Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2.3 Deneyim, tecrübe ve bilgi paylaşımları

merhaba ekstra renk eklemek icin nasil renk kodu eklenecek (dark liht modu) ayrimi icin css?

merhaba ekstra renk eklemek icin nasil renk kodu eklenecek (dark liht modu) ayrimi icin css?
Şu an tüm çalışma mantığını inceliyorum, henüz bir çok alandaki mantığı tam olarak oturta bilmiş değilim. Ancak belirttiğiniz işin ise tek çağrı konuda ama iki farklı renk kodu eklenmelidir.

Şu an tüm çalışma mantığını inceliyorum, henüz bir çok alandaki mantığı tam olarak oturta bilmiş değilim. Ancak belirttiğiniz işin ise tek çağrı konuda ama iki farklı renk kodu eklenmelidir.
evet ama ayrimi nasil yapılacak?

örnek
CSS:
.block-border .block-body .node,
.block .block-body .node {
  background-color: #ffffff;
  background-image: linear-gradient(90deg, hsl(0, 0%, 100%) 0%, hsl(0, 0%, 97%) 100%);
  margin-bottom: 1em;
  border: 1px solid hsl(0, 0%, 0%, 0.03);
  border-radius: 0.5em;
  padding: 1.1em 0;
}

sanirim :root mantığıyla çalışıyor

dark mod

:root[data-variation="alternate"]

sanirim :root mantığıyla çalışıyor

dark mod

:root[data-variation="alternate"]

Ben mantığını tamamen çözdüm. Evet, siz dediğiniz mantıkta aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz.

Less:
//light Mod
.sampleClass {
  background: #03a103;
}

//Dark Mod
html[data-variation="alternate"] {
    .sampleClass {
        background: #f00;
   }
}

Şunu da belirteyim, bizim temalarımızda kullandığımız yapı bundan çok daha iyiydi. Ayrıca daha önce less şablonlarında XF söz dizimi kullanmayın diye şiddetle öneriyorlardı. Şimdi aynısını kendileri yapmış. Ayrıca şablon kaydetme için CTRL+S çalışmıyor. Less tarafında şablonlarda söz dizimi renklendirmesi yok. Bakalım betadan çıkınca ne olacak.

benim çoğu eklentim ve temam burdan aktif olarak kullandığım hepsine burdan 2.3.x için güncellendi gelene kadar 2.15.x den devam :D sonra bir ton başımıza bela açılıyor LaDezs LaDezs hocamızı ve eTiKeT™ eTiKeT™ hocamızın kafasının etini yiyoruz gene sorun illa çıkacak da minimuma düşsün en azından :)

Xenforo 2.3.0 Beta versiyonunda bende arama sistemi çalışmıyor, sizde durum nedir?

Xenforo 2.3.0 Beta versiyonunda bende arama sistemi çalışmıyor, sizde durum nedir?
Çalışmıyor maalesef. O kadar çok hata var ki hangi birinden bahsedeyim. Kararlı sürümün çıkması uzun sürebilir. Olası gecikmeden dolayı gelen tepkileri azaltmak için yayınlanmış bir beta sürümü gibi duruyor. Geliştiriciler için beta yayınlanması iyi oldu en azından yapıyı tanımış olduk. Normal bir kullanıcının kesinlikle güncelleme yapmasını önermiyorum.

Evet göstermelik olarak yayınlandığı belli oldu, gariptir bildirilen bug'lar için tek bir yorum, çözüm mesajı bile yazılmıyor.

Arama sistemi hataları daha önceden bildirilmiş.

Admin CP deki arama hataları sadece Firefox'ta mevcut. O da bildirilmiş...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.