Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

vBulletin 6 Geliyor, Ama Ne Kadar İyi?

Bizzat firmayla iletişime geçtim Türkiye kısmında temsilcilik ve resmi birkaç eklentiyi bana verme konusunda anlaşmıştık. Yalnız yazılım 500 USD bunu dile getirdiğimde %50 kupon yolladılar ama ne anlamı varki sonuçta ben tüm herkesi düşünerek onlara fiyatın pahalı olduğunu söylemiştim :) 500 USD 15.345 TL ediyor dile kolay.

Kurulumda bir şey yok, bence gayette gelişmiş ve güzel düşünülmüş bir sürü nokta var. Varda bir noktada sizi mevcut şartlarda tıkayacaktır.

İyi forumlar.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Evet fiyatları biraz tuzluymuş (aslında bayağı) :)

O zamanlar güzel günlerdi. Şimdi daha güzel günlerdeyiz. I love Xenforo.

Bende bu dalda yeni sayılırım. İçinden gelenler bu konulara daha hakim ama Xenforo kendi açımdan söylemek gerekirse hem kullanıcı dostu bir arayüzü, hemde kolay anlaşılır yapıya sahip çok yönlü özelleştirmeler mevcut bu da bir çok kullanıcı ve zevke hitap ediyor.

Yıllarca vBulletin desteği vermiş kişiler olarak XenForo yazılımının şu anda her konuda vBulletin'den çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. MyBB, PhpBB, Invision Community ve vBulletin vs topluluk desteği konusunda XenForo ile yarışamaz. Ben yazılımların her zaman güncel kullanılmasından yanayım. Bir yazılımın desteği bitmiş ise sürümü ne olursa olsun o yazılımı kullanmak bana mantıklı gelmiyor. vBulletin 3 sürümünü çok beğeniyorum aldım özelleştirdim kendimce kullanıyorum veya XenForo x sürümünü aldım kullanıyorum ve yeni sürüm istemiyorum demekle olmaz bu işler. Eğer desteği varsa hay hay kullanılabilir ama desteği yoksa yani ilgili yazılımın sahipleri desteği kesmiş ise artık tüm sorunlarla baş başasın demektir. İşte şu forum yıllarca kullanıyor bu forum yıllarca kullanıyor denilebilir. Ama arka plandaki sorunlardan kimseye bahsedilmez. Forum yazılımları o kadar büyük yazılımlar ki oturup o yazılımı çözmek ömür yeterse çok zor. XenForo çok çok çok büyük bir nesne tabanlı yazılımdır. Yani XenForo'nun o dökümanı olmasa, desteği olmasa oradaki geliştiricilerin çoğu XenForo yazılımın PAGE_CONTAINER şablonuna hello yazdıramaz. Bu Invision Community ve vBulletin içinde geçerlidir. Bunlar çok karmaşık yazılımlardır. Dolayısıyla yapılan modifikasyonlarla yazılımın bütününü düzelttiğimizi sanmak, modern hale getirdiğimizi sanmak bizi büyük yanılgıya düşürür. XenForo da kullansanız Invision Community veya vBulletin de kullansanız muhakkak ama muhakkak desteği olan sürümleri tercih edin.

Yıllarca vBulletin desteği vermiş kişiler olarak XenForo yazılımının şu anda her konuda vBulletin'den çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. MyBB, PhpBB, Invision Community ve vBulletin vs topluluk desteği konusunda XenForo ile yarışamaz. Ben yazılımların her zaman güncel kullanılmasından yanayım. Bir yazılımın desteği bitmiş ise sürümü ne olursa olsun o yazılımı kullanmak bana mantıklı gelmiyor. vBulletin 3 sürümünü çok beğeniyorum aldım özelleştirdim kendimce kullanıyorum veya XenForo x sürümünü aldım kullanıyorum ve yeni sürüm istemiyorum demekle olmaz bu işler. Eğer desteği varsa hay hay kullanılabilir ama desteği yoksa yani ilgili yazılımın sahipleri desteği kesmiş ise artık tüm sorunlarla baş başasın demektir. İşte şu forum yıllarca kullanıyor bu forum yıllarca kullanıyor denilebilir. Ama arka plandaki sorunlardan kimseye bahsedilmez. Forum yazılımları o kadar büyük yazılımlar ki oturup o yazılımı çözmek ömür yeterse çok zor. XenForo çok çok çok büyük bir nesne tabanlı yazılımdır. Yani XenForo'nun o dökümanı olmasa, desteği olmasa oradaki geliştiricilerin çoğu XenForo yazılımın PAGE_CONTAINER şablonuna hello yazdıramaz. Bu Invision Community ve vBulletin içinde geçerlidir. Bunlar çok karmaşık yazılımlardır. Dolayısıyla yapılan modifikasyonlarla yazılımın bütününü düzelttiğimizi sanmak, modern hale getirdiğimizi sanmak bizi büyük yanılgıya düşürür. XenForo da kullansanız Invision Community veya vBulletin de kullansanız muhakkak ama muhakkak desteği olan sürümleri tercih edin.
Hocam peki SEO açısından Vbulettin çok geri kaldı diyebilir miyiz? Tamam içeri o bu diyoruz ama scripte önemlidir yazılım da diye düşünüyorum. Ne dersiniz bu konuda?

Hocam peki SEO açısından Vbulettin çok geri kaldı diyebilir miyiz? Tamam içeri o bu diyoruz ama scripte önemlidir yazılım da diye düşünüyorum. Ne dersiniz bu konuda?
Hayır, o konuda yazılıma haksızlık edemem. vBulletin 5 ve üzeri sürümler seo konusunda XenForo kadar iyidir. vBulletin 3 ve 4 sürümleri, desteği olmayan, sahipsiz kalan, çok kaynak tüketen harici bir yazılım (vbSeo) kullanıyor dolayısıyla performans konusunda da sıkıntılı. vBulletin 5 kötü bir yazılım değil. Aynı şekilde Invision Community de kötü bir yazılım değil. Bunların hepsi kullanım için uygun yazılımlar. XenForo'u rakiplerinden ayıran en büyük özelliği, geliştiricilerinin çok olması, basit arayüzü ve fiyatının uygun olması. Yazılımda modern ve performanslı ise insanların tercihlerinde ilk sırada yer alıyor. İnsanlar bir yazılımı tercih ederken ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığına da bakıyor. Örnek XenForo alırsam bir çok geliştiricinin çıkardığı eklenti var baktığımda muhakkak ihtiyaçlarıma yönelik bir eklenti bulurum. Bulamasam bile geliştiricisi çok olduğu için özel olarak yazdırabilirim. vBulletin gönüllü geliştiricilerini maalesef kaybetti. Invision Community zaten işleri sadece kendi içinde çeviriyor. Bana soracak olursanız Invision Community birazda kurumsallara hizmet verme yolunu seçmiş gibi görünüyor. Bu sebeple forum açacak olsam şahsi olarak kullanacağım yazılım açık ara XenForo olurdu.

vBulletin 6.0.3 Türkçe Paketi tamamen türkçeleştirdim.
Admin panelindeki soru işaretlerine tıkladığınız alanlar bile türkçedir. paylaşmak isterim. mümkünmü acaba.

vBulletin 6.0.3 Türkçe Paketi tamamen türkçeleştirdim.
Admin panelindeki soru işaretlerine tıkladığınız alanlar bile türkçedir. paylaşmak isterim. mümkünmü acaba.
Lütfen aşağıdaki alandan paylaşırmısınız;

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.