Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2.3 İlk Bakış

Hani bunlar bu değişimi 3.X için düşünmüşlerdir. Yeni tasarım 3 kalmış şu an görünen gece modu gelmiş bunu dışında iyileştirme, hızlandırmalar yapılmış. Benim gözüm açıkcası direk 3.X'de :) Bir çok kullanıcı için iyi bir gelişme olmuş doğrusu ancak bizimi için umuyorum ilave işler çıkarmadan mevcut temalar kullanılabilir. Aksi durumda bizim çalışmalarımızı gibi temaların hepsi gümleyecek demektir :eek:😭
3.x için çıkaracakları özelliği erken çıkarmışlar peki ama neden? :D

Bana göre bunun tek bir nedeni var; Invision community'nin son geliştirdiği yazılımı duyurduktan sonra, xenforo yazılımından o tarafa bir geçiş olmasın diye community tarafının ağzına bir parmak bal vermek istemişler. Style üzerinde böyle bir düzenleme yapıyorsan, bunu 3.x üzerinde çıkarırsın ki geliştiricilerde köklü değişiklik olarak bakıp yeni 3.x temalara ağırlık versin. inşallah Invision community yeni bir teaser yayımlamaz :D
Merhaba kodlayıcı tema ve mod lar ile ilgili ufak düzenlemeler dışında uyumlu olacak diyor?

Merhaba kodlayıcı tema ve mod lar ile ilgili ufak düzenlemeler dışında uyumlu olacak diyor?

No, wherever possible, 2.3 maintains backwards compatibility with 2.2. It's possible that customised templates may require some updates.

Benim burada aklıma gelen şey hissettiğim.. Xenforo 2.2.13 sürümünü kimse güncellemeyecek vbulletin 3.8 kullananları neden güncellemiyor derken o duruma şu'an xenforo geliyor.. Yani görsel yapısal bozulma olarak görüyorum ben.. Birde bu tür güncelleme için bence erken abi.. Bunun bir pazarı var yenilik iyidir güncel sistemi daha'da güncellemek iyidir ama bunlar vbulletin zamanında'ki aynı kişiler aynı şeyi yapıyorlar..

Bazı arkadaşlarımız konuyu yanlış anlamış. Buradaki değişiklik gece modunu içeriyor. Video'da gördüğünüz alan forumların makale türünde olmasından kaynaklı. Yani forumda gece modu dışında değişen bir şey yok arkadaşlar.

<i class="fas fa-car"> kullanımını kaldırmışlar artık xenforun desteklediği şekildeki <xf:fa icon="fas fa-car" > şeklinde olacakmış

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

XenForo 2.3'te performansı artırmak için yapılan değişiklikler:

• Font Awesome iyileştirmeleri
  • JavaScript performansı
  • jQuery kaldırıldı
  • HTTP/2+ ile iyileştirilmiş CSS performansı

Detaylar: XF 2.3 - Boosting performance in XenForo 2.3

Yani anlaşılan 2.3 ile neredeyse bütün temalar ve eklentilerin bu değişikliklere göre yeniden elden geçmesi, hatta sıfırdan yazılması gerekecek.

Bunlar büyük değişiklikler. Yeni versiyon 2.3 yerine 3 olsaydı daha mantıklı olurdu bence.

Kendi ile yeni güvenlik sorunlarını getirebilir, hiç stabil durmuyor çünkü.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.