekran görüntüsünü paylaşır mısın lütfen.

Xenforo sistem gereksinimleri

mkucuksari mkucuksari,

XenForo System Requirements Test
Requirements Met bu kısım yeşil renkte yazılı
Your server meets all of XenForo's PHP requirements.
XenForo also requires MySQL 5.0 or newer. Please manually check that you meet this requirement.

disable_functions karşısındaki kutu bunlar var içinde

Kod:
virtual,syslog,symlink,stream_select,socket_strerror,socket_select,socket_listen,socket_create_pair,socket_create_listen,socket_create,socket_bind,socket_accept,show_source,readlink,proc_terminate,proc_open,proc_nice,proc_get_status,proc_close,posix_uname,posix_six_setuid,posix_setuid,posix_setsid,posix_setpgid,posix_mkfifo,posix_kill,popen,pg_set_client_encoding,pg_connect,pfsockopen,pcntl_wtermsig,pcntl_wstopsig,pcntl_wifsignaled,pcntl_wifexited,pcntl_wexitstatus,pcntl_waitpid,pcntl_signal,pcntl_fork,pcntl_exec,pclose,passthru,openlog,mail,link,leak,highlight_file,getmyuid,get_headers,escapeshellcmd,error_log,dl,diskfreespace,disk_free_space,define_syslog_variables,dbmopen,crack_opendict,crack_getlastmessage,crack_closedict,crack_check,chown,chgrp,apache_setenv,apache_note,apache_getenv,apache_get_version,apache_child_terminate,proc_uname,popen,proc_open

@undefined, direk yükledim sunucya ilettim ordaki ayarlara göre yapın diye çalışan hosta açık çok şey var burda kapalı bakalım bu sefer becereceklermi :D

Her zaman söylüyoruz ve söylemeye de devam ediyoruz. Herhangi bir yazılım kullanacaksanız önceliğiniz o yazılımın gereksinimlerini öğrenmek. Gereksinimlerini öğrendikten sonra, dilediğiniz hosting firmasına yazılımın sizden istediği gereksinimleri karşılayıp karşılamadıkları hakkında soru sorup bilgi almanız gerekiyor. Eğer bir paylaşımlı hosting kullanıyorsanız güzel host olsun, turhost olsun bu fonksiyonları açmıyorlar bilginiz olsun. Bunlardan sağlıklı xenforo hizmeti almak için yine kendilerinden bir sunucu almanızı isterler. Maalesef bir çok firma da bu şekilde çalışıyor. Gelelim xenforo 2 gereksinimlerine; XenForo'un bizden istediği Mysql 5.5+ ve Php sürümü 5.6+ sürümü ile birlikte proc_open, popen , passthru, exec fonksiyonlarının açık olmasını ister. Diyelim ki php versiyonu ve mysql versiyonu uyumlu diğer fonksiyonları umursamadan kurulum yaptınız ama forum sağlıklı çalışmaz sürekli hata alırsınız. Bu yüzden bu fonksiyonların kesinlikle ama kesinlikle açık olması gerekiyor. Bazı firmalarda bu fonksiyonlar açık fakat passthru fonksiyonunu kapalı tutuyorlar. Size de şöyle bir öneri de bulunurlar; Biz bu fonksiyonu açıyoruz kurulum bittikten sonra haber verin tekrar kapatacağız derler. Bu da sağlıklı bir çözüm değildir yine bazı hatalara sebep olacaktır. Bu konuda emin olun ciddi bir tecrübeye sahibim çünkü bir çok müşterime destek verdim ve genel olarak edindiğim tecrübeleri de size aktarıyorum ki, hosting alırken mutlaka sorun, sonradan sorun yaşamayın ve paranıza yazık olmasın. Özetlersek bu fonksiyonlar kapalı olursa xenforo'u sağlıklı çalıştıramazsınız.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.