Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

vBulletin 6 Geliyor, Ama Ne Kadar İyi?

MySimS3k®

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
IMG_7441.png

Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir haber: vBulletin 6 kapıda. Ancak bu gerçekten sevineceğimiz bir şey mi? Eski temalarımızı ve dil paketlerimizi yeni sürümde de kullanabileceğiz deniyor. Yani, bu kadar uzun bir bekleyişten sonra yine aynı temalarla mı idare edeceğiz?

Wayne Luke, AdminCP'nin arka planında birçok değişiklik olduğunu söylüyor. Ancak yıllarca bu platformu kullanan biri olarak, sadece arka plandaki değişiklikler değil, aynı zamanda ön yüzde de gerçek, kullanıcı dostu yenilikler görmek istiyoruz.

Ve "Tepkiler" özelliği...
Beğenilerin yerini alır ve İtibara bağlanır. Şu anda yedi farklı tepki vardır ve Site Sahipleri/Yöneticiler bu yedi tepkiden hangilerinin son kullanıcılarına açık olduğunu kontrol edebilir. "Beğen" şu anda doğrudan "Beğen" bağlantısının yerini alıyor ve itibara katkıda bulunuyor. Diğerleri bu açıdan iyi huyludur, ancak bu, olumlu ve olumsuz tepkilerin olduğu gelecekte değişebilir. Gerçek reaksiyonlar UTF-8 Emoji'dir, dolayısıyla kullanmak için bir UTF8MB4 veritabanı gerektirirler.

Bir de ironik bir şekilde, vbulletin.com destek sitesi yeni sürümü kullanmaya başlamış. Anlaşılan onlar bu sürümde nelerin eksik olduğunu görmüyorlar ya da görmek istemiyorlar.

Umarım vBulletin ekibi bu geri bildirimleri dikkate alır ve platforma gerçekten değer katacak yenilikler getirir. Siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten bu yeniliklere ihtiyaç var mı, yoksa bize eski şarapları yeni şişelerde mi sunuyorlar?

Haydi, düşüncelerinizi paylaşın!

vBulletin 6 mi :D vbulletin 4.x den sonra tamamen unutmak istediğim bir yazılım oldu. vb 10 da çıksa bu dakikadan sonra pek birşey olacağını sanmıyorum.
Bir Yazılımı en iyi yapan şey dökümanlarıdır. Tema ve Eklenti anlamında gerçekten iddaali bir kütüphanesi olur ise o zaman incelemeye ve kullanmaya değer. Yoksa sadece
ana yazılım ile pek bir mesafe gidemez diye düşünüyorum.

Hala vbulletin kullanan kaldı mı?

halen vb kullanan kaldımı derken, türkiyenin en büyük forumlarından olan r10 wmaraci ve ircforumları gibi türkiyenin en büyük köklü forumları halen vb kullanıyor. biraz araştırın öyle yorum yapın sevmeyebilirsiniz o ayrı bir durum ama vb'nin geçmişi xenforo ya göre çok eski kimileri vb hastası vaz geçemiyor kimileride nefret edip xenforo veya farklı yazılımlara geçiyor. ve şunuda diyim bir çok arkadaşım 1999 2001 yılı arası kayıtlı domainlari ve forumları olduğu halde halen vb kullanıyor ısrarla xenforo ya geç diyorum asla geçmem diyor lisansını alıyor vb seo eklentisini alıyor vs ama inatla geçmeyenlerde var.

halen vb kullanan kaldımı derken, türkiyenin en büyük forumlarından olan r10 wmaraci ve ircforumları gibi türkiyenin en büyük köklü forumları halen vb kullanıyor. biraz araştırın öyle yorum yapın sevmeyebilirsiniz o ayrı bir durum ama vb'nin geçmişi xenforo ya göre çok eski kimileri vb hastası vaz geçemiyor kimileride nefret edip xenforo veya farklı yazılımlara geçiyor. ve şunuda diyim bir çok arkadaşım 1999 2001 yılı arası kayıtlı domainlari ve forumları olduğu halde halen vb kullanıyor ısrarla xenforo ya geç diyorum asla geçmem diyor lisansını alıyor vb seo eklentisini alıyor vs ama inatla geçmeyenlerde var.
Yorum yapmak için araştırmama gerek yok, çünkü ben 16 yıldır bu işin içindeyim, vbulletini 10 sene kullandım ve ne olduğunu da gayet iyi biliyorum.

Bahsettiğiniz forumlar istisnadır ve farkındaysanız güncellemesi ve desteği olmayan vb3 versiyonunu kullanıyorlar. Neden vb4 veya vb5 e geçmediler? vb6 çıktı geçecekler mi? Sanmıyorum.

Çevre dostlarımın bütün sistemleri vbulletin 3.8 .. İstenildiği kadar kötülensin... Kullanıcıları var... Tofaş araba olayı gibi bu.. İnsanlar onu sevdi.. Kullanıcı işin tekniğine bakmıyor malesef.. Alışkanlıklar... Telefondan giremiyorum sinir ediyor deselerde vazgeçmiyorlar.. Olay yazılımsal değil burda..

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.