Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo 2.3 Deneyim, tecrübe ve bilgi paylaşımları

Bende 2.3 Xenforo sürümünü bekliyordum valla 😊
Dediğiniz doğru daima yapısal anlamda büyük değişiklik olan sürümlerin ilk tag larında problemler olabilir, Tıpkı Android 14 sürümünde Samsung Galaxy Cihazlara OneUI 6.0 verildi ve hatalar sıkıntılar çıkması üzerine firma OneUI 6.1 yayınladı.

Gelişmeleri sizden alarak sizin tecrübe aktarımınıza göre hareket edeceğiz...

netr0n netr0n abi bugün andın, direkt çıkardılar :)

Beta kullanmak her zaman risk taşır, illa ki aksaklık ve hatalar çıkacaktır. Bir süre takipte kalıp izlemek daha mantıklı

Ever XF takipçileri sonunda xenforo 2.3.0 beta 1 olarak çıktı.
biraz incelemelerim oldu devamda etmekte. Etiket hocamın dediklerine kesinlikle katılıyorum.

Eklenti ve tema taraflı oturmuş düzeni olan site sahipleri kesinlikle mevcut sitelerini 2.3.0 'e yükseltmesinler.
Deneme yapacaklar ise alt dizinde veya subdomainde mevcut sitelerini kurup orada incelesinler.
İncelemelerim sonrasında Bir çok 2.2.x eklentisi malesefki çalişmiyor zamanla güncellemelerimiz olacaktır.
Tema taraflıda basit temalar çalişmakta fakat özellikli temalarda bu sorun devam ediyor.

Her yenilik bir güzelliktir sıfırdan başlayanlar için ama mevcut forumlar için her yenilik eziyettir. Stable sürüm
çıkana kadar sadece takipte olmalarını öneriyorum.

Ben de az önce lokalde XenForo 2.3 güncellemesi yaptım ve ilk izlenimlerim gayet olumlu diyebilirim.

Eklentilerin bazıları çalışıyor. Şablon değişikliği yapan ve jQuery kullanan eklentiler çalışmıyor.

Font Awesome Manager eklentisine gerek kalmadı. (Eklenti sahibi: Bu Eklenti, artık gerekli olmadığından (ve zaten çalışmadığından) XenForo 2.3.0 sürümüyle kullanımdan kaldırılacaktır.)

Benim eklentilerimden PORTAL (edit: çalışıyor) ve DAHA FAZLA YÜKLE çalışmıyor.

[XGT] Forum istatistik ve istatistik PLUS eklentileri genel olarak çalışıyor ama ikonlar için güncelleme gerekli.

Karanlık modu başarılı. (Aktif etmek için, kullandığınız tema > Enable variations)

Yeni eklenen resimleri optimize edip otomatik webp ye dönüştürüyor. (Mesajlara dosya ekleme seçenekleri > Optimize images)

Varolan ekli resimleri ve avatarları webp ye dönüştürüyor. (Yeniden yapılandır. > Attachment optimization, Avatar optimization, Profile banner optimization...)

Şimdilik bu kadar...

Son düzenleme:
eklenti ve temaların 2,3 e sorunsuz sekılde optımıze edılene kadar beklemek en doğrusu olacak. o zamana kadarda 2,3 oturmus olur zaten. güzel bir guncelleme bir cok onemlı ve gereklı iyileştirme, özellik hizmet var.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.