Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Xenforo 2 Den Xenforo 1 E Geçiş Yardım

Loreann51

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Xenforo 2 den xenforo 1 e geçiş yapmak istiyorum eğer bunun yapılması mümkün değilse konuları nasıl geçirebilirim üyeler ile beraber olması lazımda yardım eder misiniz?

Risk pek problem değil fazla üyemiz yok 200 falan zaten sitenin şuanda tam yedeği bulunmakta.
Affınıza sığınarak şunu sorabilirmiyim, 200 üyeli bir forumu neden xenforo1 geri geçirmek istiyorsunuz ? Bunun için gerçekten gerekçenizi merak ettim şimdi.
Bu arada o ücret ise yüzler ile değil binler ile başlayacaktır ;) .

Affınıza sığınarak şunu sorabilirmiyim, 200 üyeli bir forumu neden xenforo1 geri geçirmek istiyorsunuz ? Bunun için gerçekten gerekçenizi merak ettim şimdi.
Bu arada o ücret ise yüzler ile değil binler ile başlayacaktır ;) .
Bir addon var xenforo 2 ye şort edecek kişi arıyoruz ama yok bu yüzden

Nasıl port edildiği Hakkında Bilgi alabilir miyim
Şimdi şöyle bir durumda var xenforo 1 den 2 ye direkt olarak hiç bir eklentiyi potr,convert etmek gibi bir durum,olasılık yok.
Direk xenforo 2 için yeninde kodlanması gerekli. Yazılabilir mi elbette yazacak kişiler var ama bunun içinde cebinizden para çıkacaktır ki eğer uzman bir koder ise 300tl 500tl yazacaklarını hiç sanama. Tabi eklentiye görede değişir bu olay.
Peki hangi eklentidir bu belki fikir sunabilir yada farklı çözümler üretebiliriz.

eTiKeT™ eTiKeT™ haklısınız hocam, saat biraz geç olmuştu, uykulu gözlerle konuyu açayım diye aceleci davrandım.
Sabah baktığımda bilmeyen kişiler için anlatımın yetersiz olacağını farkettim ve konuyu sileyim dedim.
Silme yetkisi olmadığından öyle kaldı :)

L Loreann51 bende 200 üye için bu işlemlere girme taraftarı değilim. İşlemler riskli, önem vermek gerekiyor ve önem vererek bu işi yapmak yani detaylıca uzun zaman gerektiriyor.
Dediğim gibi riskli bir iş.. Sıkıntısız olması için Xenforo 2 Veritanındaki tüm tabloların veri yapısını Xenforo 1' e göre ayarlamak gerekli.
Xenforo 1 de eklentisiz şuan 174 tablo var.5 dakika uğraşsak bir tabloya 870 dakikadan 14.5 saat ediyor.

Bu işlemi daha önceden farklı bir şekilde yapmıştım elimde kişinin sadece databasesi olduğundan ftp si olmadığından avatar ve sitedeki resimler ve de kaynaklarındaki dosyalar yoktu.
Dediğim gibi ftpsi olmadığından böyle bir durum oluştu. Bu işleme 1 günden fazla uğraşmıştım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.